×
Mobilā versija
+10°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
20. aprīlis, 2014
Drukāt

Bēgļiem maksās pabalstu 256 eiro mēnesī (24)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bēgļi un personas ar alternatīvo statusu, kas sasnieguši pilngadību, katru mēnesi varēs saņemt 256 eiro lielu pabalstu, bet bērniem pabalstā izmaksās 76 eiro mēnesī.

To paredz valdībā iesniegtais noteikumu projekts par pabalstu bēglim un personai, kurai piešķirts alternatīvais statuss. Par noteikumu projektu valdība lems 22.aprīlī.

Pabalsts domāts, lai segtu uzturēšanās izmaksas, tāpat paredzēts segt arī valsts valodas apguvei nepieciešamās izmaksas personām no septiņu gadu vecuma. Valodas apguves pabalsts būs noteikts apmērā, kas sedz mācību faktiskās izmaksas, ne vairāk kā 49,80 eiro apmērā mēnesī.

Lai saņemtu uzturēšanās un valsts valodas apguves pabalstus, personai būs Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) jāuzrāda personu apliecinošs dokuments, jāiesniedz iesniegums un aizpildīta iztikas līdzekļu deklarācija.

Pēc tam personas pienākums ir piecu darbdienu laikā PMLP informēt par noslēgtu darba līgumu uz nenoteiktu laiku vai darba līgumu uz noteiktu laiku, ja tā termiņš pārsniedz divus mēnešus. Tāpat personām ir jāpaziņo par uzsāktu saimniecisko darbību un citiem ienākumiem, ja tas nav mazāks par valstī noteikto minimālo mēneša darba algu. PMLP lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai par atteikumu pieņems divu nedēļu laikā pēc dokumentu saņemšanas.

Noteikumi paredz, ka uzturēšanās pabalstu reizi mēnesī līdz desmitajam datumam pārskaita uz personas iesniegumā norādīto kredītiestādes kontu. Savukārt nepilngadīgai personai pabalsts tiek pārskaitīts viņas likumiskajam pārstāvim.

Pabalsta izmaksa tiks pārtraukta, ja persona ir mirusi vai izsludināta par mirušu ar tiesas spriedumu. Tāpat persona vairs nesaņems pabalstu, ja gūst ienākumus, kas nav mazāki par valstī noteikto minimālo mēneša darba algu. Pabalsta izmaksa tiek pārtraukta, ja tā izcieš cietumsodu par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu vai iztikas līdzekļu deklarācijā norādījusi nepatiesas ziņas.

Visbeidzot, PMLP pabalstu vairs neizmaksās, ja persona būs zaudējusi bēgļa vai alternatīvo statusu.

Ja PMLP pieņēmusi lēmumu pārtraukt izmaksāt uzturēšanās pabalstu, jo persona norādījusi nepatiesu informāciju vai saņem ienākumus, kas lielāki par minimālo algu, nepamatoti saņemtā pabalsta summa jāatmaksā.

Savukārt valodas mācību pabalstu PMLP pārskaita valodas apguves iestādes kontā, attiecīgi izvērtējot saņemto rēķinu par pakalpojuma sniegšanu un informāciju par nodarbību apmeklējumu.

IeM patlaban jāizvērtē iespēju papildu izdevumus, kas radušies ar pabalstu bēgļiem izmaksu, segt likumā no 2014.gada budžeta, veicot apropriācijas pārdali starp budžeta programmām vai apakšprogrammām. Ja IeM šim mērķim paredzētais finansējums ir pilnīgā izlietots, IeM var lūgt papildu finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Noteikumu projekts paredz Finanšu ministrijai palielināt IeM bāzes izdevumus nākamā gada budžetā un katram turpmākajam gadam par 65 042 eiro, lai nodrošinātu pabalstu izmaksu bēgļiem.

