×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2017
Drukāt

Bēgļu aizmukšana nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā (21)

Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki" 2016.gada septembrī.Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā "Mucenieki" 2016.gada septembrī.

Foto - LETA

Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā nevar būt tikai formalitāte, tā Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) publikāciju apkopojumā “Latvijas ārējā un drošības politika. Gadagrāmata 2017”, kura prezentācija norisināsies 18.janvārī, norādījis LĀI pētnieks Aldis Austers.

Rakstā par imigrāciju un bēgļiem Eiropas Savienībā (ES) un Latvijā pētnieks norādījis, ka situācija ES kopumā ir ļoti nestabila un, mainoties “vējiem”, krīze var atjaunoties ar pilnu spēku. Turklāt, kā atgādinājis Austers, situācijas pagaidu stabilizācija panākta, pateicoties pagaidu risinājumiem, tāpēc ES iestādes un dalībvalstis nedrīkst iegrimt pašapmierinātībā – nepieciešams turpināt darbu, lai tiktu radīti pastāvīgi mehānismi situācijas normalizācijai šādu bēgļu krīžu gadījumos.

LĀI pētnieka ieskatā, šajā jautājumā nozīmīgu lomu turpinās spēlēt Turcija, savukārt ES jāpieliek visas iespējamās pūles, lai stabilizētu situāciju Sīrijā un atjaunotu valsts varas normālu funkcionēšanu arī citās Ziemeļāfrikas valstīs, kuras ir cietušas pilsoņu karos. “Tā kā šo mērķi nebūs iespējams sasniegt īstermiņā, ES patvēruma meklētājiem ir jānodrošina plašākas legālas ieceļošanas iespējas, lai samazinātu upuru skaitu Vidusjūrā un ierobežotu cilvēku kontrabandistus,” uzskata pētnieks.

Viņa skatījumā, ne mazāk nozīmīgi ir panākt efektīvāku atraidīto vai izraidīto patvēruma meklētāju atgriešanu trešajās valstīs. Šajā ziņā ES līdz šim nav īpaši labi veicies, jo izraidīšana ir atkarīga no partnervalstu ieinteresētības sadarboties.

LĀI pētnieka ieskatā, Latvijas valdības lēmums atbalstīt ES pārvietošanas programmu un nepievienoties Višegradas valstu grupai bloķēt šo programmu bija pareizs. “No Latvijas interešu viedokļa ir būtiski atbalstīt tādus risinājumus, kuri mazina spriedzi dalībvalstu vidū, turklāt ļauj Latvijai pozicionēt sevi kā uzticamu partneri. Vācija ir uzņēmusi vairāk nekā trešo daļu no visiem patvēruma meklētājiem, tāpēc Latvijai ir būtiski sadarboties ar Vāciju, veidojot mehānismus krīzes noregulējumam,” norādījis Austers.

Pētnieks arī uzsvēris, ka no Latvijas viedokļa 776 patvēruma meklētāju uzņemšana nav problēma, jo patiesībā pat desmit reizes vairāk patvēruma meklētāju nesagādātu Latvijai nekādas problēmas, taču bēgļu aizmukšana ir nostādījusi Latviju ne īpaši glaimojošā situācijā. “Tā ir indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā nevar būt tikai formalitāte, ka nepieciešams nopietni domāt par to, kā organizēt bēgļu integrāciju Latvijas sabiedrībā, mazinot sabiedrības aizspriedumus un atvēlot pietiekami daudz līdzekļu, lai bēgļi spētu sevi nodrošināt līdz pastāvīga iztikas avota atrašanai,” norādījis Austers.

Secinājumos pētnieks uzsvēris, ka valdībai jādomā par to, kā veicināt patvēruma meklētāju nodarbinātību un kā nodrošināt vairāk informācijas par arābu un citu tautību musulmaņu kultūru un tradīcijām.

LĀI publikācijas mērķis ir sniegt izvērtējumu un izpratni par Latvijas ārējās un drošības politikas izaicinājumiem 2017.gadā. Autori analizē 2016.gada notikumus un lēmumus, cenšoties iezīmēt Latvijas ārējās un drošības politikas scenārijus un rekomendācijas šim gadam. Grāmatā paustie autoru viedokļi neatspoguļo LĀI, Saeimas, Ārlietu ministrijas vai Frīdriha Eberta fonda nostāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (21)

 1. Aborigēns Latvānis Atbildēt

  Kā maksā, tā pēta. Manuprāt, tieši bēgļu uztiepšana Latvijai nostādījusi to īpaši kutelīgā situācijā – četrrāpus un ar nolaistām biksēm …

 2. ar to, ka no Latvijas aizbēg latvieši, šādi “eksperti” gan lepojas!

