×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
11. novembris, 2012
Drukāt

BBC ģenerāldirektors atkāpjas saistībā ar kļūdainu pedofilijas sižetu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Raidsabiedrības BBC ģenerāldirektors Džordžs Entvisls 10.novembrī vēlu vakarā atkāpies no amata saistībā ar kļūdainu sižetu, kurā kāds politiķis nepamatoti apsūdzēts pedofilijā.

Kā norādījis Entvisls, kas šai amatā stājās tikai septembrī, viņš uzskata par pienākumu atkāpties, jo kā ģenerāldirektors un galvenais redaktors ir pilnībā atbildīgs par visu raidsabiedrības izplatītās informācijas saturu.

Pirms atkāpšanās paziņojuma Entvisls atzina par pilnīgi nepieņemamu ziņu programmā “Newsnight” pārraidīto interviju, kurā kāds vīrietis izteicās, ka septiņdesmitajos gados viņu bērnu namā regulāri seksuāli izmantojis augsts Konservatīvās partijas politiķis.

Šā politiķa vārds gan netika minēts, bet internetā izplatījās informācija, ka runa ir par bijušo partijas finanšu pārzinātāju Elisteru Makelpainu.

Pats apsūdzētais politiķis piektdien kategoriski noraidīja šīs apsūdzības un drīz pēc tam arī intervētais vīrietis paziņoja, ka šis cilvēks nav Makelpains.

Jau pirms tam raidsabiedrību skāra cits skandāls – apsūdzības pirms gada mirušajam ilggadējam BBC šovu vadītājam Džimijam Sevilam, kura vārds tiek saistīts ar simtiem pedofilijas gadījumu gandrīz četrdesmit gadu garumā.

Kā izteicies Entvisls, kas pats savulaik bijis programmas “Newsnight” redaktors, raidsabiedrība nonākusi “uzticamības krīzē”.

Makelpaina advokāti paziņojuši, ka vērsīsies tiesā pret visiem medijiem, kuri cēluši viņam neslavu.

BBC ģenerāldirektora pienākumus pagaidām pārņems pašreizējais raidsabiedrības audio un mūzikas nodaļas vadītājs Tims Deivijs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+