×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. decembris, 2014
Drukāt

BBS apskats: īsajā pirmssvētku nedēļā valūtu kursi mainās maz, rublis turpina atgūties (1)

valutaAFP_8951436

RĪGA, Dec 25, BNS – Valūtu tirgos īsajā darba nedēļā pirms Ziemassvētku brīvdienām būtiskas izmaiņas nav notikušas un pasaulē lielāko valūtu kursi svārstījās nedaudz. Savukārt Krievijas rublis, kas šogad piedzīvojis milzu kritumu, turpina pamazām atgūties.

Nedēļas laikā tika publiskoti dati, kas kārtējo reizi apliecināja, ka ASV ekonomikā turpinās izaugsme. Trešdien – tieši dienu pirms brīvdienām – tika publiskoti darba tirgus dati, kas liecina, ka aizvadītajā nedēļā bezdarbnieku pabalstiem ir pieteikušies mazāk amerikāņu nekā tika prognozēts. Savukārt otrdien tika publiskoti precizētie iekšzemes kopprodukta (IKP) dati, kas liecina, ka ASV ekonomikas izaugsmes temps šā gada trešajā ceturksnī bija straujākais 11 gadu laikā. Pasaules lielākā ekonomika jūlijā-septembrī gada izteiksmē pieauga par 5%. Iepriekš tika lēsts, ka ASV IKP ir pieaudzis par 3,9%. Otrajā ceturksnī IKP pieaugums ASV bija 4,6%.

Vienlaikus šīs ziņas ASV dolāra kursu īsajā tirdzniecības nedēļā attiecībā pret citām valūtām īpaši nemainīja, ko analītiķi skaidro ar to, ka dolārs jau iepriekš ir piedzīvojis spēcīgu izaugsmi.

“Dolārs niecīgajā svētku nedēļas tirdzniecībā drīzāk bija tendēts uz kritumu, tomēr kopumā dolārs ir uz viļņa un 2014.gadu noslēgs uz skanīgas nots,” aģentūra “Bloomberg” citē bankas “BNP Paribas SA’s” ekspertu Stīvenu Seivelu.

Tikmēr Krievijas rublis pamazām turpina atkopties un tirdzniecībā Maskavā trešdien sasniedza 54,1 rubli par vienu ASV dolāru.

Kaut arī starptautiskā reitingu aģentūra “Standard & Poor’s” ir paziņojusi par 50% varbūtību, ka tā nākamo trīs mēnešu laikā samazinās Krievijas kredītreitingu zem investīcijām labvēlīgā līmeņa, rublis uz to reaģēja vien ar 1,8% kritumu. Savukārt pēc tam kaimiņvalsts valūta atsāka augt, jo parādās ziņas, ka valsts lielākajiem eksporta uzņēmumiem, tostarp “Gazprom”, ir dots rīkojums pārdot savas valūtas rezerves, la arī tādā veidā palīdzētu uzturēt rubļa kursu. Savukārt Krievijas Banka ir pieņēmusi lēmumu par kredītu izsniegšanu bankām ārvalstu valūtā, kas tiks nodrošināti ar valūtā izsniegtu kredītu ķīlu, norādīts Krievijas Bankas paziņojumā. Šāda veida operācijas tiks veiktas līdz 2018.gada 1.janvārim. Kopējā kredītu vērtība būs 50 miljardu ASV dolāru (41 miljards eiro) apmērā, bet tā var tikt arī palielināta.

Nedēļa sākās ar to, ka ASV dolāra vērtība attiecībā pret eiro pirmdien kritās par 0,01% – līdz 1,2230 dolāriem par eiro. ASV dolāra vērtība attiecībā pret Lielbritānijas mārciņu pieauga par 0,23% līdz 1,5590 dolāriem par mārciņu, bet pret Japānas jenu palielinājās par 0,46% – līdz 120,05 jenām par dolāru.

Otrdien ASV dolāra vērtība attiecībā pret eiro pirmdien kritās par 0,3% – līdz 1,2193 dolāriem par eiro. ASV dolāra vērtība attiecībā pret Lielbritānijas mārciņu kritās par 0,3% – līdz 1,5547 dolāriem par mārciņu, bet pret Japānas jenu palielinājās par 0,3% – līdz 120,42 jenām par dolāru.

Trešdien par vienu eiro maksāja 1,2241 ASV dolārus, kas ir par 0,1% vairāk nekā iepriekšējās darba nedēļas beigās. Par vienu Lielbritānijas mārciņu maksāja 1,5563 ASV dolārus, kas ir par 0,4% mazāk, savukārt attiecībā pret jenu dolāra vērtība darba nedēļas laikā auga par 0,6% un bija 120,16 jenas par dolāru.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vai tad rublis tomēr neies pa burbuli

Draugiem Facebook Twitter Google+