 3. Vai spogulis vainīgs, ja purns greizs?

 4. Un ka “petnieks” noverte situaciju ES un NATO Valsti Latvija ,kura 30 % no iedzivotajiem sastada okupanti,un bijusie un joprojam esosie kremla cekisti ? Vai “petnieks ” gadijuma ari nav viens no viniem ?

  • Latvju tautas vārdā Atbildēt

   Visdrīzāk “pētnieks” uzskata, ka okupantus jāsaintegrē kopā ar latviešiem jeb arī otrādi, jo integrācija dos laimi, pārticību un mieru. Bet godīgi pasaku – latviešu tauta negrib integrēties ar okupantiem un savu senču slepkavu pēcnācējiem! Vairums latviešu grib, lai nekavējoties tiktu veikta deokupācija, dekolonizācija un deboļševizācija. Diemžēl vairumam trūkst drosmes par to runāt, jo tas nav politkorekti, par šādiem vārdiem var dabūt pa purnu, mīkstie draugi un darbadevēji var novērsties un var sākt nicināt. Tāpēc latvieši klusē un ciešas, un tikai ar retiem izņēmumiem publiski pieprasa DDD veikšanu.

 5. Mīlu valsti, bet 4.maija režīms riebjas! Atbildēt

  Latviju pārvalda 4.maija režīms, kuru veido neizdevušies, nekompetenti, mazgudri un antilatviski cilvēki. Tas nav glaimojoši. Tas ir apkaunojoši. Šāds režīms nedara godu tiem, kuri 1919.-1920.gadā un no 1944.-1956.gadam cīnījās par Latvijas brīvību.

 6. Vai “petnieks” varetu paskaidrot kada veida uz Latviju nosutitie beglisi ” izmainis veju” un krize (kada?) var atjaunoties ? Ka “petnieks” uzdrosinas izplatit dezinformaciju ka Mutter Theresa Eiropas parpludinasana ar islamistu galvugriezejiem nav noziegums pret Eiropas valstim un tautam ? Vai “petnieks” nespej izpetit,un saprast,ka vismaz 10% no beglisu kopeja skaita,jau pasreiz ir islamistu teroristi,vai vismaz paradnieki teroristiem par vinu celojuma finansesanu.Un parads ir jaatstrada.Tatad ari Latvija varetu but 77 teroristi,vai teroristu paradnieki.

 7. Bēgļu aizbraukšana no Latvijas ir nostādījusi mūsu valsti ne īpaši glaimojošā situācijā, turklāt tā ir arī indikācija, ka solidaritāte patvēruma meklētāju uzņemšanā nevar būt tikai formalitāte, tā Latvijas Ārpolitikas institūta (LĀI) publikāciju apkopojumā “Latvijas ārējā un drošības politika. Gadagrāmata 2017”, kura prezentācija norisināsies 18.janvārī, norādījis LĀI pētnieks Aldis Austers.
  ———————————–
  ĀRZEMJU latvietis ir līdz bezsamaņai NOKAUNĒJIES Eiropas kungu priekšā par nabagmāju …
  Būtu paņēmis PIE SEVIS nu nebūtu tā jākaunas!!!!

  • Šis ir labais koments! Katrs grib nopelnīt uz citu rēķina- 5 kapeikas nedodu par šito Austera murgojumu, ko pat es, tamborējot zeķes, sakarīgāk uzrakstītu: ne mēs, ne bēgļi nav muļķi, tikai lieki notērēta pētījumu nauda, labāk būtu ziedojuši kādam Latvijas bārenim vai daudzbērnu ģimenei- Latvijai lielāks labums, pat tad, ja bērni to naudu noēstu konfektēs. Attopieties tak vienreiz, tur augšgalā, domājat , ka tauta kādi lumpeņi un neko nesaprot?

