×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. februāris, 2017
Drukāt

Baznīca un Rīgas dome lauž šķēpus par īpašumu (4)

Foto: LETAFoto: LETA

Ministru kabinetā aktualizēts jautājums par Rīgas Svētā Pētera baznīcas juridisko statusu un piederību, jo patlaban tā ilgstoši ir ēka, kura nepieder nevienam. 1992. gadā pieņemtais Augstākās padomes lēmums noteica, ka īpaši nozīmīgiem kultūras pieminekļiem – Doma baznīcai un Sv. Pētera baznīcai – statuss jānosaka ar atsevišķiem likumiem.

Par Doma baznīcu tāds tika pieņemts 2005. gadā, tikmēr Pētera baznīcai īpašnieks nav noteikts joprojām. Šodien Ministru kabineta komitejā pēc Tieslietu ministrijas iniciatīvas skatīja jautājumu par Pētera baznīcas īpašumtiesībām.

Jekaterina Macuka, TM Nozaru politikas departamenta direktore:”Šī ēka – Svētā Pētera baznīca – jau pirmskara laikā bija piederējusi vācu evaņģēliski luteriskai baznīcai, kura visus savus īpašumus bija nodevusi Latvijas Evaņģēliski luteriskai baznīcai, līdz ar to ir loģiski, ka arī šobrīd, ņemot vērā, ka Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca pastāv, viņa pārņem šo ēku kā kulta ēku, kā baznīcu.”

Tikmēr Rīgas pašvaldība, kuras struktūrvienība līdz šim pārvaldījusi ēkā notiekošo un rīkojusi pasākumus, izstādes un koncertus, nepiekrīt ēku nodot Evaņģēliski luteriskās baznīcas pārziņā, jo tai jāpilda arī kultūras pieminekļa funkcijas, kuras tagadējo pārvaldnieku ieskatā baznīca varētu ierobežot.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Vanags jau Doma baznīcā gribēja ierīkot liftu tās tornī ar saukli-kā tad tur lai tiek invalīdi.Tagad beidzot dabūs Pēteri ar visu liftu,tad gan varēs tikt pie naudas….Pēterbaznīcas atjaunošanā viņi nav ieguldījuši ne kapeikas,tagad pie visa gatava klāt un tik kāsīs naudu kā Domā.Pēc kara visā Rīgā bija drupas.Cilvēki atjaunoja,bet ko ir atjaunojis Vanags-tam tikai prātā nauda.

  2. Sv. Pētera baznīca nekad nav piederējusi Rīgas domei. Punkts.

    • Muļķības – vēsturiski tā vienmēr bijusi Rīgas Pilsētas (Rīgas Rātes) baznīca. Baznīcas centralā baznīca bija Doms. Līdz pat 19.s sākumam tas tā turpināja būt.

  3. Vai Dievs ir paredzējis lauzt šķēpus par zemi,ko visiem iedzīvotājiem iedevis lietošanā? Vai te vairs varētu būt strīdi?

Draugiem Facebook Twitter Google+