×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
8. oktobris, 2015
Drukāt

Anna Žīgure: Bēgļi rada apjukumu visos līmeņos (40)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Šā gada otrajā pusē Latvijā viena sarunu tēma gan medijos, gan tirgus laukumos aizsegusi visas pārējās. Tie ir bēgļi, par kuru motivāciju pamest savu zemi sabiedrībai zināms gaužām maz, un lielākā daļa iedzīvotāju nekad nevienu bēgli no Āfrikas nav sastapusi. Runās un rakstos attieksme ir, maigi izsakoties, negatīva. Šis jautājums satrauc cilvēku prātu, bažas ir lielas. Kaut kur tālu no Latvijas robežām bēgļu ir krietni vairāk nekā PSRS laikos iebraukušo cilvēku no citām republikām, no kuriem daudzi fiziski dzīvo it kā Latvijā, bet gars klaiņo starp vakardienas lielvalsti un mūsdienu Kremli.

Pirmo un galveno sa­traukumu izraisa finanses. Cilvēki ir dzirdējuši, ka “kaut kādi tur” bēgļi, ne pirkstiņu nepakustinādami, saņems vairāk naudas nekā mūsu pašu trūkumcietēji, piemēram, pensionāri, kuri strādājuši visu mūžu. Pamodušās arī bailes no slimībām, ko varētu “ievazāt bēgļi”. Izplatās apgalvojums, ka bēgļi paaugstinās noziedzības līmeni mūsu valstī. Kas notiks ar mūsu tautu, un kas notiks ar mūsu valodu? Šie un citi jautājumi nodarbina daudzus prātus un šķeļ sabiedrību. Agrākie paziņas, pat draugi, skatās katrs uz savu pusi un pat nesarunājas.

Mazākumā, šķiet, palikuši tie, kuri vārgi centušies iepīkstēties par iejūtību, līdzatbildību, solidaritāti. Nepalīdz latviešu likteņa pieminēšana, jau sākot ar senajiem zemgaļiem karaļa Nameja vadībā, kurus pieņēma un pēc tam asimilēja brāļi žemaiši. Velti atgādināt par mūsu bēgļiem Pirmā pasaules kara laikā un pēc Otrā pasaules kara, kā arī par dažādos laikos izceļojušiem pašlabuma meklētājiem, kurus tomēr ir uzņēmušas citas tautas un valstis.

Dižo kašķi, kas risinās mūsu sabiedrībā, dēvē par diskusiju, bet tā nav diskusija – vismaz ne tajā nozīmē, kā to saprot izglītotas tautas. Patiesībā daudziem latviešiem ir lielas bailes no svešiniekiem un šai parādībai saknes aug laikos, kad padomju Latviju no pasaules nošķīra tā dēvētais dzelzs priekškars. Mūsdienās grūti iedomāties, ka pusgadsimta garumā Latvijas pilsētās (atskaitot Rīgas un Jūrmalas centrus un vēl Siguldu) nebija iemaldījies neviens ārzemnieks. Lasot niknos komentārus, paliek iespaids, ka daļa mūsu sabiedrības joprojām neaptver, ka Latvija ir atgriezusies Eiropā un pasaulē, saprotot šo atgriešanos vienīgi kā iespēju kaut ko dabūt vai arī pamest savu dzimteni peļņas nolūkos.

Dzelzs priekškars jau sen kritis, un nav iespējams uzbūvēt stipru robežu starp Latviju un pārējo pasauli. Latvija nav ne daļa PSRS, kuras robežas stingri apsargāja, ne vientuļa zvaigzne izplatījumā, kā to daži cenšas iestāstīt. Ir jāaptver, ka dzīvojam pasaulē, kas pilna pozitīvu un arī negatīvu notikumu, un mums ir jāuzņemas daļa atbildības. Latvija nevar pacelties spārnos un pievienoties, teiksim Ziemeļkorejai, kur valda miers un stingra kārtība, kur neiemaldās tikpat kā neviens ārzemnieks.

