×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
25. aprīlis, 2018
Drukāt

Kaut kas tāds vēl nav redzēts: bebrs no Liepājas cenšas mukt uz Zviedriju (6)

"LA" aculiecinieka foto"LA" aculiecinieka foto

Šo bebru svētdien saulrietā Dubultu pludmalē netālu no restorāna "Orizzonte" sastapa "LA" lasītāja. Lielupes izteka no šīs vietas ir apmēram desmit kilometrus tālu.

Dubultu pludmalē novērots bebrs, kuru “Latvijas Avīzes” lasītājiem izdevies arī nofotografēt. Kur devies šis bebrs un vai tas jāglābj?

“Divgadīgie bebri pamet tēva mājas un dodas pasaulē. Nonācis jūrmalā, ies pa jūras malu, līdz atradīs kādu strautiņu, pa kuru dosies iekšzemē,” sociālajos tīklos satrauktos prātus mierina dabas pētnieks Vilnis Skuja, atbildot uz liepājnieka Aigara Prūša tviterī ielikto video, kur redzams bebrs Liepājas pludmalē. “Kaut kas tāds vēl nav redzēts – bebrs no Liepājas cenšas pamukt uz Zviedriju,” ironizēja A. Prūsis.

Šobrīd bebri, kuri sasnieguši pilnus divus gadus, dodas meklēt jaunas mājas. Viņus no vecajām apmetnēm padzen pavasara pali un ģimenes locekļi. “Tāds ir dabas likums,” piebilst Latvijas valsts mežzinātnes institūta “Silava” vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš. “Ja bebri to nedarīs, viņi plēsīsies savā starpā.”

Diemžēl bebriem jaunas mājas ir visai grūti atrast, jo visas upes lielākoties ir aizņemtas. Bebrs jau nevar paskatīties kādā kartē un konstatēt, kur atrodas tuvākā upe vai strautiņš. Tāpēc viņš dodas pa smilšaino pludmali tikai uz priekšu. Bebri labi peld un nirst, un viņus nebaida arī Baltijas jūra, tā nav tik sāļa, lai bebrs nepieciešamības gadījumā tajā nevarētu uzturēties. Ir pat dzirdēti gadījumi, ka zvejnieki savos tīklos atraduši bebrus. “Bebrs jau var pēc tam atrast kādu saldūdens vietu un noskaloties, jūra viņam netraucē,” piebilst J. Ozoliņš.

Cilvēkiem vajadzētu atturēties tuvoties ceļojošajiem bebriem, šie dzīvnieki nav jāglābj. Turklāt atšķirībā no roņiem tie var būt arī agresīvi. “Latvijas Avīze” jau rakstīja, ka pirms diviem gadiem Daugavpilī bebrs sakoda kādu vīrieti, kurš vēlu naktī gāja pa ielu, ieraugot, ka viņam virsū skrien bebrs, vīrietis pat nepaspēja saprast, kas notiek, kad bebrs jau bija ieķēries viņam kājā. Bebra uzbrukumā cietušajam nācās uzlikt 15 šuves.

2017./2018. gadā Latvijā dzīvo 58 tūkstoši bebru, kas ir par 10 tūkstošiem mazāk nekā gadu iepriekš, liecina Latvijas Valsts mežu dienesta dati. Bebrs ir medījamais dzīvnieks. Pērn Latvijā nomedīti 23 089 bebri.

2015. gadā kāds aculiecinieks dalījās ar novēroto Vecāķu pludmalē.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nu re-pat bebri jau pamet Latviju un laizjas prom….

  2. Kā jau lielākā daļa Latvijas iedzīvotāji, arī Latvijas bebrs saprot, ka jādodas prom no valsts. Vismaz uz kādu laiku pagrauzt sulīgi garšīgos Zviedrijas kokus. A to, te tik visu izcērt un vairs neviena koka pie jūras no kā dambi uztaisīt.

  3. bebri saprot, ka jālaižas, kamēr vēl var!

  4. Nu zviedrija būtu patālu bet 50 km nokrasta lai nosprāgtu Atbildēt

    Dzīvnieki un žurkas pamet grimstošu kuği vārdā Latvija.

  5. pat bebri sāk mukt prom no Latvijas,kādi nerātņi.

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +15
Alūksne +14.5
Daugavpils +15
Saldus +13
Liepāja +13.9
Jelgava +14
Ventspils +15.0
Limbaži +12
Madona +11
Rēzekne +13
Draugiem Facebook Twitter Google+