×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
17. jūlijs, 2016
Drukāt

“Bēgļiem jāciena valsts, kas viņus uzņem,” intervijā LA atzīst kara bēglis no Sīrijas (21)

Foto - Ģirts VikmanisFoto - Ģirts Vikmanis

Sīrijas kara bēglis Mahers Hosins (31) pirms pusotra gada sakravāja mantas, paņēma līdzi telti un devās bēgļu gaitās uz Dāniju. Tagad viņš ir iejuties Dānijas dzīvē, mācās dāņu ģimnāzijā un cer iestāties kādā no augstskolām, lai piepildītu savu sapni – kļūtu par pilotu. Pats būdams bēglis, M. Hosins tomēr velta kritiku citiem patvēruma meklētājiem, jo uzskata, ka viņi par daudz pieprasa no Dānijas un vēlas dzīvot uz tās rēķina, pretim nedodot neko.

 

– Jūs savulaik dzīvojāt Derizoras pilsētā, Damaskas tuvumā. Kas rosināja jūs doties bēgļu gaitās uz Eiropu?

– Es devos prom pirms vairāk nekā pusotra gada, pēc vēlēšanām Sīrijā. Toreiz domāju, ka Asada režīmam ir beigas, tomēr viņš vēlēšanās ieguva 95 procentus balsu. Saprotams, ka rezultāti tika viltoti. Ja toreiz vēlēšanas būtu noritējušas godīgi, viņš saņemtu vienu vai pusotru procentu balsu. Daudzi Sīrijā ir dusmīgi uz viņu, jo viņa spēki bombardēja ikvienu vietu manā dzimtenē. Viņš varēja apstāties, tomēr vēlējās saglabāt varu. Mana ģimene dzīvoja pilsētā ārpus Damaskas, netālu no slavenās Palmīras pilsētas. Es tajā laikā Jordānijas Karaliskajā gaisa spēku akadēmijā studēju lidojumu inženiera programmu, bet pēc tam plānoju kļūt par pilotu. Tomēr kara laikā Sīrijā viss mainījās, nebija iespējama normāla dzīve, tāpēc nolēmu doties bēgļu gaitās.

– Kādas bija jūsu bēgļu gaitas?

– Ceļā uz Dāniju šķērsoju desmit valstis – devos cauri Turcijai, tad uz Grieķiju, Maķedoniju, šķērsoju Serbijas un Ungārijas robežu. Man līdzi bija maza telts, gulēju mežos, bija bailes par savu drošību, jo nezināju, kas var notikt. Daudzi cilvēki šajā ceļā gāja bojā. Līdzi bija arī nelieli pārtikas krājumi, kā arī telefons ar globālās pozicionēšanas sistēmu, lai varētu noteikt atrašanās vietu. Kad nonācu Turcijā, sazinājos ar draugu Izmirā, kurš man sarunāja vietu bēgļu laivā par brīvu. Ceļš pa Egejas jūru no Turcijas uz Grieķiju prasīja apmēram piecas stundas. Bīstamākais brīdis bija, kad, ieraugot krasta apsardzi, apgāzām laivu. To darījām, lai radītu ārkārtas situāciju. Tad mūs no jūras nogādāja Samas salā Grieķijā. Tur bija cilvēki, kas piedāvāja par 5000 – 6000 eiro doties tālāk uz Zviedriju, tomēr no viņu piedāvājuma atteicos, jo man nebija tādas naudas. No salas vēlāk aizbraucu uz Atēnām un turpināju ceļu. Sīrijas pase man bija līdzi – tai nav lielas vērtības kā dokumentam, bet ar to vari pierādīt, ka esi sīrietis. Pats būtiskākais brīdis bija, kad šķērsoju Serbijas un Ungārijas robežu, kas man arī izdevās – to darīju no neliela ciema Serbijas pusē. Mans ceļš uz Dāniju kopumā izmaksāja ap 600 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Šis melnais mēsls tagad mācīs eiropiešus tolerancei. Tos, kuri viņam nepiekrīt, slepkavos.
  Musulmaņi, beidzot ir jāatzīst par kaitīgu un aizliedzamu reliģiju.