Otrs, bet ar iepriekšējo cieši saistīts jautājums ir mūsu vadošo politiķu un ierēdņu laika trūkums un risināmo problēmu lielais apjoms – kā lai citādi saprot nespēju izskaidrot sarežģīto situāciju, kādā nonākusi Eiropas Savienība un kas tiešā veidā ietekmē un ietekmēs arī dzīvi Latvijā. Iedomība, ar kādu jau no neatkarības atjaunošanas sākuma par valsts virzību atbildīgie ir izturējušies pret “reņģēdājiem”, “parastiem” vēlētājiem, kā bumerangs allaž atsitusies pret viņiem pašiem. Ja reiz ir tā, ka pa augstākiem “gaņģiem” staigājošiem politiķiem ir vairāk zināšanu un izpratnes, tad viņu pienākums būtu izglītot sabiedrību. Neziņa un noslēpumainība tikai mēslo populisma krāšņo puķi, kas šoruden jau pamanījusies briedināt pumpurus. Ir jāapzinās, ka bēgļu jautājuma adekvāts risinājums liecinās par valsts briedumu. Mūsu līdzšinējās diskusijas rāda absolūtu apjukumu visos līmeņos.

Ja pašreizējās varas partijas nespēs saprotami paskaidrot, kādas briesmas pašlaik apdraud Eiropas Savienību un kāds ir Latvijas pienākums un uzdevums, jau nākamajās vēlēšanās viņi tiks aizslaucīti. Tad neatliks nekas cits kā pēc dažiem gadiem TV ekrānos vai sociālo mediju portālos pamācīt, ko darīt vienā vai otrā gadījumā. Protams, tikai tad, ja žurnālisti neatradīs nevienu kompetentāku sarunu biedru par caurkritušiem politiķiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (40)

 1. Paldies komentāru dzēsējiem —- tagad sapratu ,ka es trāpīju visprecīzāk un vissāpīgāk . Tā ir liela bauda , ja no tevis bīstas !

 2. Apjukumu rada cilvēku pretestība šim liberāļu murgam. Nožēlojamā raksteļa autore varētu vēl beigās pastāstīt – kas un cik viņai par šo vispārināto klecerējumu samaksāja.

 3. Nudien…nedrīkst jau sliktu teikt, bet tiem cilvēku nīdējiem būtu jānovēl pašiem piedzīvot tādas šausmas, kādas ir piedzīvojuši bēgļi

 4. Pārsteidz autores virspusējs skatījums, pat primitīvs! Paštaisnie, arogantie liberāłji ! “Līdzjūtība” pret visu pasauli, tikai ne pret latviešu tautu, tās nabagiem Latgalē, vispār laukos un mazpilsētās. Murgs kaut kāds !

 5. Apbrīnoju,augstākie varas ešeloni uzpirkti visā eiropas savienībā! Tos .. kas plūst uz Eiropas valstīm sauc par bēgļim.Viņi izvaro un slepkavo mūsu kristiešu bērnus,laupa veikalus,apmētā kristīgo baznīcas ar akmeņiem,sīkie rāda ka griezīs galvas,visi rāda ar pirkstiem V (uzvara).Sāks slepkavot kristīgos mācītājus.
  Izvērsīs totālu teroru-slepkavošanu pret valstu pamatiedzīvotājiem.Vai tak neredz ka tie ir speciāli iesūtīti musulmaņu okupācijas karaspēka bandīti.Tas huimānisms jāizbeidz,kamēr nav par vēlu!!!!

 6. paredzēts ka t.s. ekonomiskos bēgļus – 110 000 gab. sūtīs atpakaļ uz viņu dzimteni…Kā tas reāli notiks neviens nezina!

 7. Kas noticis ar galvu? Pastaigā pa ”bēgļu” rajoniem tepat Zviedrijā un tad tiešām kaut kas notiks…

 8. NELEGALIE IMIGRANTI! NELEGALIE IMIGRANTI!NELEGALIE IMIGRANTTI! NELEGALIE IMIGRANTI!NELEGALIE IMIGRANTI!NELEGALIE IMIGRANTI!NELEGALIE IMIGRANTI!Tie ir MELNIE PARAZITI”Nevis begli!

 9. Cilvēki šodien ir ne tikai dzirdējuši bet paši savām acīm redzējuši,gan Londonā,gan Parīzē,gan Srokholmā un Oslo! Tādēļ iestāstīt viņiem kaut ko pilnīgi pretēju-ir veltas pūles!Un brāļus žemaišus ar džīhādistiem un pasaules klaidoņiem-vieglas dzīves meklētājiem jau nu gan nevajadzētu! Viņi taču pat savā starpā nevar sadzīvot!

