×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
23. februāris, 2016
Drukāt

Bēglim piešķirta Latvijas pilsonība (14)

Foto - LETAFoto - LETA

Ministru kabinets šodien izdeva rīkojumu uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 93 personas, tajā skaitā vienu bēgli.

No 93 pilsonības pretendentiem 64% ir krievi, 9% ukraiņi, 10% baltkrievi, kā arī lietuvieši, poļi un citas tautības pārstāvji.

Starp jaunajiem pilsoņiem ir 13 ārzemnieki, tajā skaitā viens bēglis. No Krievijas ir piecas personas, no Ukrainas, Armēnijas, Ēģiptes – trīs personas, no Libānas un Indijas – četras personas, bet no Uzbekistānas – viena persona.

Tuvāko dienu laikā jaunie pilsoņi pa pastu saņems paziņojumu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP), kurā būs informācija par personas uzņemšanu pilsonībā, kā arī tiks sniegta būtiskākā informācija par jaunās Latvijas pilsoņa pases noformēšanas iespējām.

PMLP atgādina, ka līdz ar uzņemšanu Latvijas pilsonībā tiek mainīts personas tiesiskais statuss, tādēļ līdzšinējā nepilsoņa pase vairs nav derīga izmantošanai ne iekšzemē, ne ceļojumiem uz ārzemēm.
Līdz šim Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā ir uzņemtas 143 630 personas.

Lai kļūtu par Latvijas pilsoni naturalizācijas kārtībā, personai ir jāvēršas jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no savas dzīvesvietas. Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

  1. Zinu cik maxsā “iemācīta himna un valoda”Aploksne ar saturu un esi pilsonis….

  2. Varu deret ka arpilsoni musu valodu un visus tos penterus ko taja examena ir jazin, nezin. Pilsonibu iedod jo ta valsts izskatitos labaak.. un tie kuri dzimushi un augushi ir sheit latvija un ir nepilsoni. Vinjiem vienalga … taa ir musu latvija musu saima … abplausi jums.. klaunu bars.

  3. Tā jau domāju, ka te būs pilns ar vaidētājiem.

    Ja cilvēks ko vēlas, viņš iet un dara. Ja nevēlas, tad meklē attaisnojumus. 143 630 cilvēki ir spējuši iegūt pilsonību un ne jau par smukām acīm vai nomaksātiem nodokļiem, bet tādēļ, ka bijis tāds mērķis.

  4. Vai tie 5 runā valsts valodā, vai tiem piešķirtas atlaides kā nodzertā komunisma pēctečiem?

  5. sveicinati,cik vienkarsi es te dzimusi augusi un jau 45 gadi dzivoju un stradaju Latvija bet pilsonibu nedod,kapec begliem dod

  6. Bļāviens!!!! Pazīstu vairākus cilvēkus,kas šeit nostrādāja ntos gadus,maksā nodokļus,bet pilsonību dabūt nevar!!!Tiešām cūkas tai valdībā sēž!!!!

  7. šausmene….

  8. Vareni.mana vecmāmiņa vairāk kā 40 gadus dzīvojusi un strādājusi latvijā un nevar iegūt pilsonību pārceļoties no krievijas a te .. no 3. Pasaules valsts atbrauc un viņam to vienkārši piešķir.piedevām viņa ideāli runā latviski un izkrita pārbaudi pie satversmes nosaukšanas kuru pat es būdams latvietis nezinu.maitas gabali ne valdība.

Draugiem Facebook Twitter Google+