×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. septembris, 2015
Drukāt

Bēgļu jautājumā koalīcijas disciplīna uzvar (17)

Foto - LETAFoto - LETA

Saeimas deputāti Gunārs Kūtris (no kreisās) un Arvīds Platpers

Saeimas vairākums vakar noraidīja priekšlikumu likt valdībai sniegt parlamentam skaidrojumu par bēgļu uzņemšanu Latvijā.

Lēmumprojekts paredzēja uzdot Ministru kabinetam “nekavējoties sniegt Saeimai izvērtētu ziņojumu par bēgļu uzņemšanu Latvijā no Āfrikas un citiem bēgļu izcelsmes reģioniem”, un to bija iecerēts skatīt jau 9. jūlija ārkārtas sēdē, kas nenotika kvoruma trūkuma dēļ. Kā skaidroja viens no lēmumprojekta autoriem Gunārs Kūtris (“NSL”) – par bēgļu uzņemšanu ministri lēmuši aiz slēgtām durvīm, slēpjoties no tautas. “Bet ikvienām bailēm no atklātas diskusijas pamatā ir vai nu savtīgas intereses, vai arī argumentu trūkums. Tāpēc vēlamies dzirdēt atbildes vismaz uz diviem galvenajiem jautājumu blokiem. Kā valdība ir iecerējusi bēgļus integrēt mūsu sabiedrībā? Un kāda būs bēgļu uzņemšanas finansiālā ietekme uz valsts budžetu?” skaidroja Kūtris.

Lēmumprojektu bija iesniegušas opozīcijas frakcijas, un sākotnēji to atbalstīja arī Nacionālā apvienība (NA). Tomēr pagājušajā nedēļā pēc tikšanās ar Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu (“Vienotība”) nacionāļi bēgļu jautājumā kļuva pielaidīgāki un kopā ar saviem koalīcijas partneriem balsoja pret vai atturējās (kam šajā gadījumā nav konceptuālas nozīmes jo balsis “pret” un “atturos” tiek skaitītas kopā). Balsojumā ar 29 balsīm, 23 pret un 29 deputātiem atturoties iniciatīva tika noraidīta. Atbalstu neguva arī ierosinājums nodot šo jautājuma Saeimas Nacionālās drošības komisijai.

“Ministru kabineta un Ministru prezidentes komunikācija šajā jautājumā ir būtiski mainījusies,” balsošanas motīvus skaidroja NA pārstāvis Rihards Kols (tieši šī lēmumprojekta parakstīšana vasarā viņam maksāja premjeres parlamentārā sekretāra amatu). Tagad premjere esot izrādījusi iniciatīvu skaidrot valdības pieņemtos lēmumus un iesaistīties diskusijās par dažādiem problēmjautājumiem bēgļu sakarā. Tikšanās laikā premjere esot atbildējusi uz aptuveni 50 nacionāļu jautājumiem. Taču Kols atzina, ka ne visas atbildes bijušas apmierinošas. “Diemžēl atbildēs nesadzirdējām to, vai ir izvērtēti visi ar drošību, integrāciju un sociālu raksturu saistītie riski, kas attiecināmi uz bēgļu uzņemšanu Latvijā, kā arī to, vai tikusi kvalitatīvi izvērtēta Latvijas institūciju kapacitāte izskatīt un izvērtēt liela skaita patvēruma meklētāju pieteikumus. Tāpat Ministru prezidente diemžēl nav vēlējusies ņemt vērā NA paustos priekšlikumus – aktualizēt un definēt vēsturisko apstākļu nozīmi, panākot Latvijai īpašā izņēmuma statusa nostiprināšanu šajā jautājumā,” teica deputāts. Tādēļ NA uzskata, ka diskusija jāturpina, lai pēc iespējas ātrāk varētu no teorētisku ziņojumu uzklausīšanas pāriet uz reālu rīcību. Viens no praktiskiem soļiem varētu būt partijas sagatavotie grozījumi Patvēruma likumā, nosakot, ka turpmāk lēmumi par patvēruma meklētāju uzņemšanu jāpieņem Saeimai, nevis valdībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. DŽUGAŠVILI savā laikā MIKSĒJA TAUTAS UN TĀ SAPINA, KA VĒL TAGAD NEVARAM ATPĪT VISUS VIŅA MEZGLUS!?????? Mūs valsts pilna svešas nācijas, kura pat netaisās integrēties sabiedrībā un uzkundzējas ar savu valodu!? TAGAD TĀ MIKŠĒŠANA IR VĒL DRAUSMĪGĀKA – nu jau miksē rases un ES to uzskata par normālu “palīdzību”, nerisinot jautājumu SAKNĒ!???? Mēs jau tagad visā nopietnībā strādāsim bēgļu dzīves līmeņa uzlabošanai un s avejās pasliktināšanai!!! Mums NEVIENAM nav tādas naudas kā viņi var maksāt par nokļūšanu EIROPĀ….Mums 80% pensionāriem NAV pensijas pat 250 eiro mēnesī, bet viņiem būs ko maksāt 256 eiro vienam pieaugušajam un 76 eiro vienam bērnam!!! Šodien ziņās vēstīja, ka Latvijai būs jāuzņem vairāk kā 2000 imigrantu un izrādās, ka visvairāk no visām 3 Baltijas valstīm!???????? ATKAL ESAM PRIEKŠGALĀ NEGATĪVISMA JOMĀ!!! Kā Straujuma var melot, noklūsējot īsto patiesību, tas ir nonsenss!!! Kas notiek ar politiķiem, ka NEVAR NEKAD PIRMIE PATEIKT ĪSTO PATIESĪBU????????????????????? Skaitlis 250 jau no paša pirmsākuma bija MELI!!???? CIK ILGI TURPINĀSIES MELI???