 10. Citu argumentu nav? Atbildēt

  Par mūsu kara laika bēgļiem un Raini kā bēgli,tiešām lieki atgādināt! Viņi neapmētāja robežsargus ar akmeņiem,nekāvās savā starpā ar dzelzs stieņiem rokās,nedemolēja nometnes,nesvieda projām izsniegto pārtiku,nelauza mēbeles,neaplaupīja baros gaišā dienas laikā,ceļa sastrēgumos stāvošas kravas auromašīnas,kā Kalē pilsētas apkaimē,Francijā,nesūdzējās par izpriecu trūkumu Zviedrijā un nebraukāja simtiem kilometru pa Zviedriju ar taksometriem!Mūsu bēgļi nepārtika no dāsniem sociālajiem pabalstie,bet strādāja.Mūsu karalaika bēgļi nenoslēdās atsevišķās kopienās,kādās šodien Zviedrijā baidās rādīties pat policisti!

 11. Gedroic, rimsties!

 12. Bēgļi no Vācijas jau plūst uz Zviedriju un tālāk-uz Somiju! Kad tā,būs pārpildīta,atliks vēl Igaunija un Latvija! Taču siltāk,salīdzinot ar Somiju! Un,jāpiekrīt vien ir Annai Žīgurei-Latvija tiešām nav vairs PSRS daļa! Bet.par nožēlu,Latvija nav arī Ungārija un pat ne Slovākija! Uz kā rēķina tad mēs,cien.Žīgures kundze,būvēsim atsevišķas nometnes afgāņiem un arābiem,ja arī Latvijā savā starpā sakausies 200 migrantu? Vācijā tika izsauktas 40 policijas automašīnas! Bet šeit nav Vācija! Jā,Latvijā pagaidām vēl nav atkārtojusies Maltas traģēdija,kur kāds bēglis no Lībijas,kliedzot Allahu Akbar,sadūra 6 cilvēkus!! Nav pat zināms,cik no viņiem izdzīvoja! Vai arī mums to vajag piedzīvot? Citādi jau pārāk vienmuļa dzīve! Žīogures kundze nav pat pamanījusi,ka Latvijā joprojām nav ieviesta veselības apdrošināšana! Bet bēgļiem tā būšot! Un,neaizmirsīsim,ka lai arī Latvija sen vairs nav PSRS daļa,bēgļi ieplūst Latvijā vēl papildus caur Latvijas austrumu robežu! Un,pat Vācija nespēj vairs pārbaudīt visus bēgļus,kas vairumā gadījumu ir jau iekļuvuši Vācijā bez reģistrācijas,bez dokumentiem un pirkstu nospiedumiem-star tiem arī radikālie islāmisti! Tie Vācijas bēgļu nometnēs un pat Minhenes centrālajā dzelzceļa stacijā,uzdodoties par tulkiem un brīprātīgajiem palīgiem,cenšas savervēt gados jaunos bēgļus bez ģimenēm! Varat apgalvot,ka Latvijā tā nebūs? Situācija Vācijā jau ir haoss,ne tikai apjukums!

