×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
21. maijs, 2017
Drukāt

Bēgļi gatavo auksto zupu un stāsta par dzīvi Latvijā. Nav darba, izdzīvot grūti (21)

Foto no skaties.lvFoto no skaties.lv

Latvija bēgļu pārvietošanas programmas ietvaros uzņēmusi 318 cilvēkus. Daudzi no atbraukušajiem mūsu valsti jau ir pametuši, bet tie, kuri palikuši saskaras ar problēmām atrast mājokli un darbu. Lai veicinātu Mucenieku iedzīvotāju integrēšanos sabiedrībā, šodien Rīgā notika pasākums, kurā bēgļi varēja iemēģināt roku aukstās zupas un citu ēdienu gatavošanā.

Lielākoties šeit ir tie, kuri mūsu valstī ieradušies nesen – pirms mēneša. Lai arī šeit pavadīts īss laiks, daži jau ir iemācījušies latviešu valodā pateikt pāris teikumus.

Bēglis no Eritrejas Maharena stāsta, ka saņēmis bēgļa statusu uz pieciem gadiem. “Tagad es īrēju dzīvokli par 150 eiro mēnesī. No valsts es saņemu 139 eiro. Man nav darba, tas ir grūti,” viņš atzina.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Jautajums raksta autoriem un komentaru rakstitajiem :ja Latvija nebutu ES valsts, vai kads latvietis kurs gribetu emigret uz kadu citu valsti varetu varetu samaksat 5 lidz 10000 EUR par savu celojumu ?Vai tiesam nav skaidrs,ka si islamistu galvugriezeju parvietosana uz Eiropu ir miljardu biznes ?” Islama valsts” galvu griezeju celojumu samaksa “islama valsts”.Parejo celojumu finanse beglu transportesanas mafijas industrija.Siem beglisiem savus paradus bus jaatstrada ka narkotiku tirgoniem,prostitucijas biznesa,organizetas kriminalitates darbiba un islamistu teroristu dienesta.

 2. to>> vispār, ja jau tā pārdzīvo varbūt ziedo kādu kapeiku viņiem? jo vairāk te viņu būs jo lielākas iespējas mums izbaudīt smagās fūres, un atrakcijas, kuras notiek eiropā, tas tikai ir laika jautājums …

 3. Atmetot emocijas, vajadzētu padomāt par vienkāršu lietu, kā jūtas cilvēki, kas pārdzīvojuši karu, šausmas, nāves briesmas, pazemojumus un dažādu vardarbību???? Viņiem noteikti nav labila psihe šobrīd. objektīvi. Un vēl – vīrieši tajās valstīs ir pieraduši būt galvenie, bet te viņus “pazemo” un liek taisīt ēst, kas ir tikai un vienīgi sieviešu darbs. neko citu, kā dusmas tajos cilvēkos tas nevar raisīt. Un tas ir bīstami. vai tad tiešām neviens psihologs pie mums vairs nav palicis, kas varētu konkrēti izteikties par to, kādam stresam viņi visi ir pakāluti un kādas ir iespējamās sekas šādai totālai situācijas maiņai???

 4. Nu,bet,ja šeit tik grūti,kas viņus te spiež dzīvot? Katram ir sava dzimtene,kur viņš dzimis,un kur pieradis dzīvot,lai brauc atpakaļ,ja tikai tur nav karš.Un arī karš kādreiz beigsies,un tad lai atgriežās.Uzskatu,ka mūsējie par daudz ar viņiem te auklējās,jo šie cilvēki nav prognozējami.Skatieties,kas notika Mančestrā,tur Anglijā viņu ir daudz,un angļi ir toleranti pret viņiem,bet lūdzu,ko izdara.Tās ir šausmas,un kas var garantēt mūsu drošību- neviens!

 5. izaugs šiem sīkie lieli, būs atkal kā Mančesterā

 6. Brauciet mājās ! Atbildēt

  Katram savā zemē ir labāk.

 7. …un ar ko šie jaunie kolaboranti atšķiras no Pelšes…Kalbērza…Viļa Lāča..u.t.t.? …skumji,bet jau Maķedonijas Filips esot teicis,ka neesot tādu pilsētu,kuru nevar iekarot,ja caur to vārtiem var ieiet ar zeltu apkrauts ēzelītis…..tagad šo lomu pilda dāžādi fondi ,kuri veicina nacionālo valstu likvidāciju.

 8. Izskatàs ne pàràk apmierinàti ar izklaides programmu.

 9. Lai nu brauc tik atpakal,pasiem naudas nav!

 10. Varētu jau pilnīgi padomāt ka pašiem latviešiem darbi ir tik daudz, ka nevar izvēlēties kur iet strādāt. Ko te auklējas ar tiem slaistiem, viņi nemaz nedomā strādāt. lai tika uztur viņus.

 11. Dzirdēju šiem labi padodas braukt ar smago.

 12. “stāsta par dzīvi Latvijā. Nav darba, izdzīvot grūti” – kam viņi to stāsta? Mums?! Jautājums, kādēļ Grieķijā vai Itālijā strādājošie imigrantu “vervētāji”, kas atbild par viņu nogādāšanu šurp, viņiem to uzreiz neizstāsta, visu, reālo situāciju Latvijā?! Nē, šiem ka tikai savākt nepieciešamo skaitu, ko Eiropas onkuļi likuši, lai tikai nedabū pa pēcpusi un nenogriež naudu, ko “apgūt”!

 13. KĀPEIC OKUPANTUS, IEBRUCEJUS, KAS IERODAS MŪS IZNĪCINĀT, DEVĒ PAR ‘BEGLIEM’.!?

 14. Muhameds Rabinovičs Atbildēt

  Kautrs jautājums – UZ KO VIŅI CERĒJA, šito elles gabalu šurp nākdami? Un KURŠ viņiem iestāstīja, ka jānāk šurp?

 15. Lai bēg uz turieni,kur ir darbs un laba dzīve 😉

 16. ko šie saprot ar “darbu”?

Draugiem Facebook Twitter Google+