×
Mobilā versija
Brīdinājums +11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. maijs, 2014
Drukāt

“Beastie Boys” tiesājas ar enerģijas dzērienu ražotāju “Monster”

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

epa04228860 Adam 'Ad-Rock' Horovitz (L) of the US hip hop Beastie Boys and his wife Kathleen Hanna leave Federal court, in New York, New York, USA, 27 May 2014. The band is suing Monster Energy Drink for illegally using their music without their consent. EPA/Andrew Gombert

Amerikāņu hiphopa mūzikas grupa “Beastie Boys” otrdien tiesājās par neatļautu dziesmas izmantošanu enerģijas dzērienu ražotāja “Monster” 2012. gada reklāmā.

“Beastie Boys” advokāts Pols Garitijs norādīja, ka grupa pirms vairākiem gadiem nolēmusi nelicencēt savas mūzikas izmantošanu komerciāliem mērķiem, piemēram, produktu reklamēšanai.

“”Monster” nozaga “Beastie Boys” tiesības pateikt nē,” sacīja Garitijs.

Advokāts aicināja zvērinātos lemt par vismaz divu miljonu ASV dolāru (1,47 miljonu eiro) kompensācijas piešķiršanu par autortiesību pārkāpumu un maldinošu reklāmu.

Savukārt “Monster” advokāts prasīto summu nosauca par “neloģisku”. Viņaprāt, kompānijai vajadzētu maksāt ne vairāk par 125 000 dolāru (91 660 eiro).

Kompānija atzīst vainu autortiesību pārkāpumā, taču tās darbinieks esot domājis, ka nepieciešamā atļauja mūzikas izmantošanai esot gūta. “Šajā gadījumā izrādījās, ka tā bija kļūda,” viņš teica.

Tiesvedība tika uzsākta 2012. gada augustā. Tās centrā ir video, ko “Monster” publicēja pēc ikgadējām snovborda sacīkstēm “Ruckus in the Rockies”. Reklāmas video no sacensībām un noslēguma ballītēs, kas tika ievietots vietnē “YouTube”, dzirdamas vairākas “Beastie Boys” dziesmas. To vidū ir “Sabotage”, “So What’cha Want” un “Make Some Noise”.

Tiesas sēdē bija ieradušies “Beastie Boys” dalībnieki “Mike D”, īstajā vārdā Maikls Daimonds, un “Ad-Rock”, kura īstais vārds ir Ādams Horovics.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+