×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
3. jūnijs, 2015
Drukāt

Baznīcu naktī Sv. Ģertrūdē – Rēzija Kalniņa, “Bībeles augi” un tenisa sets ar mācītāju (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Baznīcu nakts” pasākumā 5.jūnijā plašu un daudzveidīgu programmu ar muzikāliem priekšnesumiem, lekcijām, ekskursijām, aktivitātēm jauniešiem un pat mācītāja mestu sportisku izaicinājumu būs iespējams izbaudīt Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes dievnamā.

Pasākuma kulminācija Ģertrūdē gaidāma pusnaktī, līdz ar aktrises Rēzijas Kalniņas un koklētājas Laimas Jansones uzstāšanos. Abas mākslinieces piedāvās unikālu sarunu dzejas un mūzikas valodā – Rudītes Losānes, Māras Zālītes un Daces Micānes-Zālītes dzejas lasījumus kokles pavadījumā.

Muzikālus priekšnesumus Ģertrūdē sagatavojis draudzes slavēšanas ansamblis, kā arī divi kori – Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas sieviešu koris “BALTA” un Arodbiedrību koordinācijas centra kamerkoris “FORTIUS”. “Baznīcu naktī” Ģertrūdē izskanēs arī emocionāli piesātinātā Lūcijas Garūtas kantāte “Dievs, Tava zeme deg!”.

Visa vakara gaitā apmeklētājiem būs iespēja iziet “Mūsu Tēvs” lūgšanu ceļu un iedegt svecītes. Notiks arī Tezē lūgšana, kuras pamatu veido īsas, meditatīvas un viegli apgūstamas pielūgsmes dziesmas.

“Atsaucoties uz Ģertrūdes baznīcas īpašo notikumu – jumta dekoratīvo krustapuķu restaurāciju, šīs nakts pasākumi un vizuālais noformējums apmeklētājiem vēlas parādīt baznīcu kā skaisti ziedošu un plaukstošu vietu,” norāda pasākuma organizatoru komandas pārstāves Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes locekles Dita Kuģeniece un Madara Lazdiņa. Par augu motīviem Bībelē un Ģertrūdes dievnamā lekciju lasīs draudzes mācītājs Ivars Cišs, tos būs iespējams apskatīt arī pašiem draudzes locekļu vadītās ekskursijās. Savukārt pagrabstāvā Ģertrūdes apmeklētāji varēs aplūkot LU Botāniskā dārza izstādi “Bībeles augi”.

Ģertrūdes pagrabstāva Lutera zālē rosīsies jauniešu vakara “Kambaris” dalībnieki, kuri “kāps laukā no kastes” paši un mudinās to darīt arī citus. Tikmēr blakus zālē apmeklētāji varēs mēroties spēkiem galda tenisa spēlē ar draudzes mācītāju Rinaldu Grantu.

Rīgas Vecā Sv. Ģertrūdes baznīca celta 1869. gadā pēc arhitekta Johana Daniela Felsko projekta. Dievnams atrodas pašā galvaspilsētas sirdī, UNESCO Pasaules kultūras un dabas mantojuma teritorijā un Rīgas pilsētas vēsturiskā centra teritorijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Rēzija lasīs papiņa korānu. Krists pārkristīsies papiņa jaunajā ticībā. Uz vecumu jātaisa lēciens.

Draugiem Facebook Twitter Google+