 13. 8.oktobris Vācijā – Berlīnē.
  100-tiem bēgļu drūzmējas ēkas pagalmā, kur notiek bēgļu reģistrācija. Grūstīšanās, agresija un laiku pa laikam uzrodas konflikti. Pūlī kliedziens. Sākas kautiņš. Atmosfēra putekļainā pagalmā ir elektrificēta. Policijas nav, bet ir videonovērošanas kameras. Viens bēglis nežēlīgi sit otru. Pēc pāris minūtēm ātrā palīdzība aizved ievainoto uz slimnīcu, un pēc tam ierodas 30 policisti. “Uzreiz pēc plkst. 6 no rīta jau bija 5 ievainotie. Situācija jau ir ārpus kontroles, stāsta brīvprātīgie.
  Visapkārt ir novietoti norobežojumi, lai kaut kā sakārtotu pūli. Starp viņiem ir aptuveni 150 brīvprātīgo tulku, kas 30(!!!) valodās mēģina nomierināt bēgļu kaislības. Paātrināt reģistrāciju nevar. Dienas laikā iesoējams piereģistrēt aptuveni 100 bēgļu – kamēr tulki uzmin(!!) kādā valodā viņš runā, kamēr rāda dokumentus (ja ir!), kamēr… . Bet katru dienu atnāk līdz 500 jaunu. Tas ir subjektīvs novērtējums, oficiālo datu nav. “Pāris nedēļas atpakaļ, mēs bijām pārliecināti, ka tiksim galā, tagad vairs nē,” stāsta viena no brīvprātīgajām. Viņa lūdz nenosaukt vārdu.
  Tuvākajās dienās situācija tikai saasināsies, jo sākas lietus un aukstuma sezona. Brīvprātīgo ir arvien mazāk. Mazāk arī ziedojumu. Aug tikai bēgļu skaits…
  Brīvprātīgajiem šī situācija jau sen liekas ne vien ārkārtas, bet pilnīgi katastrofāla…
  Tā raksta laikrakstā “Deutsche Welle”.

 14. Kādas diskusijas, ja varturi dzird tikai paši sevi? Varbūt cilvēkiem patiešām ir bailes no nezināmā? Vai tie Latvijas ļaudis, kas kara beigās bēga uz Rietumiem, jaunajās mītnes zemēs prasija sev īpašus apstākļus? Vai viņi nodarbojās ar vandālismu, ja viņu prasības netika izpildītas? Ir starpība.Vai šie bēgļu aizstāvji nesīs atbildību, ja tomēr tas viss beigsies sliktāk nekā solīts?

 15. “Dzelzs priekškars jau sen kritis, ”
  ———————————
  Anna, sodien es saku pielaut domu vai bija vajadziba pielaut tam dzelzs priekskaram krist? Redziet ANNA lidz kadam stavoklim es un loti daudzi latviesi ir novesti. Mani tas biede! Vai tevi nebiede.

 16. “Izplatās apgalvojums, ka bēgļi paaugstinās noziedzības līmeni mūsu valstī.”……”Dzelzs priekškars jau sen kritis, un nav iespējams uzbūvēt stipru robežu starp Latviju un pārējo pasauli.”
  ———————————-
  Cienijama ANNA! Runajot par noziedzibu ko var izraisit baegli,laimes mekletaji, es gribu atgadinat sabiedribai, viena no portaliem tika intervets viens no begliem, kas jau ir Latvija. Vinam ir vajadzigs seks. Vins esot griezies pie seksopataloga pec palidzibas. Seks varot but tikai ar vina sievieti kas ir palikusi Sirija. Vins veletos lai vina sievietei atlautu braukt pie vina. Seksa lietas vins pamatoja, ka seks varot but tikai ar islamticigo, ta ir noteicis pravietis Muhameds. Vins ir loti ticigs cilveks. Arsta ieteiktais variants masturbet ari vinam nav pienemams. Tas neatbilstot islama ticibai. Seks ar kristieti ari ir pret islama ticibu.
  Es seit saskatu iespeju,kuru var izmantot lai varetu ari visus savus tuvos un talos radu un gimenes loceklus iedabut valsti. Ar tiesas lemumu vienam ir izdevies dabut atlauju atrasties Latvija, neskatoties ka vins nespeja parliecinat Latvijas migracijas dienestu par sniegto liecibu patiesumu. Ta ka pandora lades vaks pamazam veras vala, un to veiksmigi dara Vienotibas “NVO KOnsorcijja” cilveki, kas jau izveidojusi korrdinacijas centru laimes mekletaju aprupei.

 17. Vai Latvijas “atgriešanās Eiropā un pasaulē” paģēr saņemt naktspoda saturu acīs, lai visi būtu vienā krāsā?

 18. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Tik ciniskus izteikumus un salīdzinājumus musulmaņu uzņemšanas jautājumā līdz šim nav nācies dzirdēt pat no Ždanokas un Mamikina. Tur tā lieta, ka nodot jau var tikai savējie.

