×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. jūlijs, 2015
Drukāt

Bēdīgs stāsts: Ķēves Mairas glābšana pavērsusies pret pašiem glābējiem (72)

Foto no dzīvnieku aizsardzības biedrības "Ķepu ķepā" arhīvaFoto no dzīvnieku aizsardzības biedrības "Ķepu ķepā" arhīva

Bezcerīgs gadījums – tā vairāki Latvijā zināmi veterinārārsti novērtēja ķēves Mairas veselības stāvokli, kurai ceļu satiksmes negadījumā Rugāju novadā bija sadragāts labās kājas naga kauls. Speciālistu vērtējums un aicinājums pārtraukt zirga ciešanas ar eitanāziju neatturēja Ivetu un Gundegu Bideres no dzīvnieku aizsardzības biedrības “Ķepu ķepā” uzņemties rūpes par ķēvi.

Atsaucoties uz dzīvnieku draugu aicinājumu palīdzēt, viņas bija sagādājušas furgonu un smagi cietušo Mairu no Latgales pārvedušas vairāk nekā 300 km attālumā uz Zemgali – biedrības novietni Ozolnieku novadā. Mēnesi ilgā cīņa par ķēvītes veselību, kas beidzās pēc Jāņiem – viņu atrada mirušu kūtī, tagad pavērsusies pret pašām glābējām. Pārtikas un veterinārais dienests ir sagatavojis iesniegumu Valsts policijai ar lūgumu ierosināt krimināllietu pret biedrību “Ķepu ķepā” par cietsirdīgu izturēšanos pret dzīvnieku.

Mums ir pieredze

Kas zina, kāds būtu ķēves Mairas liktenis, ja viņas saimnieks Aldis Kamoliņš gādātu, ka kustonis nepieskatīts neklīst pa apkārtnes pļavām. Naktī uz 22. maiju uz ceļa notriekto zirgu uzgāja Aparniekos, apmēram 10 kilometru attālumā no Kamoliņu mājām, un ceļu policijai nācās krietni papūlēties, lai atrastu cietušā dzīvnieka saimnieku. Vīrs nenoliedz, ka ķēvi nav sējis, taču parasti tā turējusies mājas tuvumā. Kad nu Maira jau gandrīz diennakti gulējusi šokā no sāpēm, viņš braucis pie tās, vedis gan ūdeni, gan zāli, bet veterinārārstu nav saucis – neesot naudas. Kaimiņu Ivanovu iesaistīšanās beidzot ļāvusi ziņot par nelaimi tuvējai veterinārārstei Ārijai Freimanei. “Apskatīju kāju un teicu, ka jādod uz kautuvi, ka neko nevaru izdarīt, jo zirgam lauztas kājas neārstē – es taču redzēju, ka tas ir bezcerīgs gadījums,” savu diagnozi atstāsta Freimane. Viņas spriedums veco vīru nav pārliecinājis – Mairai jādzīvo. Tā ķēve turpinājusi ciest sāpes vēl vienu diennakti, jo atsāpinošus līdzekļus veterinārārste tajā vakarā netika ievadījusi, līdz ieradušās glābējas no biedrības “Ķepu ķepas” un Kamoliņš savu ķēvīti nodevis viņu rokās.

“Kāda bija mūsu motivācija glābt šo zirgu? Mēs vienkārši glābjam dzīvniekus, un mūs sāka bombardēt no visām malām, lai palīdzam,” par savu lēmumu doties uz tālo Latgali pēc Mairas stāsta Iveta Bidere. Viņu biedrībai esot pieredze ar sarežģītiem gadījumiem – izglābti arī astoņi zirgi, par kuriem tāpat “daudzi mums bļāva virsū, ka tas ir bezcerīgi”. Kaut vai gadījums, kad dabūjušas uz kājām ķēvi Tefu, kura gulējusi pļavā un necēlusies, jo bija plīsušas saites pakaļkājai, tā uzpampusi kā bomis līdz augšai. “Labi, tas bija vieglāks gadījums,” piebilst Iveta. Bideres, saprotot, ka cīņa par Mairas veselību varētu būt ilga un dārga, lūdza sabiedrību ziedot naudu ķēves ārstēšanai. Mēneša laikā biedrības ziedojumu kontā ienākuši aptuveni pieci līdz seši tūkstoši eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (72)

 1. Pēdējos gados saviesušies dzīvnieku aizstāvji ,kas spekulē ar kaķu ,suņu un nu jau zirgu bezcerīgu glābšanu ,lai tikai tauta ziedotu naudiņu un uz tā rēķina taisītu savu personīgo izdzīvošanas biznesiņu. Starp citu jebkura PVD inspektora -veterinārārsta sirdsapziņas pienākums kā jebkura cita pilsoņa pienākums ,nekavējoties ziņot pašvaldībai vai PVD par klaiņojošu vai bezcerīgā stāvoklī nonākušu dzīvnieku.

