Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Bebri ērti iedzīvojušies…. 1

Pirms pieciem gadiem upmalā iestādīju ābeļdārzu. Šogad to apsēduši bebri, dažas ābelītes nograuzuši līdz celmam. Kociņiem apkārt apliku plastmasas sietus, taču dzīvnieki tos nostumj. Ieteicu medniekiem nomedīt bebrus, bet 200 metru attālumā ir mājas, tāpēc to nedrīkstot darīt. Kā lai pasargā ābeļdārzu? ILMĀRS STOPIŅOS

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Veselam
Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi
Lasīt citas ziņas

– Tā ir liela avantūra – stādīt upes malā augļu kokus, nenodrošinot to aizsardzību. Ja saimnieks vēlas izaudzēt normālas ābeles, dārzs būtu jāiežogo ar stiepļu pinuma žogu. Individuālie aizsardzības līdzekļi – plastmasas sieti – tiešām ne vienmēr dod vēlamo rezultātu, jo bebrs tos var viegli sagrauzt. Piemēram, Rīgā kanālmalas kokus no dzīvniekiem pasargā dzelzs sētiņas, kas izvietotas ap katru koku, – skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Medīt tuvāk par 200 metriem no mājām nav aizliegts. Ja konkrētā teritorija ir atzīstama par medību platību, medības tajā ir atļautas. Protams, medīt bebrus drīkst tikai persona, kurai Medību likumā noteiktajā kārtībā ir piešķirta mednieka apliecība. Šis dokuments arī nepieciešams, lai saņemtu medību atļauju, mednieka sezonas karti un šaujamieroča iegādes atļauju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bebri ir nelimitētie dzīvnieki, tos atļauts medīt no 15. jūlija līdz 15. aprīlim. Zemes īpašnieks, kurš ir mednieks, savā īpašumā bebrus var medīt pats. Pretējā gadījumā jāslēdz līgums ar blakusesošo medību tiesību lietotāju p ar medību tiesību nodošanu vai, ja pats nepiedalās medībās, rakstiski jāpilnvaro kāds mednieks medīt bebrus savā īpašumā. Sīkāk par bebru medībām konkrētajā vietā var uzzināt Valsts meža dienestā.

Pēc Valsts meža dienesta datiem, Latvijā dzīvo ap 70 000 bebru. Statistika gadu gaitā īpaši nemainās, un to populācija ir stabila. Lielākos postījumus dzīvnieki joprojām nodara mežiem, aizsprostojot meliorācijas sistēmas un applūdinot tos. Teritorijas, kas atrodas blakus drošām bebru dzīvotnēm, ir pakļautas augstākam postījumu riskam, un tajās vairāk jāseko līdzi grauzēju aktivitātēm. Tomēr kopumā bebru postījumi lielākoties ir lokāli, un vietās, kur īpašnieki meliorācijas sistēmas uztur labā kārtībā un mednieki medī bebrus, problēmu nav.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.