 19. Visvaldis Mucenieks Atbildēt

  Tie, kas tagad par Sorosa un Latvijas nodokļu maksātāju naudu pārdodas un ar dārgu video un audioklipu palīdzību skalo latviešu smadzenes un visādi glorificē nelegālo musulmaņu migrantu uzņemšanu Latvijā, ir savas tautas nīcinātāji, nodevēji un noziedznieki.
  Klausoties nerimstošo un arvien pieaugošo melīgās propabandas straumi, daudziem var sākt likties, ka musulmaņu migranti ir labāki pat par Dormeo matračiem. Uzpirkti deputātu un ‘inteleģentu’ pūļi līdz aizsmakumam cenšas iestāstīt, kāds milzu ieguvums latviešiem būs viņu ienākšana mūsu zemē.
  Arī līdz šim cienītā un visnotaļ ieredzētā Anna Žīgure ir pievienojusies šiem promusulmaniskajiem aģitatoriem. Žēl. Nožēlojami.

  • Tiešām:
   NOŽĒLOJAMI !
   NOŽĒLOJAMI !
   NOŽĒLOJAMI !
   NOŽĒLOJAMI !
   NOŽĒLOJAMI !
   Latvijas iznīcinātāja !!!!!

 20. Patiesībā daudziem latviešiem ir lielas bailes no svešiniekiem un šai parādībai saknes aug laikos, kad padomju Latviju no pasaules nošķīra tā dēvētais dzelzs priekškars.
  —————————————
  Daudziem latviešiem ir “bailes” no vietējiem kangariem tādām LIEKULĪGĀM tantēm kā Jūs, kas 25 gadu laikā NAV pamanījusi, ka valsts pārvērsta par NABAG-MĀJU! kurai vispār NAV robežu. Rodas tāds iespaids, ja tikai šogad 9 mēnešu laikā un vēl ar iedzīvotāju PALĪDZĪBU izdevies aizturēt 373 bēgļus/ patvēruma meklētājus no Afganistānas, Irānas, Vjetnamas, kas pēc Robežsardzes info, skaitās 3 x vairāk nekā iepriekšējā gadā šajā pašā laika periodā. Robežpārkāpēju aizturēšanas punkts Daugavpilī ir PĀRPILDĪTS …Bet robežsargiem NEizdodas visus noķert …Rīgā uz ielas skaidri redzams, ka bēgļi jau ir valsts ikdiena! Tad par kādu “dzelzs priekškaru”, kuru it kā tauta gaidot tiek MURGOTS???
  Kāpēc Jūs ar putām uz lūpāmrunājat par bēgļiem, bet NERUNĀJAT, izliekaties neredzam, kas notiek valstī deguna priekšā?
  Zinot, ka tauta dzīvo NABADZĪBĀ, Jums nezinkāpēc NAV radusies vēlme izteiks savu KAISMĪGO viedokli, kad Saeima paziņoja, ka PALIELINĀS algas deputātiem par 160 eiro mēnesī, kas no 2016.gada 1.janvāra būs 2 448 eiro mēnesī, bet kā zinām klāt vēl ir PIEMAKSAS par tualetes papīram (no augšas kakāšanai uz tautu ir liels patēriņš!), rakstāmpiederumiem, telefonam, auto, dzīvokļa īre,…un kopā jau iznāks jau visi 3 000+ eiro… Ja vēl labāk zināms, ka MINIMĀLĀ alga šogad ir 360, bet nākamgad būs veseli 370 eiro mēnesī, ka 36 % strādājošo nopelna līdz šai minimālajai algai. Savukārt 35 % alga ir līdz 711 eiro mēnesī. Tātad 71 % šo NABAGU nopelnītais algā veido valsts budžeta PAMATMASU…
  Vai tad joka pēc tie 550 000 Latvijas iedzīvotāju, kur 3.daļa ģimenes ar bērniem, devušies projām uz citām valstīm, kur tiek NOVĒRTĒTS cilvēka darbs un kur cilvēks, MAKSĀJOT nodokļus jūtas valsts sociāli AIZSARGĀTS!
  Lūk, par Latvijas TAUTAS interesēm – tautas IZDZĪVOŠANU vajadzētu bīdīt KAISMĪGAS tekstus/ runas… nevis PA TUKŠO kaut ko vervelēt …

 21. Ienesīgais bizness – narkotikas un cilvēktirdzniecība neradīja apjukumu, taču nekontrolējamais bēgļu process rada. Satraukums pamatots, kārtība jāatjauno – PSRS sistēma jāturpina nomelnot. Vai tad “brīvā pasaule” bez narkotikām un bēgļiem varēs būt brīva?!