 2. Nu tagad, kad neizdevās, visi gudri apmētāt dubļiem un visi tie pareizie zinātāji. Ja būtu izdevies un citos bezcerīgos gadījumos arī esot izdevies, tad nāktos to savu zeltu paturēt pie sevis.

  • Tur nekas nevareja “izdoties”. Cik var skaidrot tadiem analfabetiem-zoošizām, speciālisti ar lielu pieredzi, visi ka viens ieteica eitanaziju kā vienīgo humāno risinajumu. Ir gadījumi kad nav jasit ar papēdi pie krūtīm, izkliedzot skaļus lozungus – “Glābsim!”, “Visi grib dzīvot!”, “Mēs cīnīsimies!” u.t.t. Jāpieslēdz veselais saprāts un loģiskā domāšana. Ārstēšana nedrīkst sagādāt vairāk moku, nekā pati saslimšana, un speciālistu viedoklis nedrīkst būt profānu apstrīdēts.

 3. Protams, ka šis gadījums ir jāizmeklē no sākuma līdz beigām.
  Pie reizes arī painteresējoties par veterinārārsti Āriju, kurai “nebija līdzi atsāpinošu līdzekļu”. Kā bez atsāpinošiem līdzekļiem tad viņa devās pie notriekta zirga!? Un redzot, ka večukam nav ne naudas, ne prāta, aprobežojās ar ieteikumu “vest zirgu uz kautuvi”, zinot, ka tas netiks izdarīts. Faktiski vetārste, nevienam citam neziņojot, arī atstāja zirgu likteņa varā un ar mierīgu sirdi devās gulēt. Pēc likuma viss it kā kārtībā – pateica saimniekam, bet pēc ārsta sirdsapziņas?!
  Par Biderēm esmu dzirdējusi tikai to sliktāko un tas nu gan nevar būt, ka visi vienā balsī viņas apmelo. Es pati esmu palīdzējusi šai biedrībai, pēc mantām brauca Iveta ar savu mašīnu un varu apgalvot pilnīgi droši – mašīnā bija totāla antisanitārija! Vai tad dzīvnieku novietnēs var būt kas labāks!
  Tāpēc izmeklēšana par Biderēm ir vairāk nekā nepieciešama, lai šis gadījums reizi par visām reizēm atbildētu par viņu spēju darboties. Jo nevar būt tā, ka visi šausmās par notiekošo, bet Bideres tikai turpina savu darbu un vāc ziedojumus.

  • Dzīvniekam, kurš paredzēts nokaušanai, nekādus medikamentus nedrīkst ievadīt. Veterinārārste, drosi vien, tomēr pieļāva domu, ka ķēve beidzot nonaks kautuvē (kur viņai vajadzeja nonakt uzreiz, ja īpašniekam nebija naudas eitanāzijas apmaksai).

 4. Jums pašiem slikti nepaliek no tiem murgiem par šī zirga glābšanu un salīdzinājumiem ar cilvēku, suni un un kaķi? Labi, ja jau patīk tik ļoti salīdzināt ar cilvēku tad davaj! – Iedomājaties, jums kādu paziņu notriec mašīna, jūs pļavas vidū noguļat ar stipri pretīgu lūzumu kājā 2 diennaktis. Atbrauc Rīgas satiksmes autobuss un jūs kājās stāvot transportē 330km (!!!) uz netīru šķūni ar veciem salmu pakaišiem. Jūs laista ar ūdeni, liek jums ēst auzu pārslu šļuriņu, tad jūs iesien štropēs, jo pats kājās vairs nevarat nostāvēt. Vēnā jums laiž litriem antibiotiku un pretsāpju zāļu, līdz pēc 2 dienām jums ir nopuvusi pēda un daļa tās nokrīt. Tad tiek izsaukts no Ķekavas vistu kūts dakteris, kas ar pārliecinātu ģīmi saka, ka kāja jāgriež nost, lai jūs dzīvotu. Jums turpat šķūnī ar nezināmas izcelsmes instrumentiem un sūdumušām par asistentiem tiek nozāģēta kāja virs ceļa. Tas nekas, ka jums viss ir uzpūties, sapampis un strutojošs, un kāja turpina pūt jums dzīvam esot. Šis burvelīgais rehabilitācijas kurss turpinas mēnesi, kur jums no stāvēšanas sāp otra kāja, no pārāk ilgas gulēšanas vienā pozā jums rodas izgulējumi un kājai bintes ir mitras, smirdīgas un netīras ar zemi, kur apkārt lidinas mušas, tikmēr jums vēljoprojām dod auzu pārslu šļuriņu, ko varētu pielīdzināt enerģijas dzērienam katru dienu pa bundžiņai. Jums ne tikai sāp atlikusī kāja, bet arī rokas, kājas un visas pārējās vietas, noberzumi un izgulējumi, kuras grauž mušas. Līdz beidzot jūs iekārts štropēs izlaižat garu, jo sirds neizturēja un bija sākusies asins saindēšanās. Cik no jums esot šādā ārstēšanās kursā, gribētu turpināt dzīvot un izdzīvot, saprotot ka palīgā saukt jūs nevarat,jo nerunājat un pabļaut ka sāp, jūs arī nevarat… Bet visi tak cenšas jūs glābt, kā vien spēj.

