Kultūra
Latvijā

Baznīcu naktī dievnami būs vaļā līdz pusnaktij 16

Foto: LETA

Pirmoreiz Latvijā šogad notiks Baznīcu nakts, kas aicinās ceļojumā pa Rīgas dievnamiem, liecina informācija nodibinājuma “Rīga 2014” mājas lapā.

Līdzīgi Muzeju nkatij, kas jau kļuvusi par ierastu un iecienītu kultūras sarīkojumu, Baznīcu nakts laikā 6. jūnijā no plkst.18 līdz 24 būs atvērtas aptuveni 30 Rīgas baznīcas, tajā piedalīsies katoļu, luterāņu, baptistu, adventistu un “Prieka vēsts” draudzes.

Baznīcu nakts sāksies ar kopīgām zvanu skaņām neilgi pirms pulksten 18.00, liecina ieraksts mājaslapā baznicunakts.lv. Pasākuma “iezvanīšanai” sekos ekumeniska tikšanās, kam sekos dažādi pasākumi, kurus rīkos katras baznīcas draudzes brīvprātīgie.

Rīgas baznīcu “apceļotāji” būs aicināti ekskursijās un stāstījumos uzzināt vairāk par katra dievnama arhitektūru, mākslu un cilvēkiem. Notiks sakrālās mūzikas koncerti, kuros skanēs kora, ērģeļu un instrumentālā mūzika. Atsevišķās baznīcās būs arī tematiskas izstādes, dzejas lasījumi, nodarbības bērniem, pasākumi jauniešiem un laiks, kad cilvēki varēs būt klusākā pārdomu un lūgšanu noskaņā.

Baznīcu apceļotājiem ceļu no vienas baznīcas uz nākamo gan Rīgas centrā, gan pilsētas apkaimēs rādīs īpaši veidoti pasākuma maršruti gājējiem, velosipēdistiem un autobraucējiem.

Ideja par Baznīcu nakti pirms desmit gadiem aizsākās Austrijā kā kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumenisks notikums. Drīz pēc tam pasākumu sāka rīkot arī Čehijā un Slovākijā, bet 2012. gadā Baznīcu nakts pirmo reizi notika arī Igaunijā, Tartu.

Baznīcu nakti Rīgā rīko starpkonfesionāla domubiedru grupa mūziķa un kultūras menedžera Jurģa Klotiņa un Sintijas Sproģes vadībā. Baznīcu nakti informatīvi atbalsta nodibinājums “Rīga 2014”.

Ieeja visos Baznīcu nakts programmas pasākumos būs bez maksas.

LA.lv