 2. Straujumai būtu jādemisionē Atbildēt

  Viņas kompetence ir apšaubāma.

 3. Var jau nosaukt arī tā!

 4. Ko tie sirsniņbūdeļnieki ņemas! Būtu vismaz vienu reālu piedāvājumu izstrādājuši!

 5. šie Saemā un kur tur vēl, nemaz blakus nav stāvējuši nevienam turkam, nerunājot par visiem citiem arābiem, musulmaņiem! Un tie daudzi kuri kautkādā veidā nokļūs Latvijā, kā? Jūs varēsiet pārbaudīt, ka viņa personas apliecinošs dokuments ir Oriģināls? Un vai tas ir viņa īstais vārds un uzvārds, arī dzimšanas dati, vieta! Un viņš, viņi ir no tās zemes. Jo noteikti būs tūkstošiem Falšu dokumentu! Bet daudziem viņiem bēgot, nemaz personu apliecinošu dokumentu nav! tas ēģiptiestis, afgānis, vai cits Muhameds, tev sniegs viņam izdomātu vārdu! Un viņus visus Medicīniski pārbaudot, Latvijas Medicīnas maciņš būs bankrotā. Jo viņiem jau tur tajās bēgļu zemēs, kur katru dienu spridzina autobusus ar cilvēkiem, dedzina mājas, nošauj tur pat uz stūra, viņiem sen jau personas apliecinoši dokumenti ir pazaudēti! Un valstiskas iestādes sen jau nedarbojas. Viņu vairs nav! Un nav un nebūs iespējams nu nekādīgi pierādīt, ka tas vīrietis ir no Sīrijas! Bet jūs tur Saemā, jūs pat iedomāties nevariet, kas tās ir par tautām! Saemā būs jāpiedāvā telpa, kur tie arābi/musulmaņi varēs visu laiku vilkties un savu allahu lūgt! Gatavojaties pieņemt viņu Ramadana tradīcijas, viss elementārākās prasības!

  • ar to Allaha pielūgšanu jau nu “ziepes” viņiem būs, jo ne jau katrs gudrītis spēj pielikt pieri pie zemes – pakaļu turot gaisā…!

 6. Tas laikam ir tas pats ekskomunists,kurš lai slēptu ka viņa mīļotatajā padomijā ir ticis izmantots bērnu darbs un arī ka šiem bērniem tika uzspiests kriminālpanta zīmogs-pretpadomju elements,aizliedza darbu 13 gadu vecumā ieskaitīt pensijas aprēķinos.

 7. Nost ar divkopienu valsti !
  Būtu labāk Gunārs Kūtris iestājies par vienotas Latvijas nācijas, pilsoniskas sabiedrības pamatnostādnēm.
  Saeimas deputātiem nevajag slēpties no aktuāliem un iekavētiem jautājumiem.

  • tagad jau ir Divkopienu valsts! Mēs ar krieviem galā tikuši nēesam! tie tūkstoši, kuri 9 maijā slavē Padomju savienības uzvaras, tie visi un citi arī, dzīvo Krievijas informācijas, televizijas pasaulē! Latvijas TV tīklu ir pārnēmuši jau entos gadus krievijas tv kanālu mēris. Un tagad veļas virsū Jauns, Svešas mums kopienas vilnis! arābu, musulmaņu, nēģeru apsēstība! Kuriem būs jāpakļaujas un gandrīz visur jāpiekāpjas! Viņiem būs jārod elementāra Labklājība Latvijā! Viņiem jau neko citu nemaz nevajag! Sēdēt pie Bēgļu nometnes uz benķīša un neko nedarīt! Miers un jumts virs galvas ir! Baro pa velti! Par gultu, situmu, ūdeni maksāt nevajag! Super! sanatorija, paradīze!

  • visas skolas valsts valodā ! Atbildēt

   Tas daudz ko atrisinās.

 8. Kādēļ šīs atbildes netiek publicētas laikrakstos?

 9. … NA partijas migrantu/ beglu politikai japatur noteikums: Begliem obligati jamacas latviesu valodas valsts skolas ar specialu valsts valodas sagatavosanas programmu, ari pecskolas kursiem visai gimenei … un ar iespejam svesvalodas macibam, lidzigi latviesu berniem, pec izveles … !!!

  • ???????????????????? Atbildēt

   Kāpēc tas jādara bēgļiem no dzīvības briesmām, ja to nedara pat liela daļa Latvijas pilsoņu ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

   • Tā vien izskatās, ka NA bēgļu jautājumā ieslēdz atpakaļgaitu. Žēl, ka tā.
    Mācīt bēgļiem latviski ir muļķīgi, tad jau pēc 5 gadiem viņi varēs pretendēt uz pilsonību. Ja kāds prot latviski, vai tādēļ viņš kļūst par latvieti.

Draugiem Facebook Twitter Google+