  • Skan ļoti baismīgi, bet diemžēl tai glābēju midzenī tas viss tieši tā bija un notika, tur vnk nevarēja būt citādi!!!!!! Un sakiet, vai normāli cilvēki SPĒJ to skatīties un turpināt drausmīgos eksperimentus????

  • ir pilnīga taisnība-tas vājprāts, ko piekopa 3 ..(viena no viņām-” speciāliste” no..Ķekavas..), pakļaujot dzīvu radību elles mokām viena vienīga mērķa ( lasi-naudas) dēļ ir iespējams laikam tikai Latvijā!!!
   Vai šeit reizi par visām reizēm kādā no atbildīgām institūcijām neatradīsies neviens, kurš šīs 3 prātu .. sauks pie kriminālatbildības???…ja šī lieta ar nobendēto Mairu un tās ” glābējām”paliks neatrisināta, tad turpmāk katra “anna” no Ķekavas varēs “operēt” kur, ko un kā grib un biderveidīgās nesodītas varēs kāst ziedojumus!!!

 5. ķēve turpinājusi ciest sāpes vēl vienu diennakti, jo atsāpinošus līdzekļus veterinārārste tajā vakarā netika ievadījusi, līdz ieradušās glābējas no biedrības “Ķepu ķepas”

 6. lasītāju reakcijas dēļ, šādu gadījumu apraksts iespējams medijos parādīsies arvien biežāk – medijiem patīk, ka tos lasa.
  un diemžēl, jo vairāk caurumu un nepilnību informācijā, jo vairāk vietas diskusijai.
  patiesībā no raksta LA biju cerējusi vairāk, šobrīd ir parādījušies tikai daži konkrēti uzvārdi. notikums jau ir noticis, droši vien konkrētais tiks izvērtēts, bet kādas bija kļūdas (ne tikai Bideru), ko vajadzētu darīt, lai nākotnē tādas situācijas neatkārtotos?
  laikam iezīmējas kāda jauna aktualitāte – vai lauksaimniecības dzīvniekus, kuri nav audzēti gaļai, vienmēr būtu jāsūta uz lopkautuvi? saimniekam tas ir ekonomiski visizdevīgāk, bet mums pārējiem? vai tad nepietiek ar ķīniešu konfiscētajam 40 gadus vecajām saldētajām vistām – tas nozīme, ka pasaulē gaļas sobrīd ir pietiekoši, lai būtu nepieciešamība ēst 7-10 gadus vecu govi vai 15 gadus vecu zirgu?

 7. Mani,savukārt,pārsteidza masu mēdiju iekļaušanās šajā vaimanoloģijā.Tas izskatās kā sēnalu pabēršana zvirbuļiem,lai nav jarunā par svarīgām lietām.Tagad ir pacelta grūsnas kaķenes tēma un vaimanas var turpināties.Nevajadzētu pārvērsties par profesionāliem apraudātājiem,bet runāt par visiem svarīgām lietām,ne izdabāt zvirbuļiem.

 8. Tapat kā ir nozares, kur speciālā izglītība ir obligāta, pēc šī gadījuma tomēr vai nevajadzētu pārskatīt iespēju, ka dzīvnieku glābšanas nodibinājumiem vismaz vienam darbiniekam vajadzētu būt ar vetārsta izglītību? jo tagad sanāk, ka visu (vetārstu padomu ignorēšanu) var norakstīt uz nezināšanu vai nesaprašanu.
  Nav peļama sievišķīgā milzu ticība labajam un pozitīvajam, bet ar ticību vien nepietiek, ja atmetam aizdomas, ka Bideres to darījušas mantkārīgā nolūkā, saprotam, ka visā ārstēšanas procesā tika pieļautas ļoti daudzas kļūdas, sākot jau ar zirga transportēšanu.
  Nespēju iedomāties šī gadījuma pilnīgi godprātīgu analīzi, jo sava vaina jāuzņemās arī PVD (par novēlotu iesaistīšanos), kuram savukārt ir jāvērtē Bideres…

 9. Beidziet to stulbo demagoģiju. Jūs būtu gatavi arī eitanizēt savu māsu, māti, tēvu vai citu radinieku, ja dakteri pateiktu, ka bezcerīgs gadījums, vai tomēr cerot uz muļķīgu brīnumu tomēr censtos glābt savu tuvinieku. Ar ko suns, zirgs vai kaķis ir sliktāks?

