×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

Bebri ērti iedzīvojušies…. (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pirms pieciem gadiem upmalā iestādīju ābeļdārzu. Šogad to apsēduši bebri, dažas ābelītes nograuzuši līdz celmam. Kociņiem apkārt apliku plastmasas sietus, taču dzīvnieki tos nostumj. Ieteicu medniekiem nomedīt bebrus, bet 200 metru attālumā ir mājas, tāpēc to nedrīkstot darīt. Kā lai pasargā ābeļdārzu? ILMĀRS STOPIŅOS

– Tā ir liela avantūra – stādīt upes malā augļu kokus, nenodrošinot to aizsardzību. Ja saimnieks vēlas izaudzēt normālas ābeles, dārzs būtu jāiežogo ar stiepļu pinuma žogu. Individuālie aizsardzības līdzekļi – plastmasas sieti – tiešām ne vienmēr dod vēlamo rezultātu, jo bebrs tos var viegli sagrauzt. Piemēram, Rīgā kanālmalas kokus no dzīvniekiem pasargā dzelzs sētiņas, kas izvietotas ap katru koku, – skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Medīt tuvāk par 200 metriem no mājām nav aizliegts. Ja konkrētā teritorija ir atzīstama par medību platību, medības tajā ir atļautas. Protams, medīt bebrus drīkst tikai persona, kurai Medību likumā noteiktajā kārtībā ir piešķirta mednieka apliecība. Šis dokuments arī nepieciešams, lai saņemtu medību atļauju, mednieka sezonas karti un šaujamieroča iegādes atļauju.

Bebri ir nelimitētie dzīvnieki, tos atļauts medīt no 15. jūlija līdz 15. aprīlim. Zemes īpašnieks, kurš ir mednieks, savā īpašumā bebrus var medīt pats. Pretējā gadījumā jāslēdz līgums ar blakusesošo medību tiesību lietotāju p ar medību tiesību nodošanu vai, ja pats nepiedalās medībās, rakstiski jāpilnvaro kāds mednieks medīt bebrus savā īpašumā. Sīkāk par bebru medībām konkrētajā vietā var uzzināt Valsts meža dienestā.

Pēc Valsts meža dienesta datiem, Latvijā dzīvo ap 70 000 bebru. Statistika gadu gaitā īpaši nemainās, un to populācija ir stabila. Lielākos postījumus dzīvnieki joprojām nodara mežiem, aizsprostojot meliorācijas sistēmas un applūdinot tos. Teritorijas, kas atrodas blakus drošām bebru dzīvotnēm, ir pakļautas augstākam postījumu riskam, un tajās vairāk jāseko līdzi grauzēju aktivitātēm. Tomēr kopumā bebru postījumi lielākoties ir lokāli, un vietās, kur īpašnieki meliorācijas sistēmas uztur labā kārtībā un mednieki medī bebrus, problēmu nav.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kārtējais stulbums…, tā vietā, la paglābtu cilvēku no nelaimes, viņam, IESAKA – Kā izturēties, ja tev uzbrūk suns, jeb, suņu bars, bebri, žurkas, bēgļi…, tev jāpēta viņu paradumi un tos jāievēro, JO TU PATS NEESI NE SŪDA VĒRTS !!!

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +23.7
Alūksne +21.1
Daugavpils +23
Saldus +24.5
Liepāja +25.7
Jelgava +25.1
Ventspils +16.2
Limbaži +22
Madona +23.3
Rēzekne +22.2
Draugiem Facebook Twitter Google+