×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
7. jūnijs, 2014
Drukāt

“Beastie Boys” iegūst kompensāciju par dziesmas neatļautu izmantošanu

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Ņujorkas tiesa nolēmusi, ka enerģijas dzērienu ražotājam “Monster” jāmaksā amerikāņu hiphopa grupai “Beastie Boys” 1,7 miljonu dolāru (1,25 miljonu eiro) kompensācija par neatļautu dziesmas izmantošanu reklāmā.

“Mēs esam apmierināti,” pēc tiesas sēdes sacīja grupas dalībnieks “Ad-Rock”, īstajā vārdā Ādams Horovics.

Tiesvedība tika uzsākta 2012. gada augustā. Tās centrā ir video, ko “Monster” publicēja pēc ikgadējām snovborda sacīkstēm “Ruckus in the Rockies”. Reklāmas video no sacensībām un noslēguma ballītēs, kas tika ievietots vietnē “YouTube”, dzirdamas vairākas “Beastie Boys” dziesmas. To vidū ir “Sabotage”, “So What’cha Want” un “Make Some Noise”.

Kompānija atzīst vainu autortiesību pārkāpumā, taču tās darbinieks esot domājis, ka nepieciešamā atļauja mūzikas izmantošanai esot gūta.

Zvērinātie piešķīra 120 000 dolāru (88 500 eiro) kompensāciju par katru autortiesību pārkāpumu, kā arī vēl 500 000 dolāru (368 500 eiro) par grupas tēla neatļautu izmantošanu.

“Moster” advokāti solīja iesniegt apelācijas sūdzību.

“Beastie Boys” advokāts Pols Garitijs norādīja, ka grupa pirms vairākiem gadiem nolēmusi nelicencēt savas mūzikas izmantošanu komerciāliem mērķiem, piemēram, produktu reklamēšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+