  • stulba demagoģija ir apgalvot, ka nospīdzināts un dzīvs sapūdēts zirgs ir mēģinājums glābt! jau no sākuma 100% bija skaidrs, ka zirgs mirs.
   Un suni vai kaķi vēl varētu glābt, jo viņi var dzīvot ar 3 kājām, bet zirgs nevar. aizej pamācies mazliet par zirga fizioloģiju un veterināriju, un tad raksti savas profāna muļķības.
   zirgs sākotnēji TIKA NOLEMTS SPĪDZINĀŠANAI UN ILGAI MOKPILNAI NĀVEI!!!!!!!

  • Es ļoti atvainojos, bet mēs visi agri vai vēlu mirsim, tāda nu ir dzīve. Vēl neviens nav dzīvs palicis. Un tagad uzdod jautājumu sev: vai vēlies nomirt tā ātri un viegli, vai vēlies ciešanas un sāpes vismaz mēneša garumā? Atbildiet godīgi. Nezin kāpēc mēs laiku pa laikam dzirdam par pašnāvībām, cilvēki kas ir neglābjami slimi nereti izvēlas aiziet paši, bet lielākoties no tādiem cilvēkiem ar diagnozēm, kas nedod cerības izveseļoties, tik dzirdam, ka viņi vēlas aiziet pēc iespējas ātrāk. Kāpēc jūs domājat ka zirgs būtu izvēlējies mocības, jo tas ka viņa mirst, bija skaidrs jau pašā sākumā.

  • murgot var-ir tak pilnmēnesss, bet vismaz apjēgai par ko murgo, gan būtu jābūt…

 10. Viņas vismaz mēģināja. Labāk nožēlot to, kas darīts, nevis šaustīt sevi par to, ka nekas nav mēģināts.

  • Mēgināt vivisekciju vari uz sevis, nevis uz neaizsargāta dzīvnieka. Diez kā tu gaudotu, ja tevi tā spīdzinātu.
   Riebjas šitie nejēgas teorētiķi, gan tie, kas tikai klukst internetā, gan tie, kas izpaužas praksē. Ir elementārs nosacījums: tava darbošanās nedrīkst nest ļaunu.
   Un par tiem smagi slimajiem vecākiem, brāļļiem un māsām: tev vispār ir nojēga, cik cilvēku īstenībā labāk būtu izvēlējušies aiziešanu, nekā savu moku pagarināšanu? Kāpēc tad par tādu iespēju pasaulē tik ļoti cīnās?

 11. vajadzēja uzreiz publicēt vairāku vetārstu un zirdzinieku viedokļus.

  • viedokļi biderēm bija labi zināmi, bet viņas tos neņēma vērā.
   savukārt pilnīgi visus negatīvos un zirgu midzināt iesakošos komentārus dzēsa gan no ķepu ķepā lapas, gan viņu FB lapas, un pat delfi dzēsa viedokļus, kas pieprasīja nekavējoties pārtraukt zirga mocības.

 12. Ir necilvēcīgi saukt pie atbildības cilvēkus, kuri varbūt, arī lika dzīvniekam pamocīties, bet nolūkā viņu glābt. Šādu izturēšanos es nekādi nevaru uzskatīt par cietsirdīgu. Kauns arī tiem, kas šeit ievietojuši pret ķēvītes glābējām vērstos komentārus.
  Visi grib dzīvot un etanāziju nevajadzētu padarīt par obligātu, ja kāds ir ar mieru mēģināt dzivnieku izglābt. Kāpēc par cilvēkiem cinās līdz pēdējam un par eitanāziju vairumā valstu nedrīkst ieminēties pat tad, ja nolemtais pats to tiešām vēlas. Bet dzīvnieks nevar paust savu vēlmi. PVD ir necilvēki!

  • necilvēki ir bideres, kas zirgu dzīvu sapūdēja! tev vajadzēja redzēt, kā tas dzīvnieks gulēja netīrā kūtī ar drausmīgiem izgulējumiem, kas piedegti ar kaut kādu lupatu, un stumbeni kājas vietā – un viņām vēl nebija kauns to visu FB ievietot!
   ja visi speciālist, arī vācu ārsti teica, ka zirgs nedzīvos, tad viņš nedzīvos – ne par velti ar šādām traumām midzina miljoniem vērtus auļotājus un sporta zirgus. kas tu iedomājies, ka ja cilvēkam ir miljonusvērts zirgs, viņš to necenstos glābt, ja varētu? jo naudas jau tādiem glābšanai pietiktu.

  • Pilnīgi piekrītu. Drīzāk nežēlīgi būtu neko nemēģināt.

