×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Janīna, Linda
Otrdiena, 21. augusts, 2018
9. marts, 2017
Drukāt

Bēgļi Latvijā centušies ievest ap 600 kg psihotropo vielu (5)

Bēgļi no Somālijas Latvijā centušies ievest ap 600 kg psihotropo vielu. Foto - VIDBēgļi no Somālijas Latvijā centušies ievest ap 600 kg psihotropo vielu. Foto - VID

Valsts Ieņēmumu dienests (VID) atklājis vairākus liela apjoma psihotropo vielu kontrabandas sūtījumus no Kenijas. Tos organizējuši Somālijas pilsoņi, kam Austrijā un Slovēnijā piešķirts bēgļu statuss.

Sūtījumi tika atrasti kravā, kas Latvijā bija ievesta ar avioreisu no Turcijas. Kravā atradās 21 kartona kaste ar kaltētas hennas lapām ar kopējo svaru 432 kg.

Kriminālprocesa ietvaros izņemtās vielas paraugs tika nosūtīts ķīmiskās ekspertīzes veikšanai. Muitas laboratorijas eksperta atzinums apstiprināja, ka izņemtā viela ir augu valsts produkts ar psihotropu iedarbību “catha edulis” jeb “khat”.

Tajā pašā dienā VID Muitas pārvaldes darbinieki lidostā Rīga muitas kontrolei novirzīja vēl vienu sūtījumu no Kenijas, kurā saskaņā ar dokumentiem atradās kaltētas hennas lapas ar neto svaru 44 kg. Kontroles laikā tika konstatēts, ka sūtījumā esošā augu izcelsmes viela vizuāli izskatās tieši tāda pati, kā 432 kg sūtījumā.

Vielas paraugi kriminālprocesa ietvaros tika nosūtīti ekspertīzei.

Par abiem aizdomīgajiem sūtījumiem Muitas policijas pārvalde sāka kriminālprocesu par iespējamu psihotropo vielu pārvietošanu pāri Latvijas Republikas robežai lielos apmēros.

Vien trīs dienas vēlāk kādā citā muitas noliktavā turpat lidostā VID darbinieki izņēma vēl vienu sūtījumu (106 kg) no Kenijas. Pavaddokumentos bija norādīts, ka tajā atrodas saimniecības preces, bet, apskatot to, tika konstatēta augu izcelsmes viela, vizuāli līdzīga iepriekš izņemtajām.

Operatīvi tajā pašā dienā uz aizdomu pamata par psihotropo vielu nelikumīgu pārvietošanu pāri LR valsts robežai, Rīgā tika aizturētas trīs personas – divas no tām apcietinātas, trešajai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Kopējais izņemtās psihotropās vielas daudzums ir 582 kg un tā vērtība nelegālajā tirgū var pārsniegt 500 tūkstošus eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Kāpēc visas psihotropās kravas Latvijā tiek vērtētas eiro cenās? Tādu produktu (”catha edulis jeb ”khat”) ekvivalents ir izmainītie likteņi nevis eiro…

  2. Bārenīšu laiva gāja Pa jūriņu līgodama Atbildēt

    Mērkaķīšu tējiņa. Pateicoties Briseles dāvestam, tagad pieejama arī Latvijā! Pieprasiet visur!

  3. Kāpēc tagad Straujuma ,drebošām lūpām , nebļauj – tā ir k a t a s t r o f a , ,,paldies,, viņai un t.s. ,,deputātiem,, kuri par desas luņķi, nobalsoja par šo klaidoņu uzņemšanu Latvijā , gan jau Dievs redz visu un darvas katli jau sagatavoti , kā sacīja Boņuks – degsit ellis uguņīs .

  4. Kāpēc šos ceļotājus un iekarotājus vēl joprojām dēvē par bēgļiem?!?!?!

  5. Ak nabadziņi bēglīši Atbildēt

    Gribēja hennas vai sennas tējiņu savējiem atsūtīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+