Mobilā versija
+2.2°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
2. novembris, 2014
Drukāt

Baznīcās atzīmē Bāreņu dienu

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

No šī gada novembra pirmā svētdiena Latvijas baznīcās tiks atzīmēta kā Bāreņu diena, aģentūru LETA informēja Latvijas Kristīgās alianses bāreņiem valdes locekle Vēsma Sandberga.

Šodien Bāreņu dienā visu konfesiju draudzes un sabiedrība kopumā tiek aicināta pievērst uzmanību bērniem bāreņiem, kuri dažādu iemeslu dēļ neaug ģimenēs. Bāreņu svētdiena ir ekumēniska iniciatīva, kura apvieno baznīcas 52 pasaules valstīs.

Kā norādīja Sandberga, pašlaik Latvijā bērnunamos bez ģimenes aprūpes dzīvo gandrīz 2000 bērnu.

Aicinājumu Latvijas draudzēm atzīmēt Bāreņu svētdienu parakstījuši Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags, Romas Katoļu baznīcas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs, Latvijas Pareizticīgo baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs, Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis un citu kristīgo konfesiju vadītāji.

“Bāreņu svētdiena kā viena vienīga diena, atrauta no citām dienām, domās un ikdienas aktivitātēs neko nemainīs un neatrisinās, pat ja tā būs ierakstīta Baznīcas kalendārā. Tomēr – vienmēr ir kāds pirmais mirklis, pirmā diena, kad iesākas mūsu sirds atvēršanās. Mīlestībā pieņemot kaut vienu bērnu bāreni, tiek izglābta vesela pasaule un mainītas neskaitāmas līdzcilvēku dzīves. Ne katrs var adoptēt, bet katrs var vairāk apzināties,” uzskata Sproģis, norādot, ka Bāreņu svētdienas iniciatīva aicina uzņemties rūpes par bāreņiem, kļūstot par aizbildņiem, adoptējot vai ar izpratni, iedrošinājumu un atbalstu izturoties pret tiem, kuri to dara.

Pievienot komentāru

Beidzot grib mazināt nodokli pārtikai (2)Vienojas izvērtēt iespēju līdz 5% samazināt PVN Latvijā audzētiem augļiem, dārzeņiem un ogām
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Draugiem Facebook Twitter Google+