   • protams, protams, paspīdzināsim labi krietni, ja nu mironis arī augšā celsies…
    Jūs varētu kapos šitādus mēginājumjs piekopt, gan jau būtu muļķi, kas maksātu un gaudotu sajūsmā par jūsu labo gribu.
    Pilna pasaule ar idiotiem, nav ko piebilst. Ir kaut minimums jāsajēdz par lietu, par kuru runā. Tādiem kā jūs nevajag ārstus, lai kaimiņš šķūnī taisa operācijas ar malkas zāģi un tādā garā, jo tumsoņiem neko nenozīmē ne izglītība, ne speciālistu zināšanas, vajag tikai labi gribēt.

 13. Kaut vai gadījums, kad dabūjušas uz kājām ķēvi Tefu, kura gulējusi pļavā un necēlusies, jo bija plīsušas saites pakaļkājai, tā uzpampusi kā bomis līdz augšai. “Labi, tas bija vieglāks gadījums,” piebilst Iveta.
  Es gandriz gadu rupejos par Tefu un meitu Platinu. Vasara Tefai piedzima vel kumeļš (puika) ar kontrukturu uz abam priekškajam. Mes izarstejam puiku. Un rudeni aizvedam pie Gundegas 3 veselus zirgus! Un tad ziema atrodam labu meiteni, kura gribaja paņemt un rupeties par puiku. Un ko?! Tefa bija jau ar savainotu kaju, un Gundega meģinaja dabut no mums naudu un vika laiku lai tika puiku neatdod. Un kad dabuja no mums zirgiem 25 kg ļoti labas baribas vispar vairak negribeja runat… Žel ka tadi cilveki var tikt pie dzivniekiem!

 14. Man nešķiet, ka LA vajadzēja izvēlēties tik žēlīgu virsrakstu – glābšana nepavērsās pret glābējiem, bet ķēvītes mocītājiem gan tiks lūgtas atbildes.

 15. Lai izglābtu zirdziņu par tūkstoti, piesaista ziedojumus 5-6 tūkstošu apmērā. Veiksmīgākais scenārijs būtu iegūt zirdziņu ar invaliditāti. Procedūra vērienīga, izmaksas milzīgas, ieguvums jau sākotnēji niecīgs. Tāds kā vēlviens Latvijas veiksmes stāsts.

  • Un tāpēc jau raksta ka otreiz darītu tāpat, grieztu kāju nost vēlreiz, tik ārzemju klīnikā, es atvainojos, ārzemju klīnika neņemtu viņas pretī! Nu riktīgs veiksmes stāsts, vajag tak atkārtot! Tieši tāpēc viņas IR jāaptur, un jāpanākaizliegums tuvoties dzīvniekiem!

  • Vai kādam nav ienācis prātā, ka veiksmes gadījumā būtu precedents, kurš apliecinātu, ka tāda kaite IR ārstējama un arī būtu jau zināma procedūra. Bet mūsu valstī, viss kā jau Latvijā. Tad, kad tiešām nepieciešama palīdzība, valsts iestādes uzliek sodu, tur kur galīgi rīcība nav nepieciešama – tērē miljonus. Nu tad tā arī ačgārni dzīvojam.

   • Veiksme tur bija iespējama 0,01 % , brīnumi diemžēl nenotiek tik bieži kā gribētos!

   • ak vai, tu tiešām tici, ka tādi medicīniski brīnumi var notikt netīrā šķūnī ar nomocītu zirgu? Ak vai… Viduslaikos kaut kas tāds tiešām būtu saprotams, bet ne tagad. Ja operētu modernā operāciju zālē klīnikā, ar speciālistiem nevis kaktu dakterienēm, kas sevi iedomājušās par zirgu ķirurģēm, aprūpētu kavlificēti speciālisti – tad vēl varētu kaut ko naivi gaidīt. Bet te… man rodas šaubas, vai tur klāt bija pilnīgi adekvāti ļaudis, jo normāls cilvēks neko tādu nespētu ne skatīties, ne būt līdzdalīgs. šis nebija tas gadījums, kad zinātne tiktu virzīta uz priekšu.Šis bija viduslaiku sadisms.

  • [ieguvums jau sākotnēji niecīgs]
   Ja jūs būtu smagi slims un jūsu glābšanai būtu jāiztērē daži simti tūkstoši, tas atmaksātos? Par to naudu varētu tādu lērumu pensionāru labāk prūpēt… Bet tomēr sabiedrība nez’ kāpēc ziedo šādiem gadījumiem. Jo visi, paldies Dievam, nespriež tā, kā jūs.

   • nerakstiet muļķības. fascinē visādu profānu komentāri, kuri iedomājas, ka pārzin zirga veterināriju labāk par speciāliestiem. neesmu vetārste, bet pieredze ar zirgiem ir 30 gadu garumā un jau pašā sākumā man bija skaidrs, ka rezultāts būs tieši šāds. tur NEVARĒJA būt cita iznākuma, nevarēja! bideres jau sākotnēji nolēma zirgu ilgai un mokpilnai agonijai!

