Mobilā versija
+19.3°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
22. augusts, 2015
Drukāt

Bēgļiem labākas iespējas atrast darbu – lielajās pilsētās (1)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Lielākas iespējas bēgļiem atrast darbu ir Rīgā un citās lielākajās pilsētās, aģentūrai BNS sacīja Labklājības ministrijā (LM), kuras pārziņā ir nodarbinātības jautājumi.

Pēc ierašanās Latvijā cilvēki uzturēsies patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”, bet pēc bēgļa vai alternatīvā statusa iegūšanas varēs brīvi pārvietoties.

Pašlaik par tālākiem atbalsta mehānismiem dzīvesvietas izvēlē un nodrošināšanā personām, kas būs ieguvušas bēgļa vai alternatīvo statusu, diskutē starpinstitucionālā darba grupa, kura šobrīd izvērtē arī citu valstu pieredzi un izstrādā Latvijai piemērotāko modeli.

“Latvijas darba tirgum ir raksturīgas reģionālas atšķirības un atšķirības pašu reģionu ietvaros, lielākas iespējas atrast darbu ir Rīgā un citās lielākajās pilsētās. Šis arī ir viens no jautājumiem, pie kuriem pašreiz strādā starpinstitucionālā darba grupa. Pagaidām tas ir procesā,” aģentūrai BNS norādīja ministrijas pārstāve Iveta Kancena.

Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieks vai darba meklētājs var reģistrēties tikai tad, kad ir piešķirts bēgļa vai alternatīvais statuss. Saskaņā ar NVA datiem, šā gada jūnijā bija reģistrēti pieci cilvēki ar bēgļa statusu un trīs cilvēki ar alternatīvo statusu.

Jau ziņots, ka Latvija brīvprātīgi uzņems 250 bēgļus. Īpaša darba grupa pašlaik izvērtē nepieciešamos pasākumus Āfrikas bēgļu uzņemšanai, kas notiks divu gadu laikā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Svaigs piemērs tam-Parīze un Londona! Bet sen aizmirsts-Ņujorka!

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (8)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Valsts apmaksāto studiju vietu sadale tradīciju varāDarba tirgus prognozes valsts apmaksāto studiju vietu sadali ietekmē tikai daļēji
Draugiem Facebook Twitter Google+