×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
9. septembris, 2014
Drukāt

BBC: Aculiecinieki Malaizijas lidmašīnas katastrofas vietā redzējuši krievu raķešu sistēmu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Notriektās Malaizijas nacionālās aviokompānijas lidmašīnas atlūzas

Telekanāla BBC aptaujātie aculiecinieki stāsta, ka netālu no “Malaysia Airlines” lidmašīnas katastrofas vietas redzējuši zenītraķešu sistēmu “Buk”, kuru apkalpojuši Krievijas karavīri, atsaucoties uz britu raidorganizāciju BBC, otrdien vēsta radiostacija “Eho Moskvi”.

BBC informē, ka trīs vietējie iedzīvotāji neatkarīgi viens no otra izstāstījuši reportieriem gandrīz vienādu stāstu. Viens redzējis “Buk” sistēmu Sņižnes pilsētā, kas ir netālu no vietas, kur tika notriekta lidmašīna. Sistēmas apkalpe runājusi ar izteiktu krievu akcentu un bija tērpusies formās, kādas neizmanto ne prokrieviskie kaujinieki, ne Ukrainas karavīri.

Otrais aculiecinieks atcerējās, ka virsnieks, kurš ar apvidus automašīnu pavadījis zenītraķešu sistēmu “Buk”, arī runājis skaidrā krievu valodā.

BBC sižets pārraidīts, dienu pirms paredzēts nodot atklātībai Nīderlandes pirmo paziņojumu par katastrofas izmeklēšanas rezultātiem. Nīderlandes izmeklētāji, kuri otrdien plāno savā
tīmekļa vietnē publicēt pirmos izmeklēšanas rezultātus, norādījuši, ka tajos būs tikai šobrīd pieejamie fakti.

To, ka lidmašīna tikusi notriekta, atzīst gan prokrieviskie kaujinieki, gan Ukrainas bruņotie spēki. Tomēr katra puse teroraktā vaino savus pretiniekus.

Maskava vēl nav sniegusi oficiālu komentāru par BBC žurnālistu veikto izmeklēšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+