 16. Vai savus slimos sunus un kakus tuulit nospriceejat?Es triis dienas raudaaju,kad savu veco,aklo un slimo suni pie veta beidzot bija jaaved.Tas ir loti gruuts leemums.

  • Ir nācies. Caur asarām un sāpēm, un tomēr – kad redzi, ka dzīvnieks mokās, kad cerību nav un palīdzēt nevar. Līdz mūža galam nepiedošu, ka centos līdz pēdējam pacelt savu pirmo suni, kad pieredzes nebija. Es viņu mocīju ar spricēm, ārstiem utt. Nekad vairs!!!! Joprojām lūdzu, lai viņš man piedod. Tas ir smagākais – prast atlaist mīļu dvēseli. Pirms gada man suns mira ar vēzi. Es ļoti baidījos nokavēt to brīdi, kad viņam dzīve vairs nesagādās prieku un sāksies mokas. Un tomēr vienu nakti nokavēju…Tā bija drausmīga nakts. Un pie veta braucu kā pie glābiņa sunim. Vienlaikus izmisumā. Ir jāprot atlaist, jāspēj.
   Bet nu šajā gadījumā man neliekas, ka motivācija bija pārlieka mīlestība. Domāju, ka vairāk gribējās slavu (jo ar jau reiz to sākās šo dāmu glābšanas “misija”) un naudu. Tāds iepaids paliek, situāciju vērojot.

 17. Aptetovētas sievietes labu iespaidu nerada…

  • Aprobežoti tā ir domāt. Pagājušā gadsimta padomju cilvēks tikai tā var pateikt…

   • Tā domāja ne tikai padomju cilvēki, bet arī pirmspadomju cilvēki. Toreiz tetovējās cietumnieki, lai izrādītu savu stāvokli zagļu hierarhijā un jūrnieki, lai pēc noslīkšanas viņus varētu identificēt.

    • Muļķības! Tetovejumu pirmssākumi meklējami ļooooooti senā vēsture.
     Copy: Ir gūti pierādījumi, ka seno cilvēku augumus greznoja maģiskas zīmes, kurās tika iekodēta cilts piederība, ticība un sasniegumi. Nozīmīgākos dzīves notikumus atzīmēja ar īpašiem rituāliem, un tos attēloja uz ādas. Cilvēki tetovējumos saskatīja dziļu jēgu – tie bija dzīvības un nāves simboli, zīmes, kas aizsargāja no ļaunajiem gariem.

 18. intelektuāļu zieds Atbildēt

  Ārstējis? Mocījis un spīdzinājis, taisījis eksperimentus ar mirstošu dzīvnieku.
  Arī dzīvnieki ir pelnījuši, lai viņus ārstē un glābj, to dara visa civilizētajā pasaulē, šī attieksme ir cilvēku humānisma un civilizācijas līmeņa mērlatiņa. Mēs esam stipri zem tās.
  TIKAI: tas viss nedrīkst būt pašmērķis “par katru cenu”, kaut vai nodarot ļaunu un spīdzinot, un tas nedrīkst būt slavas un pašapliecināšanās un personiskas iedzīvošanās līdzeklis, spekulējot ar sabiedrības žēlsirdību.
  Tik vienkārši, vai ne?

 19. intelektuāļu zieds Atbildēt

  Man ir ļoti ļoti žēl zirga un viņas drausmīgās mokas cilvēku dēļ. Sākot ar stulbo saimnieku un beidzot ar spīdiznātājām Biderēm.
  Zirgu vairs neatgriezt, lai viņai viegls riksis debesu takās, un visi vainīgie lai lūdz Mairai piedošanu, bet tas paliek viņu pašu ziņā.
  KAS IR SVARĪGI: beidzot panākt un sakārtot likumdošanu, lai kaut kādas pustrakas tantiņas nevar ne no šā, ne no tā pēc pašu iegribām pagrābt vai savākt dzīvniekus tiem neatbilstošo apstākļos un vēl taisīt eksperimentus! VAI PVD jau neierobežoja dzivnieku uzņemšanu tai mēsli kastē?’Vai gads pagājis un visas šausmas aizmirsuāš?
  VAi VID, kas spēj uzbraukt tantiņai par lauku puķīšu pārdošanu, reiz nevar pakontrolēt arī šo nekaunīgo ziedojumu vākšanas kantori ? Jo processs ir nebeidzams, tikai nekur nav ne ziņas, kā nauda tiek izlietota. Savāc – iestājas klusums, lai viss norimstas – un sākas rekets atkal no gala?
  Kas ir ar smagi slimo suni Viadu, kam nauda tika vākat un vākta, par spīti tam, ka dzīvniekam tika piedāvāta bezmaksas operācija…kas ir ar suni un kur palika nauda?
  Paldies LA par mēģinājumu noskaidrot situāciju atšķirībā no interneta portāliem, kas ar savu neprofesionālo un bezatbildīgo publicēšanos veicināja šo traģisko situāciju un maldināja cilvēkus,publicējot tikai vienas puses murgainās fantāzijas.

