×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
22. marts, 2017
Drukāt

Bēgļu dēļ briest nepatikšanas: ES komisārs brīdina dalībvalstis (11)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Eiropas Savienības (ES) migrācijas, iekšlietu un pilsonības komisārs Dimitris Avramopuls otrdien vizītē Polijā brīdinājis bloka dalībvalstis, ka Eiropas Komisijas (EK) rīcībā esot instrumenti, līdzekļi un vara, lai ieviestu obligātas kvotas patvēruma meklētāju uzņemšanai, vēsta Polijas Radio.

2015.gada septembrī ES līderi vienojās noteikt kvotas patvēruma meklētāju uzņemšanai nākamajos divos gados, lai mazinātu migrantu radīto spiedienu uz Grieķiju un Itāliju.

Tomēr tikai 14 000 cilvēku ir pārvietoti no bēgļu nometnēm Grieķijā un Itālijā uz citām bloka valstīm, un Polija nav uzņēmusi nevienu no 6200 patvēruma meklētājiem, kas tai jāizmitina saskaņā ar kvotām.

Eiropas Komisija (EK) tic, ka visas dalībvalstis pildīs savas saistības, jo tās kopīgi uzņēmās visas bloka dalībvalstis, norādīja Avramopuls, piebilstot, ka gadījumā, ja saistības netiks pildītas, EK būs spiesta īstenot atbilstošus pasākumus.

Vai šīm valstīm tiks piemērota sodanauda, kā pērn ierosināja EK, komisārs neatklāja.

Polijas valdošā konservatīvā partija “Likums un taisnīgums” (PiS), kas nāca pie varas 2015.gada oktobrī, paziņojusi, ka Polija nevar uzņemt patvēruma meklētājus drošības apsvērumu dēļ. Partija ierosinājusi “elastīgu solidaritāti”, katrai dalībvalstij neatkarīgi nosakot, kāda veida atbalstu tās sniegs patvēruma meklētājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Biedre Meķele grib iznīcināt Eiropas Savienību.

 2. Attīstītā pasaulē atkritumus dedzina! Sašķiro un dedzina! Un iegūst enerģiju!!

 3. Nu, vispār mums arī ir savi mehānismi, intereses un tiesības!
  Ja nacionālā drošība tiek apdraudēta, tad atliek tikai Latexit. Un neko mēs nevienam nemaksāsim, jo šo 25 gadu laikā esam katru gadu maksājuši par importa/eksporta negatīvo bilanci ap 300 miljoniem katru gadu (kopā 5 miljardi), esam piespiesti pārdot 1 miljonu ha savas zemes (uz katru ha zaudējot ap 15 000, kopā 15 miljardi), katru gadu šeit uzdarbojās ārzemju bankas (gadā nopelnot ap 300 mijoniem, atkal kopā ap 3-4 miljardiem).
  Tādējādi vismaz 25 mijardi no Briseles un mēs sākam jaunu dzīvi!

 4. Tāda Briseles uzvedība vistiešākā veidā grauj Eiropas savienību. Ja ilgi, tad sagraus pavisam. Un Eiropa vairs nebūs skaistā, mierīgā un bagātā Eiropa, bet terora mocīta Āzijas nomale.

 5. Polijas tauta, turaties! Tādiem avramopuļiem nav tiesību norādīt, ko katrai tautai darīt savā valstī, ja to oficiāli nav pasludinājuši par koloniju.

 6. .”….norādīja Avramopuls, piebilstot, ka gadījumā, ja saistības netiks pildītas, EK būs spiesta īstenot atbilstošus pasākumus.”
  Briseles ierēdņi ! Vai gribat lai Polija arī uztaisa savu “brexitu” ! Nu nāiet taču vienreiz pie prāta ! Skaidrs, ka ES nav labākas alternatīvas, bet jūs šo savienību paši graujat ar nekontrolējamo , tā saucamo “bēgļu” uzņemšanu. Daudzi, ļoti daudzi no viņiem ir labākas dzīves meklētāji, kuri saklausījušies no cilvēku kontrabandistiem ( reklāma, kura dod viņiem milzīgu peļņu ) par dāsniem pabalstiem un cer dzīvot Rietumos neko nedarot.

 7. Palīdzību jāsniedz uz vietas-Āfrikā un Āzijā!

Draugiem Facebook Twitter Google+