Mobilā versija
Brīdinājums +7.1°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
22. augusts, 2015
Drukāt

Bēgļiem labākas iespējas atrast darbu – lielajās pilsētās (1)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Lielākas iespējas bēgļiem atrast darbu ir Rīgā un citās lielākajās pilsētās, aģentūrai BNS sacīja Labklājības ministrijā (LM), kuras pārziņā ir nodarbinātības jautājumi.

Pēc ierašanās Latvijā cilvēki uzturēsies patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”, bet pēc bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanas varēs brīvi pārvietoties.

Pašlaik par tālākiem atbalsta mehānismiem dzīvesvietas izvēlē un nodrošināšanā personām, kas būs ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu, diskutē starpinstitucionālā darba grupa, kura šobrīd izvērtē arī citu valstu pieredzi un izstrādā Latvijai piemērotāko modeli.

“Latvijas darba tirgum ir raksturīgas reģionālas atšķirības un atšķirības pašu reģionu ietvaros, lielākas iespējas atrast darbu ir Rīgā un citās lielākajās pilsētās. Šis arī ir viens no jautājumiem, pie kuriem pašreiz strādā starpinstitucionālā darba grupa. Pagaidām tas ir procesā,” aģentūrai BNS norādīja ministrijas pārstāve Iveta Kancena.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieks vai darba meklētājs var reģistrēties tikai tad, kad ir piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss. Saskaņā ar NVA datiem, šā gada jūnijā bija reģistrēti pieci cilvēki ar bēgļa statusu un trīs cilvēki ar alternatīvo statusu.

Jau ziņots, ka Latvija brīvprātīgi uzņems 250 bēgļus. Īpaša darba grupa pašlaik izvērtē nepieciešamos pasākumus Āfrikas bēgļu uzņemšanai, kas notiks divu gadu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Svaigs piemērs tam-Parīze un Londona! Bet sen aizmirsts-Ņujorka!

Psihiatrijas krēslas zona: valsts svētlaimīgā neziņā par slimu noziedznieku likteniViņi var pazust kādā spraugā, kas radusies Veselības un Tieslietu ministrijas sadarbībā. Viņi ir psihiski slimi cilvēki, kuri sava veselības stāvokļa dēļ izdarījuši noziedzīgus nodarījumus, tajā skaitā arī vardarbīgus, ar letālām sekām.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+