 20. Nav šaubu,ka “Ķepu Ķepā” cīnījās par zirga veselību un dzīvību.Pirmais jautājums jau būtu pašam saimniekam – kādēļ nebija kārtībā dzīvnieka dokumenti un zirgs nebija uzraudzīts.Otrkārt – kādēļ policija jau tūlīt nesastādīja administrat.protokolu saimniekam un neziņoja attiecīgajām iestādēm par bezpalīdzīgi guļošu dzīvnieku uz lauka….Šobrid viss ir tādā plāpu variant – kā būtu ,ja būtu….visi ir gudri un sanāk,ka vienīgajai organizācijai,kura no sirds darīja neiespējamo ir vēl par kaut ko jāatbild….Atbildībai bija jāiestājas tajā brīdi,kad policija to zirgu uz lauka ieraudzīja bezpalīdzigā stāvoklī….

  • Necīnījās gan par dzīvību, bet par savu ziedojumu kontu, jo brīnumi nenotiek, un ja notiek tad ne jau pussabrukušā kūtiņā!!!

  • tā ir saimnieka (arī tad ja viņš ir vecs, varēja taču kko izdomāt) atbildība, lai dzīvnieki neklīst pa ceļiem nepieskatīti. tad arī nebūtu Mairai jācieš! un kas ir ar šoferi?

 21. nesaprotu, ko var VĒL melot un sevi attaisnot, kad ķēva jau mirusi.
  uz ārzemju klīniku šīs zirgu vedīšot, kā tad. par tiem 5 – 6 tūkstošiem? nu common… pareizi tā vetārste saka, neesi miljonārs, nemaz nesāc ko tādu. un kā viņas iedomājas zirgu ar tik smagu traumu transportēt? ar čarterreisu? tak varēja beidzot atzīt savas kļūdas un saprast, ka zirgs vienkārši ir nospīdzināts līdz nāvei.

 22. Aina, diez vai ko ielaida, jo 21. jūnija bildē jau ir skaidri redzams ka zirgs ir tuvu nāvei, bet redzot kā viņas melo, pat ir aizdomas, ka tajā bildē Maira jau varētu būt mirusi, tik to nedrīkstēja izpaust sabiedrībai, tad beigtos ziedojumi.

  • pati desmuredzejusi ka laukos govs dzivo meslos lidz jumtam ,bet saimniecei vienalga galvenais piens

   • labi,,bet tagad vairs nav verts runat p[a tukso–zirgs ir beigts un nekas nemainisies,, ar pvd vajadzeja braukt un bombardet tad,kad bija vel dzivs,,tagaD NEKO VAIURS NEPIERADISIET-TUKSI MULDET

    • MULD tādas prastas bābas, kas šādus vārdus lieto. Pārējie mēģina cīnīties, lai vairāk pustraki sieviški nevarētu veikt neko līdzīgu ar citiem neaizsargātiem dzīvniekiem, ko var sagrābt pilnīgi nekontrolēti un izdarīties pēc savas saprašanas (kuras nav).

    • Ir visiem spēkiem jācenšas, lai tie, kuri vēlas dzīvniekus izmantot par pašapliecināšanās un peļņas rīkiem, nevarētu un NEDRĪKSTĒTU viņu turēt. Un pēc šāda gadījuma būtu uzraudzībā kā bijušie kriminālisti. Jo, kurš var galvot, ka atkal kādu nesavāc?

 23. Ko nozīmē saziedoti 5-6 tukstoši? Kāpēc VID nav pieslēdzies un uzzinājis konkrētu summu un izlietojumu? Biedribai būtu jāatklāj konkrēta summa un izlietojums ari visiem pārējiem, mēs gribētu zināt cik tad devīga tā latviešu tauta ir šādos gadijumos!

 24. jau no paša sākuma bija skaidrs, ka ķēve nomirs.
  tā bija pilnīgi bezjēdzīga un nežēlīga dzīvnieka agonijas pagarināšana, par ko būtu jātiesā ne tikai Bideres, bet arī vetārste Augustova, kas veica operācīju antisanitāros apstākļos kūtī. Šādai ārstei nekavējoties jāatņem licence.

  • Nevis atņemt licenci, bet noliekt galvu viņas priekšā, ka mēģināja paveikt gandrīz vai neiespējamo. Licence būtu jāatņem, ja būtu bijusi iespēja operēt labākos apstākļos.

   • iesaku jums ar biderēm apvienoties un taisīt haltūras kapos uz līķu reanimāciju, spriežot pēc komentāriem peļņas iespējas būs labu labās.

