×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
31. marts, 2014
Drukāt

Bedrītes vienlaikus “lāpīs” 100 brigādes visā valstī

Foto - LETAFoto - LETA

Pirmdien, 31.martā, oficiāli beidzas autoceļu ziemas uzturēšanas sezona, līdz ar to būtiski mainās arī ceļu uzturēšanas darbu specifika, liecina uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) informācija.

Mainoties sezonai, lielāka uzmanība vispirms tiks pievērsta asfaltēto ceļu seguma bojājumu remontam un satiksmes organizācijas līdzekļu atjaunošanai, lai veicinātu drošu un efektīvu satiksmi valsts autoceļu tīklā.

Laikā, kad vidējā diennakts gaisa temperatūra nepazemināsies zem +5 grādiem pēc Celsija, tiks uzsākti bojāto asfalta segumu remontdarbi jeb tā saucamais “bedrīšu remonts”. Remontdarbi vienlaicīgi notiks visā valsts teritorijā. Līdzko būs apžuvuši grantētie ceļi, tiks līdzināti un atjaunoti arī tie, skaidrio LVC.

Tāpat kā ziemā, arī vasarā ceļu uzturēšanas darbus veiks prioritārā secībā, pamatojoties uz uzturēšanas klasēm A (augstākā), B, C un D (zemākā). Tās ir noteiktas pēc autoceļu sociālekonomiskās nozīmes un transporta plūsmas izvērtēšanas. Tas nozīmē, ka vispirms tiks sakārtoti svarīgāko un noslogotāko maršrutu autoceļi.

Asfaltēto ceļu segumu bojājumi A uzturēšanas klases autoceļos tiks saremontēti līdz 1.jūnijam, līdz 15.jūnijam – B uzturēšanas klases ceļos un līdz 1.jūlijam – C un D uzturēšanas klases ceļos.

LVC aicina autovadītājus būt ļoti uzmanīgiem un ievērot īslaicīgos satiksmes ierobežojumus remontdarbu vietās, jo uz ceļa strādā cilvēki. Plānots, ka bedrīšu remontu vienlaicīgi veiks aptuveni 100 brigādes visā valsts teritorijā.

LVC aicina arī autovadītājus ziņot par bedrēm uz valsts ceļiem pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī “twitter.com/LVceli”.

Ar valsts autoceļu uzturēšanas klašu un avārijas stāvoklī esošo ceļu posmu detalizētiem sarakstiem, kā arī plānotajiem autoceļu rekonstrukcijas un remontdarbiem varat iepazīties “www.lvceli.lv”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+