Mobilā versija
Brīdinājums +6.9°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 25. aprīlis, 2017
26. aprīlis, 2016
Drukāt

Bēgļiem, kuri labprātīgi pametīs Norvēģiju, maksās 1000 eiro (3)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Norvēģijas Imigrācijas direktorāts (UDI) piedāvājis 10 000 Norvēģijas kronu (1078 eiro) patvēruma meklētājiem, kuri valsti pametīs labprātīgi.

UDI piešķirs vēl 10 000 kronu pirmajiem 500 patvēruma meklētājiem, kuri pieteiksies labprātīgai valsts atstāšanai. Piedāvājums būs spēkā sešas nedēļas, sākot no pirmdienas.

“Mums ir jāveicina lielāka labprātīgā aizbraukšana, piešķirot nelielu naudu. Tas mums ietaupīs daudz naudas, jo ir dārgi turēt cilvēkus patvēruma centros,” sabiedriskajai raidorganizācijai NRK ieceri skaidroja Norvēģijas imigrācijas ministre Silvi Listhauga.

Piedāvājums paredz piešķirt patvēruma meklētājiem 10 000 kronu ceļošanas izmaksu segšanai līdzās jau piedāvātajiem 20 000 kronu (2156 eiro).

UDI decembrī ziņoja, ka aizvien pieaugošs skaits patvēruma meklētāju ir ieinteresēti pieņemt piedāvājumu atgriezties mājās, ņemot vērā ilgos termiņus ģimeņu apvienošanai un traucēkļus darbu un mācību sākšanai.

UDI norāda, ka ģimene ar diviem bērniem var saņemt vairāk nekā 80 000 kronu (8630 eiro) papildus līdzekļiem, kas domāti, lai segtu ceļošanas izdevumus.

UDI uzsver, ka piedāvājuma mērķis ir veicināt to patvēruma meklētāju aizbraukšanu, kuriem nav leģitīma pamata pieprasīt patvērumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Nē ,BRISELEI jamaksā 250.000 Eiras par brīvproatīgu valsts pamešanu!

  2. Vai tiešām lētāk nav sargāt robežas un neielaist nelegālos imigrantus?

  3. Kaut varētu kaut reizi mēnesī aizbēgt uz Norvēģiju!

Uzlec Makrona zvaigzne (3)Franču balsojums aizslauka tradicionālās partijas
Baltijas valstu gaisa telpā notiek NATO mācībasBaltijas valstu gaisa telpā otrdien un trešdien notiek NATO gaisa spēku mācības "Ramstein Alloy 4", informēja Lietuvas Aizsardzības ministrija.
Draugiem Facebook Twitter Google+