 25. Vai vienreiz nepietiek?? Atbildēt

  Biderese vienmēr ir izcēlušās ar šādiem un tādiem stāstiem un noslēpumiem, ne Maira ir pirmā, kura ”pēkšņā” nāvē aizgājusi.. Bet citi stāsti nav bijuši tik skaļi un ātri vien aizmirsti.. Joprojām tik daudz neatbildētu jautājumu.. Kas tas gāja un indēja zirgu? Vai nu pašas vai darbinieki.. Te lūk jautājums, kam rūpes par Mairu apnika?
  Ja nav ko slētpt, lai publicē konta izrakstu ar Mairas ziedojumiem un to izlietojumu, ceru kā tā ir sagadīšanās, ka jūnijā tieši tika 6000 € samaksāti par kanalizāciju ierīkošanu..

 26. Un Bideres turpina melot.. Kāda noindēšana? Pašas kādai zirdziniecei no rīta ziņoja, ka situācija ar zirgu izskatās jau ļoti bēdīga, un pēc stundas pateica, ka zirgs miris..
  Melo acīs skatīdamās.. Ne kauna, ne goda. Kaut viņas sēdētu.. ne tikai par to, ka zirgu nomocīja, bet arī par to, ka cilvēkiem naudu izkrāpa..
  Vismaz ķēvei vairs nesāp..

 27. Latvijā cilvēkiem pietrūkst naudas glābšanai,kur vēl dzīvniekiem, jādomā tak ar galvu.Protams zirdziņa žēl,bet man arī žēl tos dzīvnieciņus ko katru dienu apēdam.

 28. LŪK, beidzot arī pierādās “glābēju” safantazējumi un meli – skaidri un gaiši vetārste pasaka, ka ir kāju nogriezusi. Bet ko iepriekšējos rakstos saka Bideres – profesionāļi no Krievijas, grieza kāju Rīgas klīnikā. Nu tad, dāmu aizstāvji, taisnības cīnītāji, redz, ka agrāk vai vēlāk tāpat viss nāk gaismā! Tiešām ceru, ka šī iestāde saņems pēc nopelniem.

  • Vel jo labāk,ka klinikas zirgiem RIGA nemaz nav, tada ir viena un Jelgava, vismaz so faktu jau nu vareja iegooglet pirms atklati melot.

 29. atbalstu glābējus Atbildēt

  Izsaku līdzjūtību un morālu atbalstu glābējiem. No kļūdām mācās, lai vai cik tās sāpīgas.Lai Jums veicās turpmākajā darbībā! Ir jauna , kaut arī sāpīga pieredze.

  • Ja tu to nenovērtējāmo pieredzi izsāpētu uz savas ādas un savās mokās, tad diez vai tu slavinātu tādus “glābējus”… Vari pieteikties kā eksperimentu trusītis, lai tev tai šķūnī mirstošam nogriež kāju. Ta nolādētas tādas glābējas.

 30. Nav ko turēt zirgus, ja nav nemazākās nojausmas par to īpatnībām. Tas nav kaķis, kurš var dzīvot uz 3 kājām. Beigās tikai pamocīja zirdziņu, pakačāja savu PR un iekāsa naudu. Visa glābēju darbība.

 31. Briesmīgs gadījums… Ceru, ka taisnība uzvarēs, ka patiesība tiks noskaidrota. Ļoti žēl ķēvītes, kura cieta visvairāk un samaksāja ar dzīvību…

 32. Tagad var taisīt eitanāziju Grieķijai.

 33. Nezinu Latvijaa nevienu gadiijumu,kad zirgs ar lauztu kaaju buutu izglaabts.

  • Ja tāda pieredze nav Latvijā, tad pasaulē ir un pasaule nemaz nav tik liela, tātad, neiespējami nebija meklēt citur palīdzību.

   • Palīdzība arī tika meklēta – Vācijā. Un arī turienes ārsti pateica, ka zirgs vairs nav glābjams un tā mokas būtu jāpārtrauc.

   • Iespēja, tu vispār aptver, CIK (!!!) tāda iespēja maksā, ieskaitot turpmāko aprūpi visa zirga mūža garumā? Tie ir desmiti, ja ne simti tūkstošu, turklāt labos apstākļos, nevis netīrā škūnī pie personām, kam naudas nav ne graša, tikai tik, cik tauta saziedo, bet jāuztur 60 suņu un nez cik vēl kaķu, un jau varonīgi “izglābtie” zirgi utt.?
    Pieļauju, ka vienmēr atrastos kāds, kas gribētu to lielo naudu paņemt un pat atbrauktu operēt no tālienes, lai nopelnītu, bet nedodot nekādas garantijas. Bet tās naudas nav, nebija un nebūtu. Pat ja saziedoja 5-6 tūkstošus, tas nebūtu nekas. Tagad gan gribētos redzēt publisku informāciju, kur tā nauda ir izlietota, jo šīs personas taču naudu vāc regulāri. Un tīri parasta ziņkārība – nez cik paprasīja kaulu zāģētāja? Un vai čeku izsneidza?

Draugiem Facebook Twitter Google+