 22. bēgļi rada apjumu visos līmeņos!!! Zinām, ko viņi dara tajās valstīs, kuras tiem atvērušas savas durvis!!! Vai tad mēs dzīvojam uz marsa, ka nespējam saredzēt un izvērtēt attiecīgās situācijas??? Žīgures kundze, lūdzu rakstiet arī par bēgļu izdarībām un nekaunību!!? Vismaz jūs nesalīdziniet kara laika latviešu bēgļus ar šiem LAIMES MEKLĒTĀJIEM – 90% jauniem vīriešiem, kuri NOTEIKTI no kara nebēg… SALīDZINĀŠANA IR Ļoti NEKOREKTS SOLIS!!? Latvieši pateicās un vēl joprojām pateicas par uzņemšanu svešajām valstīm, bet šie kadri vienīgi runā par savām tiesībām un gaida pienākošos pabalstus!!? Jūs noteikti zināt daudz labāk par mani situāciju ar bēgļiem, kur viņi jau uzņemti!!!???? Mani jūs nepārliecinājāt pret viņiem izturēties korekti, kamēr korektumu neredzēšu un par to nelasīšu citu valstu laikrakstos!?! Ir tikai jautājums: VAI TIEŠĀM JŪS ARĪ TĀ CENŠATIES VILKT ŠOS CILVĒKUS LATVIJĀ, KĀ TO VISIEM SPĒKIEM DARA “VIENOTĪBA”??? LABĀK UZRAKSTIET ARĪ ĪSTENĪBU PAR “JAUKAJIEM” BĒGĻIEM!!!

  • Tieši tagad lasu Marisa Vētras “Karaļa viesi” par došanos bēgļu gaitās uz Zviedriju. Tiešām, arī toreiz bija tādi – latvieši – kas par pārvešanu prasīja naudu un tos, kuri maksāja mazāk, izmeta no laivas, lai paņemtu tos, kas varēja samaksāt vairāk. Tā ka – un kā vēl var salīdzināt, un kā vēl. Taču zviedri – zviedri katram bēglim esot izdalījuši papīra veļu – palagus, segas – gulēšanai pa nakti, veduši ēdienu un drēbes. Un naktī – nevis rīkojuši “guļaņijus” pa nometni, kā tas patīk labi noaugušiem biedriem no Maskavas – bet gan centušies staigāt klusi, lai tie nomocītie cilvēki varētu izgulēties.

   • > Illa. Un, kad būsit tikusi garām „papīra dvieļiem”, palasiet, kā Mārtiņš Zīverts strādāja par ratiņstūmēju dzelzceļa stacijā, Veronika Strēlerte – par trauku mazgātāju, pēc tam, no Morisa Blumberga atvadījusies, pārlapojiet Jāņa Klīdzēja „Dženitoru” – par bijušo dīpīšu darbu ASV (utt.) un tikai tad, ja vēl būs vēlme salīdzināt divas nesalīdzināmas situācijas, turpiniet vilkt paralēles.

    • Bet nekāds Vētra, Zīverts vai Strēlerte pie mums nebrauc, tā ka salīdzinājumi ar tiem laikiem vispār nav vietā. Šie cilvēki bēga uz līdzvērtīgām kultūras valstīm, vai pēcāk ierodoties tādās mežonīgās vietās kā Austrālija, palīdzēja celt to līmeni. Tie, kas tur ārdās un grauj visu nav nekādi ne aristokrāti, ne inteliģenti, ne kā. Ja iet runa par sīriešiem piem., tad augsti dzimušie opozicionāri jau sen ir emigrējuši un labi dzīvo sakārtotajās valstīs. A visi šie, kas no saulainajām valstīm dodas uz sapņu zemi Vāciju, savlaicīgi iemetuši pases jūrā, diez vai irsaucami par bēgļiem. Tā ka tā.

