×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Baznīcu nakti piektdien visā Latvijā atklās ar zvanu skaņām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sv. Marijas Magdalēnas baznīca.

“Baznīcu nakts” atklāšanas pasākums piektdien, 5. jūnijā pulksten 18 notiks Sv. Marijas Magdalēnas Romas katoļu baznīcā, Vecrīgā, Klostera ielā 2, atgādina rīkotāji.

Vakara atklāšanā uzrunas teiks bīskapi un organizatori, piedalīsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālais ansamblis “LUAR”. Īsi pirms atklāšanas – laikā no 17.50 līdz 18 – vakars tiks ieskandināts ar baznīcu zvanu skaņām visā Latvijā.

Šogad pasākumā piedalīsies 145 baznīcas no visiem novadiem – Kurzemes, Zemgales, Vidzemes, Latgales un Rīgas. Pasākuma ietvaros cilvēki aicināti iepazīt Latvijas dievnamu un klosteru kultūras un garīgo mantojumu.

Organizatori pateicas visiem brīvprātīgajiem, draudžu koordinatoriem un māksliniekiem, kuri iegulda savu darbu un laiku, lai šis notikums var priecēt tūkstošiem cilvēku arī šajā gadā.

Oficiālais pasākuma tēmturis sociālajos tīklos #BaznicuNakts

Par Baznīcu nakts norisi 2015.gadā

Pasākumā Rīgā piedalīsies 40 kristīgo konfesiju draudzes un to dievnami ne tikai Rīgas centrā un Vecpilsētā, bet arī Āgenskalnā, Vecmīlgrāvī, Bolderājā, Mežaparkā un Sarkandaugavā. Pirmā “Baznīcu nakts”, kas norisinājās 2014. gadā Rīgā, pulcēja 20 000 apmeklētāju.

Pasākumā piedalīties piekrituši vairāki Latvijā zināmi mūziķi un mākslinieki, tostarp ērģelnieki – Vita Kalnciema, Jānis Pelše, Liene Andreta Kalnciema, dziedātājs un ērģelnieks Haralds Sīmanis, aktrises Rēzija Kalniņa un Dita Lūriņa-Egliena, mūziķi – saksofonists Artis Gāga, koklētāja Laima Jansone, čellists Ēriks Kiršfelds, mūziķi Lība Ēce, Dārta Treija, kori – “Austrums”, “Sōla”, gospeļkoris “GG Choir”, zvanu ansambļi “Primus” un “Campanella” un daudzi citi.

Šogad pirmo reizi pasākums notiks arī ārpus Rīgas – Latvijas novados. Kurzemē piedalīsies 35 baznīcas no tām astoņas – Liepājā. Vidzemē – 39, Zemgalē – 16, Latgalē – 15 baznīcas. Ar katru no tām var iepazīties projekta mājas lapā publicētajā kartē – www.baznicunakts.lv.

Latvijā joprojām aktuāls ir jautājums par vides pieejamību cilvēkiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā, arī attiecībā uz baznīcu ēkām. Baznīcu nakts programmās visos reģionos ir atzīmētas baznīcas, kuras pieejamas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām un vecākiem ar bērnu ratiņiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+