Pasaulē
Eiropa

Bēgļu dēļ briest nepatikšanas: ES komisārs brīdina dalībvalstis 11

Foto AFP/LETA

Eiropas Savienības (ES) migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls otrdien vizītē Polijā brīdinājis bloka dalībvalstis, ka Eiropas Komisijas (EK) rīcībā esot instrumenti, līdzekļi un vara, lai ieviestu obligātas kvotas patvēruma meklētāju uzņemšanai, vēsta Polijas Radio.

2015.gada septembrī ES līderi vienojās noteikt kvotas patvēruma meklētāju uzņemšanai nākamajos divos gados, lai mazinātu migrantu radīto spiedienu uz Grieķiju un Itāliju.

Tomēr tikai 14 000 cilvēku ir pārvietoti no bēgļu nometnēm Grieķijā un Itālijā uz citām bloka valstīm, un Polija nav uzņēmusi nevienu no 6200 patvēruma meklētājiem, kas tai jāizmitina saskaņā ar kvotām.

Saistītie raksti

Eiropas Komisija (EK) tic, ka visas dalībvalstis pildīs savas saistības, jo tās kopīgi uzņēmās visas bloka dalībvalstis, norādīja Avramopuls, piebilstot, ka gadījumā, ja saistības netiks pildītas, EK būs spiesta īstenot atbilstošus pasākumus.

Vai šīm valstīm tiks piemērota sodanauda, kā pērn ierosināja EK, komisārs neatklāja.

Polijas valdošā konservatīvā partija “Likums un taisnīgums” (PiS), kas nāca pie varas 2015.gada oktobrī, paziņojusi, ka Polija nevar uzņemt patvēruma meklētājus drošības apsvērumu dēļ. Partija ierosinājusi “elastīgu solidaritāti”, katrai dalībvalstij neatkarīgi nosakot, kāda veida atbalstu tās sniegs patvēruma meklētājiem.

LA.lv