Pasaulē
Baltija

Bēgļi bēg arī no Lietuvas 16

Foto AFP/Scanpix/LETA

Otrā atbilstoši Eiropas Savienības (ES) migrācijas krīzes risināšanas programmai uzņemtā bēgļu ģimene ir atstājusi Lietuvu, vēstīja televīzijas kanāls LNK.

Ģimene, kurā ir divi vecāki un trīs bērni, no Sīrijas jau bija iekārtojušies savā mājoklī Lietuvā un tēvs bija atradis darbu celtniecībā. Pašlaik nav zināms, uz kurieni ģimene devusies.

Lietuvas Sarkanā Krusta organizācijas darbinieki pirms nedēļas atklājuši,ka sīriešu ģimene, kas Lietuvā ieradās pirms četriem mēnešiem no bēgļu nometnes Turcijā, vairs neatrodas valstī.

Ģimene vēl trīs nedēļas saņems pabalstus no Lietuvas, bet to izmaksa tiks pārtraukta, ja līdz tam laikam ģimene neatgriezīsies Lietuvā.

“Viņiem bija darbs, un mums līdz šim nebija nekādu viņu sūdzību,” norādīja sociālās drošības un darba lietu ministra vietnieks Aļģirds Šešelgis.

Labdarības organizācija “Caritas”, kas palīdz migrantiem integrācijas procesā, paziņoja, ka bēgļi pirms tiek pārvietoti uz valsti par Lietuvu zina maz un uzskata, ka pabalsti un algas ir tādā pašā līmenī kā Vācijā.

Saistītie raksti

Migrantu ģimene no Irākas, kas sākotnēji tika pārvietota uz Lietuvu, jau vairākus mēnešus dzīvo Zviedrijā. Viņi ir zaudējuši Lietuvas maksātos pabalstus, bet viņiem joprojām ir tiesiskās aizsardzības statuss. Lietuvas Migrācijas departaments bēgļiem ārvalstīs ļauj uzturēties sešus mēnešus.

Lietuvai saskaņā ar ES programmu divu gadu laikā ir jāuzņem 1105 cilvēki, kas bēg no vardarbības Sīrijā un Irākā. Līdz šim Lietuva ir uzņēmusi apmēram 100 migrantu no Sīrijas un Irākas.

LA.lv