×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

Bēgļiem varētu atvēlēt dzīvokļus pagastos (10)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Šonedēļ uz pirmo sēdi plāno sanākt darba grupa, kas tostarp izvērtēs Latvijas pašvaldību iespējas uzņemt bēgļus. Latvijas Pašvaldību savienība vēlas, lai tā arī tiktu iekļauta šajā darba grupā. Tikmēr Rīgas mērs Nils Ušakovs jau izteicies, ka galvaspilsētas domei neizdosies sniegt atbalstu valdībai šajā jautājumā, jo tai neesot iespēju bēgļiem piedāvāt kādas telpas. Vai pašvaldības būtu gatavas izmitināt bēgļus?

Jānis Baiks, Valmieras pilsētas domes priekšsēdētājs:

“Saprotu Latvijas valdību, kas Eiropai izteikusi gatavību iesaistīties bēgļu problēmas risināšanā. Saprotu Pašvaldību savienības vēlmi strādāt darba grupā, lai pašvaldības varētu labāk sekot līdzi procesam un uzzināt, kādu atbalstu saņems tās pašvaldības, kuras piekritīs uzņemt bēgļus. Taču Valmierai pie labākās gribas nav kur viņus izmitināt, jo mums kā rūpniecības pilsētai jau tā ir ļoti saspringta situācija ar dzīvojamo telpu nodrošināšanu saviem cilvēkiem. Mūsu galvenās rūpes ir jaunie cilvēki un jaunās ģimenes, kam nav savas apdzīvojamās platības. Ir ļoti svarīgi, lai viņiem nenāktos pārcelties dzīvot uz Rīgu vai doties darba meklējumos uz ārzemēm. Par domstarpībām koalīcijā un runām par tās šķelšanu – grūti kaut ko komentēt. Protams, katram politiskajam spēkam bēgļu jautājumā ir savs viedoklis. Domāju, ka, lai mazāk būtu pretī stāvēšanas, visiem kopā svarīgi apzināties, ko tas viss mums nozīmē ilgtermiņā. Galu galā kā Eiropas Savienības dalībvalstij Latvijai nosacījumi jāpilda.”

Inga Bērziņa, Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja:

“Katrā ziņā bēgļiem patvērums ir jāsniedz. Mūsu pašvaldība viņiem varētu atvēlēt kādus dzīvokļus pagastos. Kuldīgas pilsētā tas nav iespējams, jo ir rinda uz dzīvokļiem. Taču arī pagastos apdzīvojamā platība nav piemērota bēgļu uzņemšanai; lai to varētu darīt, telpas jāpielāgo, jāveic nelieli remonti. Uzskatu, ka bēgļus var uzņemt tikai tad, ja ir skaidri nosacījumi un noteikumi. Abām pusēm – gan patvēruma meklētājiem, gan patvēruma sniedzējiem. Jābūt stingri noteiktam, ka gadījumos, ja bēgļi pārkāpj šos nosacījumus, viņi jāsūta atpakaļ.”

Leons Līdums, Aizkraukles novada domes priekšsēdētājs:

“Par to, vai Āfrikas bēgļiem ir jāpalīdz vai ne, domāju, nav jāstrīdas. Cita lieta, ka pašvaldība nav gatava lemt bez savu iedzīvotāju viedokļa noskaidrošanas. Visa tā bēgļu lieta izskatās ārēji politiski motivēta, pat mazliet vardarbīga, būtībā tā ir rīcība nedabiskā veidā. Problēma taču jāskata kontekstā ar mūsu dzīves līmeni, ar to, ko nodrošinām un ko nenodrošinām saviem iedzīvotājiem. Turklāt katrā novadā ir savs mikroklimats, sava infrastruktūra, arī tas, kā iedzīvotāji pieņem vai nepieņem bēgļu atbalstīšanu. Kā tad būs – mūsu cilvēkiem darba vietu ļoti trūkst, bet ārzemniekiem nodrošināsim? Tad ir jautājums – kā tas iespējams? Mākslīgi radīt darba vietas taču nevar. Lielai daļai skolēnu jāmaksā par pusdienām, bet bēgļus ēdināsim par brīvu? Un kā tiksim galā ar kultūras atšķirībām, savādāko mentalitāti? Var jau apelēt pie mūsu sirdsapziņas, ka savā laikā mūsu bēgļus uzņēma citas valstis. Jā, bet kā uzņēma? Bija taču pat tā, ka augsti skolotiem cilvēkiem nācās strādāt par trauku mazgātājiem. Par bēgļu uzņemšanu tagad ir divi krasi pretēji viedokļi. Domāju, ka politiskajiem spēkiem jāspēj vienoties. It kā jau pierasts, ka Nacionālā apvienība šūpo valdību, negribētos, lai tā notiktu arī šoreiz, kad viņi iestājas pret bēgļu uzņemšanu.”