2012.gadā bēgļa statuss tika piešķirts deviņām personām, ieskaitot vienu nepilngadīgo, bet alternatīvo statusu piešķīra 18 personām, arī ieskaitot vienu nepilngadīgo. Savukārt 2013.gadā bēgļa statuss tika piešķirts 14 personām, no kurām trīs ir nepilngadīgas, bet alternatīvais statuss 21 personai, no tām nepilngadīgas ir divas personas. PMLP prognozē, ka šogad bēgļa un alternatīvais statuss varētu tikt piešķirts aptuveni tādam pašam personu skaitam kā pērn

Pievienot komentāru

Komentāri (24)

 1. Es nesarotu to valdibu ka vini ta var visam maminam ir jaistiek menesi 170 un begluem 256 tas gan nav godigi.

 2. A bēgļiem no Latvijas nevaretu izsniegt

 3. Stulbs jautājums – kur Latvijas pilsonis var pieteikties par bēgli pie šādas naudas? Paldies Vienotībai!

 4. kauns,ka viss darba mūžs te nostrādats! slikti paliek,to rakstu lasot!

 5. Vietējam iedzīvotājam jānostrādā 30 gadi, lai dabūtu 83 eiro pensiju. Par ko domā mūsu valsts? Izskatās,ka viss tiek darīts, lai ātrāk visi aizbrauktu.

 6. Es kā Latvijas pilsone iestājos pilnībā PRET šādiem pabalstiem bēgļiem!!! Jūs ko, piedodiet, pašu bērniem bērnu nauda ir vienu pusdienu cenā, pensionāri pēdējie nabagi, jaunie brauc prom, uzņēmējiem nodokļi kvadrātā, a jūs te bēgļiem pabalstus piešķirsiet? Vai Latvijai ir nākotne? Ja tagad atbalstīsiet pabalstus bēgļiem, vārti viņiem uz Latviju būs vaļā un tad būs kā citur rietumos… Aizbrauciet, paskatieties uz lielpilsētām Eiropā, kāda jauka multikultūrvide, redzēsiet, kā šie sēž uz pabalstiem un sociālajās mājās, vairojoties ģeometriskā progresijā. Tad pat jūsu “briesmīgie” krievi jums liksies kā patīkamākie kaimiņi.

 7. MĒS KĀ VIENTIEŠI TIEKAM UZTVERTI VISU LAIKU, JO PROTAM VIENĪGI SŪKSTĪTIES UN APELĒT PIE VALDOŠO NEESOŠĀS SIRDSAPZIŅAS!??? SECINĀJUMS – NAUDA MŪSU VALSTIJ IR!!! TIKAI TĀ NAV DOMĀTA MUMS, BET KAUT KĀDIEM BĒGĻIEM, KUR PROT VAIROTIES KĀ TRUŠI UN SEVI NEAPGĀDĀT STRĀDĀJOT GODĪGU DARBU… Te viņi domā dzīvot kā tur dzīvojuši un mēs vergosim viņu labā… TAS IR PRĀTAM NEAPTVERAMI, KO ATĻAUJAS VALDĪBA UN SAEIMA, ZINOT SAVAS TAUTAS NABAGU STATUSU UN TO VĒL VAIRĀK VAIROJOT…LATVIJA jau nav bagātās RIETUMEIROPAS VALSTS STATUSĀ, ka var atļuties maksāt tādu naudu !!!!!!!! TAD JAJAUTĀ: KAS SPONSORĒ TOS BĒGĻUS SAŅEMT NENOPELNĪTU NAUDU ŠEIT, KAMĒR LATVIJAS IEDZĪVOTĀJI SAŅEM GRAŠUS UN NOŽĒLOJAMI VELK DZĪVĪBU…SPONSORIEM SEJIENIEŠI ABSOLŪTI NAV ŽĒL UN BĒRNI ARĪ…Cilvēki brauc prom, lai rastu darbu un iztiku citās valstīs, bet te vairo svešļautiņus ar lieliem bērnu pūļiem…, kuri tāpat kā viņu vecāki NESTRĀDĀS…

 8. Vai te kādam Briseles politkorektam idiotam ir vēlme veicināt visādu laimes mekletaju-neveiksminieku ieplūšanu katrā Eiropas stūrī?

