×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. augusts, 2017
Drukāt

Kā vērtējat to, ka reliģijas nozīme Latvijas iedzīvotāju dzīvē samazinās? (17)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Ilustratīvs attēls

Modris Plāte, Jēkabpils Sv. Miķeļa Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs: “Institucionālajā baznīcā ir krīze, lai gan ne visās konfesijās vienlīdz spilgti. Ticīgo skaits nesamazinās, samazinās baznīcas apmeklētāju un draudzes locekļu skaits. Krīze var būt arī veselīga, ja saprotam savas kļūdas un to, kas jāmaina. Tajā pašā laikā, piemēram, meditāciju centri Latvijā aug un attīstās. Joprojām garīgums (nesaistot to ar baznīcu) ir tas process, kas satur visas lietas kopā. Mēs dzīvojam pārmaiņu laikā, kad notiek milzīgs, dinamisks pasaules un cilvēku izmaiņu process. Reliģijā cilvēki vēlas nevis uzklausīt dogmas un mītus, bet gan vispirms tikt pieņemti, saprasti un mīlēti, praktiski iemācīti, kā nonākt pie apzinātas cilvēka un Dieva sastapšanās. Baznīcai radikāli jāmainās, ja ne, tā pamazām kļūs aizvien nevajadzīgāka. Ja Jēzus dzīvotu šodien, viņš būtu gatavs mainīt daudzu cilvēku, īpaši ticīgo, klišejiskos uzskatus par Dievu. Baznīcai šodien būtu jānāk ne ar moralizēšanu, tiesāšanu, kritizēšanu, vērtēšanu, tas pareizi vai ne, savas konfesijas uzspiešanu citiem, citādo cilvēku atstumšanu un izslēgšanu, bet gan ar ieklausīšanos, kas sāp, atbrīvošanu no dažādām bailēm, konfesiju atšķirību pārvarēšanu un dziedināšanu. Kritizēt mēs varam agresiju un vardarbību. Baznīcai jābūt īstākai, ar cieņu pret cilvēku dažādību, jārunā saprotamā valodā par būtiskajiem jautājumiem un par to mistēriju, kas ir Dievs. Ar savu reliģisko pārliecību nevajag plātīties, bet vajag to izdzīvot.”

 

Tēvs Benedikts MIC, Viļānu katoļu draudzes prāvests: “Mūsu pienākums ir rūpēties par savu miesu un dvēseli un palīdzēt citiem. Savu ticību varam apliecināt daudzos un dažādos veidos, tādu ceļu novēlu mūsu tautai, gatavojoties Latvijas simtgadei.”

 

Fjodors Behčanovs, Līvānu vecticībnieku draudzes mācītājs: “Pie mums tomēr ir labāk nekā Vācijā un citur, kur baznīcas ir tukšas. Novērtēsim to!”

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Pravietis nejaukais? A kāpēc nejaukais? A, vot, tāpēc, ka evaņģēlija sludināšana nemaz nevar būt jauka. To, starp citu zina arī M.Plāte. Nami ar torņiem un krustu gan ir bieži vien pilni ar visu ko, tikai ne Evaņģēliju. Rosīgie ļaudis pamanās temlī IENEST daudz , daudz visādu patīkamu lietu. Lielākie kreņķi sākas tad, ja šie rosīgie pamanās no tempļa IZNEST to, kam tur patiesībā jābūt.

 2. Pravietisnejaukais Atbildēt

  Mums pēc būtības nav nemaz nepieciešams “vērtēt, ka reliģijas nozīme samazinās”. Svētie Raksti, Dieva Vārds liecina, ka ikvienam ir jāatbild vienīgi pašam par sevi. Arī to, ka pēdējos laikos daudzi atkritīs , arī tas nav nekāds īpašs fenomens , par kuru te būtu jācepas. Priecāsimies, ka varam vērot pēdējo laiku zīmes darbībā.

 3. Pravietisnejaukais Atbildēt

  “Re-liģija” nozīmē – atjaunot sabojātās attiecības ar Dievu. Ja nesaprotat neko vairāk par hokeju un futbolu… arī tad varat skaidri apjēgt ko nozīmē “nokļūt atpakaļ augstākajā līgā”… re-ligija. ir vērts nokļūt atpakaļ augstākajā līgā, vai ne?

 4. 21.gadsimtā BAZNĪCA ir ANAHRONISMS !
  Smadzeņu pūderēšanas PROJEKTS ar
  nolūku IEDZĪVOTIES uz tumsonības rēķina.