 8. Gandrīz puse no Latvijas iedzīvotājiem ir patvēruma meklētāji no bijušās PSRS,( tik liels procents viņu nav nevienā Eiropas valstī) un viņi diez ko nebēg prom.
  Nav jāuzņem vēl vairāk valstij, kur bērniem nevar nodrošināt minimāli nepieciešamo – atbilstošu mājokli, pilnvērtīgu uzturu, medicīnisko aprūpi, nerunājot par veciem cilvēkiem, ko atrod nomirušus neapkurinātos mitekļos. Nerunājot par absurdu, ka no karojošām valstīm bēg jauni vīrieši, bet pie mums 25 gadi vecu tēviņu iekārto audžu ģimenē kā mazu bārenīti. cilvēku kontrabandas veicināšanu nevajag saukt par bēgļu glābšanu.

 9. Aldis austeres pārēdies?!

 10. Latviešiem vispirms ir jādomā par otru latvieti, tad Latviju un tad pārējo. Migranti nav Latvijas tautas intereses un nākotne, it sevišķi tāds kontingents, kas gaidīs, kad latvieši integrēsies viņu kultūrā, reliģijā un paražās.
  Pētnieks Aldis Austers ir “aizpētījies” un diemžēl ne izsaka ne arī aizstāv ne latviešu ne citu eiropiešu intereses. “Bēgļu” (labuma meklētāju) aizmukšana pierāda, ka viņi ir tikai ekonomiskie migranti. Diemžēl jūs esat sevi ierakstījis anti latviešu tautas pārstāvju kontingentā, tā birka paliks uz ilgu laiku. Žēl…

 11. Šis jaunais ierēdnis runā pilnīgas aplamības: ” veicināt patvēruma meklētāju nodarbinātību un nodrošināt vairāk informācijas par arābu un citu tautību musulmaņu kultūru un tradīcijām.”

  Viņi nāk pie mums, nevis mēs pie viņiem!!! Viņiem jāmāca un jāizskaidro MŪSU KULTŪRA, MŪSU TRADĪCIJAS, MŪSU DARBA TIKUMS. Jāiepazīstina ar MŪSU – vietējo bezdarba līmeni!!! Jāpasaka skaidri un gaiši – uz kādu valsti šie labuma meklētāji nāk!! Pat par 400 euro viņi negrib strādāt!!! Par cik euro strādā mūsu cilvēki, cik lielu pensiju saņem par VISA MŪŽA DARBU!!

  Kādas muļķības katru dienu jālasa – ABSURDS!!!

  • Iereednim shaadi ir jaarunaa, bet jaasaprot ir taa kaa saki tu :). Eiropas ljiberalisms grauj pashu eiropu. Kur ir robezha neviens veel nemaak pateikt

 12. Šis jaunais ierēdnis runā pilnīgas aplamības: ” veicināt patvēruma meklētāju nodarbinātību un nodrošināt vairāk informācijas par arābu un citu tautību musulmaņu kultūru un tradīcijām.”

  Viņi nāk pie mums, nevis mēs pie viņiem!!! Viņiem jāmāca un jāizskaidro MŪSU KULTŪRA, MŪSU TRADĪCIJAS, MŪSU DARBA TIKUMS. Jāiepazīstina ar MŪSU – vietējo bezdarba līmeni!!! Jāpasaka skaidri un gaiši – uz kādu valsti šie labuma meklētāji nāk!! Pat par 400 euro viņi negrib strādāt!!! Par cik euro strādā mūsu cilvēki, cik lielu pensiju saņem par VISA MŪŽA DARBU!!

  Kādas muļķības katru dienu jālasa – ABSURDS!!!

 13. Tieši pareizajā situācijā Latviju nostāda- parāda patiesību, ka pašiem te nav ko ēst aiz bada..kad mums te būs līmenis…pensijas, algas tt..kā Vācijā u.c., tad arī varēs uzsākt sarunas par kaut kādu migrantu uzņemšanu..

 14. A ko tas pētnieks pats nebrauc projām?

 15. Spēlēt teātri, bet šādi apstākļi Latvijā ir realitāte, Var jau uzrakstīt skaistu pasaku, bet brīnumnūjiņas nav lai Latvijas apstākļus pārvērstu kā Vācijā.

 16. Paldies Dieviņam, cerams ka mums nedraud viņu uzbrukumi kā Vācijā! Lai tik turpina doties projām!

Draugiem Facebook Twitter Google+