 9. Tas tiešām ir labi! Bet! Mana kaimiņiene, vientuļa pensionāre ar 47 gadu darba stāžu, saņem mēnesī 210 eiro, ir slima, bet par zālēm nespēj samaksāt. Kaut kas nav tā, kā vajadzētu būt.

 10. museje tadu pensiju nesanem!

 11. Īsāk sakot :”Genocīds pret savu tautu”, bet valdība jau laikam neuzskata,ka viņiem dzīslās LATVJU asinis!!!
  Tautieši, lai saulainās un skaistas Jums Lieldienas!

 12. LA. Jūsu www nepareizs pulkstenis…

 13. pašu savus vecākus uz mežu vedam, bet klaidoņus barojam un uzturam?

 14. Tā mūsu debīlā valdība ir galīgi prātu izkūkojusi.Ko vēl trakāku var izdomāt.

 15. Nu tas jau ir IDIOTISMS augstākajā pakāpē.Vietējiem bērniem maksā kapeikas,bet te ieradīsies visādi nēģeru un “dvieļgalvju ” blandoņas,štancēs savus sīkos ,un viņiem maksās 76 euro ?????? Tad sanāk tā,es strādāšu par minimālo algu un no maniem nodokļiem uzturēs slaistu un parazītu armiju !?! Mūsu “pielīdēju” valdība tik turpina izdabāt Briseles prasībām. Gribot,negribot tiešām būs jāsaka-LAI TAD PUTINS ARĪ SAVĀC MŪS !

 16. Super! Tieshi mana akolotájas alga! Uv par bérnu 11eiro

 17. vienkārši fantastiski par tādu pensiju citi pensionāri būtu priecīgi,bet ne tak labāk melnajiem un čurkām naudu maksāsim lai vietējie apsprāgst no bada un vairosim stulbos melnos musulmaņus kuri te sāk sarasties ar neapskaužamu aritmētisku progresiju.Labi minēts arī par bērniem nez kāpēc iebraucējiem nepieciešams vairāk – vienkārši super un kāds te vēl var teikt ka LV rūp nākotne-ja nu vienīgi iebraucēju bērni.Žēl un kauns par mūsu valsti

  • nu ko ..tā ir rupe poar savu tautu ???!! Viņiem nospļauties uz savu tautu …. Kaut kas neiedomājams !!!!!

  • Likumsakarīgi! Savstarpēji kašķīgie un naidīgie latvieši strauji izmirst.izceļo no valsts strādāt uz citu tautu celtām labklājības zemēm .Vieta tukša nepaliks.Pasaulē vitālu tautu pietiekoši,kas laipni lūgtas iedzīvoties latviešu smādētā Latvijā.

 18. Kas šī par īpašo sugu, ja var saņemt gan minimālo algu, gan pabalstu? Viņi būtu jāsaliek soc mājās, un, lai no algas sedz savus uzturēšanās izdevumus kā mēs visi. Nekādu pabalstu, ja ir alga!

 19. Lai nu kāds penža dabūtu kādu naudiņu, bet paŗvirzīt nevar, tā jau no EK 🙁

 20. ….bez komentaariem….,ta jau pilna Lv ar melnajiem un kiniesiem,tie redz ir beegli, visadi navoroti tiem,bet tiem nedaudzajiem latviesiem……,kuri vel tur ir ,h..i

 21. Uz kurieni bēgt man, pensionāram.(Pensija 150 eiro…)

 22. Man nekas nav pretī,lai maksā ,bet sanāk kaut kā jocīgi attiecībā uz bērniem,bēgļu bērniem 76 eiro,bet mūsu bērniem tikai 11 eiro,tad jau sanāk ka mūsu bērni nevienam nav vajadzīgi ,ne tā?

Draugiem Facebook Twitter Google+