  • Apsaukāties arī nav nekāds modernisms. Ja ir ticības brīvība , tad ir. Gribi , ej uz baznīcu, negribi-neej.

 5. Jā, samazinās, bet Dievs vienkārši ir, sauciet to par providenci, visuma saprātu, vienalga kā. To pateiks arī ievērojami zinātnieki, nu kaut vai Einšteins, kaut vai Linde (tāds ļoti slavens mūsdienu fiziķis), to pateiks Buiķis… Bet krahs ir visām pasakām par Jēzu (starp citu, arī par Muhamedu, kās arī ir viens no iemesliem ortodoksāļu un sektantu vardarbībai). Jābūt sevišķi dumjam un nekādi skolā negājušam, lai iepazīstoties ar dažādu starpdisciplīnu zinātņu (paleobotānika, paleoģenētika) pētījumiem vēstures lauciņā, vēl visam tam spētu ticēt. Par baznīcas vēturi vispār nerunāsim, arī pēdējais Pāvesta ir atzinis, ka drausmu, nežēlības, klaju melu un cinisma tur pārpārēm. Tas tā ļoti maigi vēl teikts. Ticēšanu nekādi neveicina arī daža laba mācītāja aprobežotība, jābrīnās, kā tādiem “diplomus” dod. Piemēram, vienā nomalā Suitu kapusētiņā sanakušajiem vārda tiešā nozīmē tika draudēts ar elli, ja neatgrīzīsies pie īstenās un vienīgās ticības, pie ka,m tā savārstītā un neko neizsakošā MULDĒŠANA tika lasīta no planšetes. Savukārt, Terzena “cīņa” pret ticētājiem Jēzum Kristum sava žurnāla slejās ir tik uzbāzīga un nediplomātiska, ka spēj aizkaitināt pat zvērinātu neticētāju, un rezultāts ir tieši pretējs.P.S. Domāju, ka Plāte zina, no kurienes kristiešiem tā meditācia, kur cēlušās lūgšanu krelles, no kurienes Tēvreize un vēl daža laba lūgšana, no kuras ticības pārņemti un iztulkoti 10 baušļi (nav gan no izraēļiem…)

  • Saprāts ir SAPRĀTS, nevis kaut kāds Dievs !
   Pasaules UZBŪVE pastāv uz objektīvām
   parādību un uzbūves ATKARĪBĀM vienai no
   otras, nevis kaut kāda visgudreļa iegribām,
   kā to sludina blēdīgie melnsvārči !

 6. Pozitivi ka debilisms un ar to saistita kristietiska krapnieciba iet mazuma.
  Runa, ka religija radusies tad, kad pirmais bledis saticis pirmo jefinu, kas tam noticejis…

 7. Kristieši beidzot izlasiet bībeli-veco derību ,kas ir saīsināta jūdu tora!Viss pasaules ļaunums,kas valda uz pasaules nāk no turienes.

 8. Kur kāds arguments, ka samazinās??? Varbūt vecticībniekiem noriets Vācijā, bet ne jau kristiešiem. Pilnīga propoganda:(

 9. TICIBA SAMAZINAS

 10. Jābeidz izdabāt pasaulei, jāsludina SKARBĀ (nevis pūkainie stāstiņi cik mēs labiņi un ka visi nonāksim Debesīs, lai kam mēs ticētu, vai pat būtu ateisma piekopēji) Evaņģēlija vēsts – tas ir VIENĪGAIS uzdevums kā dēļ Baznīca eksistē. Kas gan uztvers nopietni mācītāju, kas kā klauns mēģina izklaidēt publiku un tāpat stāstam būs laimīgas beigas. Īstenībā šāda “katehēze”ved pazušanā.

 11. Labs piemērs, kurā var redzēt, ka protestanti tomēr ir inteliģentāki un vairāk saprot “kas ir kas”.

 12. Kad jūs sakiet “reliģija”, ar to jūs saprotiet kristīgo reliģiju. Cilvēki vienmēr tic kautkam. Arī šodien izplatītais Humānisms ir reliģija. Tāpat Komūnisms bija reliģija.

  • Humānisms un Komūnisms ir koncepcijas
   nevis, kā to blēži nosauca – reliģijas.
   Naivi ideālistiskas, diez vai jebkad
   realizējamas koncepcijas, kuras
   bija, ir un būs, kamēr vien pastāvēs
   domājošas smadzenes.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+