Aleksandrs Bartaševičs, Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs:

“Latvijā bēgļus nevajadzētu uzņemt. Katrā ziņā Rēzeknē bēgļu jautājumam risinājuma nav, jo mums nav ne atbilstošas vietas, ne piemērotu telpu. Cik zināms, bēgļu izmitināšanā jāievēro divas prasības – jābūt gan ierobežotai teritorijai, gan slēgta tipa telpām. Šādu atbildi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai sniedzām jau pagājušajā gadā, kad Ukrainas notikumu sakarā paredzēja patvēruma meklētāju skaita pieaugumu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Tie paši bēgļi ir izmānīti vai izdzīti no mājvietām. Vai paši izbēguši. Tādas šausmas laikam neviens negrib piedzīvot. Nedomāju,ka šie cilvēki bija uzņēmēji vai augsti apmācīti cilvēki. Domāju,ka viņi nesaprot,kādiem riskiem tiek pakļauti! Izskatās,ka ieborēta cerība uz laimes zemi,uz īpašu pabalstu un atbalstu. Kad nesaņem gaidīto,solīto pabalstu un atbalstu,kad ir daudz jāstrādā,jāmācas,jāpieņem citas valsts kultūra un valoda,sākas vardarbība.

 2. Būs ar ko sadzert

 3. Lai tos nelegalos imigrantus liek dzivot seima,jo tur loti daudz vietas!

 4. Tikai ne uz Kombuliem,nedod dievs!

 5. Pašvaldības pirms jauno mītnieku uzņemšanas lai OBLIGĀTI VEIC DZĪVOKĻU KAIMIŅU APTAUJU !!! Vietējiem cilvēkiem jāzin , kur tiks iztērēti viņu pašvaldību kasē iemaksātie nodokļi. Ja ir tādi žēlsirdīgie samarieši , kas vēlas sev blakus atsķirīgas kultūras un reliģijas kopienu – lūdzu. Bet obligāti informējot , un saņemot piekrišanu.

 6. Bēgļus vajadzētu uzņemt, dot viņiem dzīvokļus, tikai ne manā pagastā ne manā pilsētā, bet noteikti jāņem
  Kurš tad būs tas ņēmējs? Laikam jau Rinkēvičs ar Straujumu. Vējonis jau ar savā prezidenta rezidencē varētu kādus izmitināt vazi arī Ogres dzīvoklīti atdot bēgļiem. Mums taču jāņem!!

 7. Mans attāls radinieks, kurš aizbēga uz Zviedriju 1944. gadā strādāja slimnīcā par sanitāru kaut Latvijā viņš bija Daugavpils slimnīcas galvenais ārsts. Tikai pēc vairākiem gadiem ,kad no jauna pabeidza Zviedrijas medicīnas augstskolu atkal varēja strādāt par ārstu. Un nekādu pabalstu. Laikam jau tie kontrabandisti dalās savā peļņā ar ES amatpersonām, ka tik liela pretimnākšana.

 8. mūsējiem bēgļiem, kas devās bēgļu gaitās kara gados, neviens pabalstus jaunajā mītnes zemē nemaksāja, mājvietu negādāja un šitā ap viņiem necackājās. paši par savu iztikšanu cīnījās un integrējās. Tāpēc nevajag salīdzināt.

 9. PAGASTOS TAD VIŅI BŪS JĀIEBIEDĒ, LAI VIETĒJIE VARĒTU DZĪVOT SAVU IERASTO DZĪVI BEZ BAILĒM PAR SAVU, BĒRNU UN PĀRĒJO ĢIMENES LOCEKĻU DZĪVĪBĀM, JO ŠITIE RADĪJUMI NAV RADUŠI STRĀDĀT UN PELNĪT SEV IZTIKU, BET LAUPĪT, SIST, DAUZĪT GAN, JA NAV KO ĒST…. ĻOTI SLINKI UN BĪSTAMI ĻAUDIS, BEZ VALODAS PRASMES UN KULTŪRAS!!! MEŽOŅI!!! KĀPĒC MŪSU ŽURNĀLISTI PAR TO NERAKSTA NO ZVIEDRIJAS, KUR JAU IR LIELS ŠO DARĪJUMU SKAITS!!! KUR FOTO PAR KĀRTĪBU VIŅU MĪTŅU TUVUMĀ!?? ESMU PATS SAVĀM ACĪM REDZĒJIS ZVIEDRIJĀ!!! ŠAUSMAS!!!

 10. Ir taču cietumi! Tur arī vajag šos saslānīt!!!! Viņi savā zemē nejēdza strādāt,ta šite strādās???? Viņiem darbs pat prātā nenāk! Un katrs smurgulis,kurš pa gabalu ir redzējis ābeci TV paziņo,ka mācīsies par dakteri! Ārprāts!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+