    • Jā, es jau palasīju, kā Mariss Vētra saņēma uzaicinājumu ierasties Stokholmas Karaliskajā operā un jau aizsapņojās, kā dziedās Hosē, bet – voila! – viņu nosūtīju pagrābā pārrakstīt operu tekstus. Bet, protams, ka augsti kulturālos latviešus , kas dzīvo mūsdienu Latvijā, nekas nesaista ar zemajiem salašņām no Austrumiem un Āfrikas. Viņi pat papīra segu bēglim neiedos, ja tas nebūs latviskās dzīves ziņas aristokrāta līmenī.

 23. ir gan redzējuši,viens pats Stīls vien ir ko vērts,uz viņu tak kā uz svētbildi neviens grēcīgais nedrīkst acis pacelt,tas tūlīt skaitās rasists un nezin kas vēl.Kas notiks,ja te saradīsies 500 tādi stīli?Tad vietējiem būs jāstaigā acis zemē iedūrušiem,lai tikai tie “superviesi “netiktu aizvainoti.Nezinu gan kāpēc mums tas vajadzīgs?Ko mēs viņiem esam parādā?

 24. tada ABSOLUTA NEKRIETNIBA- – visa ko ta sieviete raksta////un ko vina teiks par to izraelas uzcelto pseido berlines MURI / SIENU //// APNIKUSI TA LATVIESU KALPU- VAGARU- KANGARU ATRADISANAS//

 25. Virsraksts – Bēgļi rada apjumu. Kas ir apjums?

 26. Cik migrantu pieņems Vācija, tā ir vācu problēma. Jo Merkele kopš paša sākums sauca Willkommen! un plaši atvēra Vācijas durvis. Bet lai liek mierā mūs!

  Latvija bija spiesta paturēt PSRS migrantus, militāros un civīlos, kas sastādīja vairāk nekā 40% no kopējā iedzīvotāju skaita. Vācija tolaik tikai kušināja mūsu politiķus, kas bikli mēģināja iebilst. Lai gan no Austrumvācijas izvāca visu PSRS militāro personālu un visus PSRS civīlos.

  Proporcionāli rēķinot, Vācijas 40% kapacitāte ir ap 30 – 35 miljoni migrantu. Kamēr tik daudz vēl nav sabraukuši, Merkelei jāpasaka skaidri – lai saglabā mieru, kā to darījām un darām mēs, un pagaidām lai mūs netraucē. Jo solidaritāte taču ir jāciena, vai ne?

  • Par nelegālajiem krievvalodīgajiem migrantiem Žigures kundze, uzrakstiet. Tīeši viņu dēļ mēs esam kategoriski pret migrantu skaita palielināšanu.

 27. Kārtējā smadzeņu skalošana par labu nelegālo migrantu uzņemšanai, šoreiz “civilizētās” neoliberastes Annas Žīgures izpildījumā. Nu kad vienreiz šie smadzeņu skalotāji, tai skaitā Anna Žīgure, sapratīs absolūti elementāru lietu, ka Latvijas iedzīvotājiem nav bail no citādā, bet viņi negrib Latvijas iznīcināšanu, pārvešot to pēc Londonstanas, Stokholmstanas un pārējo stanu parauga par Latvijstanu, un ir citi, jēdzīgi, “bēgļu” problēmas risināšanas veidi.

  • Precīzi ! Žīgurei un līdzīgiem pašiem ir bailes un vińi to projicē uz tautu. Žīgure, Rubesa u.c. Ir pseido inteligjenti. Visus , kas domā savādāk uzskata par neiejūtīgiem, aprobežotiem, primitīviem. Kā ir ar tiem intelektuāłjiem profesoriem, politologiem u.c. , kas ir pret bēgłiem ? Vai arī vińji ir tumsońjas !? Kāpēc Žīgure un Rubesa pat neieminas par konkrētajām izvarotajām sievietēm, bērniem !?? Kur tad ir vinju iejūtība !?

 28. Ja Rietumeiropa vēlas izdarīt kolektīvo pašnāvību, tad kādēļ mums tur jāpiedalās? Rietumi mūs nodeva Jaltā. Mūsu zemniekiem maksājumi daudz mazāki nekā rietumos. Dāņu labad iznīcinājām savu cukurrūpniecību. Kāda tur solidaritāte?
  Palasiet Hantingtona Civilizāciju sadursmi. Tiešām gudrs autors.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+