 2. Labi – ja tā, bet es viņiem neticu! Pēc katra terorakta viņiem jālūdz piedošana

 3. Ja viņš ta domā, tad viņs ir dārga pērle starp to varzu. Bet viņi māk runāt, sakot, kā būtu pareizi.

 4. Nu nezinu gan,intervija jau diezgan sakarīga,atbildes normālas,bet vienalga es šiem cilvēkiem neticu,jo nekad nevar zināt,kas slēpjas viņa smadzenēs.šie cilvēki izskatās ļoti viltīgi.

 5. Mīslis, ne bēglis, gļēva lupata, kura nevēlas aizstāvēt savu valsti! Bet, varbūt, ka šai lupatgalvai ir dots cits uzdevums – izmācīties par pilotu un tad nogāzt lidmašīnu ar vairākiem simtiem pasažieru?! Iedomājaties, kas tas būtu par terora aktu – nevienā citā neietu bojā tik daudz cilvēku! VAI JŪS VĒLĒTOS LIDOT TĀDĀ LIDMAŠĪNĀ, KURU PILOTĒ FANĀTISKS MUSULMANIS?!

 6. Un šitas tēviņš tad nu būtu tas nabaga nelaimīgais, kam NOTEIKTI bija jābēg, kamēr sievietēm viņa valstī ir jācīnās pret teroristiem? Ārā mēslu no Eiropas – lai iet karot par savu zemi un taisnību!

 7. Bet viņa dēls , ņems un uzlaidīs gaisā Rīgas staciju – allah akbar , ko tad ???

 8. Beigās tāpat tas čurka kļūs par teroristu.

 9. Bāleliņi skatieties un mācieties

 10. Kapec nedeva iepeju baltajiem kriestieshiem no Ukrainas atbegt uz Eiropu, bet lupatgalvam? Baltais rasisms iet uz pilnu klapi un man tie stulbie eiropiesi nav zel ne sekundi…

 11. Vīrieši ņem ieroci un aizstāv savu zemi. Kas ir šitas?

 12. Kops kura laika nelegals robezscersotajs tiek uzdots par “begli”?! – Lauka sadus un lidzigus no Lv un LV nodoklu maksatavu kakla.

 13. Ar šādu attieksmi – jauns LV politiķis!!!

 14. Ko nu teiksiet nabaga daudzcietušo bēglīšu žēlotāji?Izrādās,ka viņi paši gāž tās laivas un slīcina savus piederīgos,kurus apstulbušie eiropieši nepaspēj izvilkt no ūdens.Nu,vienreizējs “bēgšnas”veids!

 15. Vini visi ir viltnieki,vini pat apgaz laivas vai vinus izvilktu no juras. Neticu viniem nevienam . Taa ir ka skaisti gan maak runaat.

 16. Kas par problēmu,LA,nepatika koments par šito frukteli.?

 17. Ko var liet,melnais mēsls!

 18. tā viņi visi runā…un tad eksplodē! un tad intervē nākošo..

 19. tā viņi visi runā…un tad eksplodē! un tad intervē nākošo..

 20. Ceļā uz Dāniju šķērsoju desmit valstis – devos cauri Turcijai, tad uz Grieķiju, Maķedoniju, šķērsoju Serbijas un Ungārijas robežu.

  un cilvēks, kurš šķērsojis vairāk kā 5 (!!!!!) drošas valstis joprijām tiek saukts par BĒGLI????? aļo, žurnālisti, tak domājiet ko rakstiet, jūs ko, cilvēkus par galīgiem idiotiem uzskatiet? tas ir tīrs ekonomiskais migrants, un tā viņš arī jāsauc!!

Draugiem Facebook Twitter Google+