BBL sezonu ar uzvaru atklāj “Jūrmala” 0

“Jūrmala” divu Latvijas komandu savstarpējā duelī trešdien Baltijas Basketbola līgas (BBL) pirmajā mačā savā laukumā ar 82:64 (20:10, 20:20, 22:20, 20:14) uzvarēja “Betsafe”/”Liepāja” vienību, kamēr “Ogre” viesos ar 64:70 (14:19, 14:19, 16:12, 20:20) piekāpās “Tartu Universitātei” (TU) no Igaunijas.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 15

“Jūrmalas” labā pa 14 punktiem iemeta Haralds Kārlis un lietuviešu centrs Deniss Krestiņins, kamēr liepājniekiem ar 22 punktus guva krievs Romans Gruščenko, bet 14 punktus pievienoja Roberts Krastiņš.

Jau pirmajā ceturtdaļā jūrmalniekiem izdevās iegūt desmit punktu vadību (20:10), turklāt otrā ceturkšņa laikā šis pārsvars pieauga vēl par dažiem punktiem. Tiesa, “Betsafe”/”Liepāja” gan neļāva mājiniekiem atrauties pārāk tālu, bet pirmais puslaiks noslēdzās ar 40:30 par labu “Jūrmalai”.

Otrajā puslaikā Liepājas komandas basketbolistiem neizdevās reāli iesaistīties cīņā par uzvaru, lai gan trīs minūtes līdz trešās ceturtdaļas beigām Gruščenko panāca vairs tikai 49:54. Jūrmalnieki uzreiz pēc tam atbildēja ar astoņu punktu izrāvienu, bet beidzamajās desmit minūtēs pārsvaru nosargāja un izcīnīja uzvaru.

Jūrmalas un Liepājas komandām šī bija pirmā tikšanās šosezon, jo abu ceļi vēl nav krustojušies “OlyBet” Latvijas Basketbola līgā (LBL). Latvijas čempionātu labā iesākuši jūrmalnieki, kas piecās spēlēs izcīnījuši trīs uzvaras, bet liepājniekiem četros mačos tikai viens panākums.

Tikmēr “Ogre” otrdien piedzīvoja vispār savu pirmo zaudējumu sezonā, jo LBL turnīrā tā guvusi uzvaras visās piecās spēlēs.

Otrdienas BBL mačā Latvijas vienības rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Jānis Antrops, bet pa deviņiem punktiem iemeta Rihards Zēbergs un Guntis Sīpoliņš.

Jau ar mača pirmajām minūtēm izbaudās TU vienības pārsvars, kas tai pirmo puslaiku ļāva noslēgt ar drošu vadību (38:28). Nekur tālāk Ogres komandas basketbolisti mājiniekus gan nepalaida un pēc Rinalda Sirsniņa trejača vienu minūti līdz trešās ceturtdaļas beigām pietuvojās līdz 44:48. Tomēr lauzt šīs spēles gaitu Latvijas klubam neizdevās, jo TU nosargāja savu pārsvaru.

No Latvijas komandām šogad BBL spēlēs arī “Valmiera”/ORDO, kas turnīrā iesaistītes ceturtdien.

Šajā BBL sezonā startē 14 komandas, kas sadalītas divās grupās pa septiņām vienībām katrā.