Latvijā
Sabiedrība

Bēgļiem varētu atļaut meklēt darbu un sāk strādāt ātrāk 16


Foto – LETA
Foto – LETA
Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki” 2016.gada septembrī.

Saeima nodevusi izskatīšanai komisijās grozījumus Imigrācijas likumā, kas paredz patvēruma meklētāju tiesības ātrāk iesaistīties nodarbinātības pasākumos.

Grozījumi paredz līdz sešiem mēnešiem samazināt pašlaik noteikto deviņu mēnešu periodu, pēc kura iestāšanās, ja Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde vēl nav pieņēmusi lēmumu par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu, patvēruma meklētājs var sākt strādāt.

Tādā veidā tiks veicināta patvēruma meklētāja darba iemaņu saglabāšana un patvēruma meklētājiem tiks sniegta iespēja saņemt atalgojumu. Šis nosacījums neietekmē uzturēšanās atļaujas pieprasīšanas procedūru.

Grozījumi arī paredz noteikt papildu prasības ārvalstu komersantu pārstāvniecībām, kuru pārstāvji pieprasa termiņuzturēšanās atļauju Latvijā. Savukārt personām, kurām ir latviska izcelsme un kuras vēlas saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju Latvijā, ir atvieglota procedūra, atceļot prasību pierādīt, ka personas pārceļas uz Latviju. Šāds regulējums tiks ieviests, jo nereti šīs kategorijas ārzemnieki jau uzturas Latvijā, piemēram, ar termiņuzturēšanās atļauju.

LA.lv