×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
22. augusts, 2016
Drukāt

“Bēgļu kampaņas” veidotāji skaidro, kāpēc izvēlēts sauklis “Mēs darītu tāpat” (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Bēgle no Sīrijas Bunana Katie (no kreisās), prezidenta Jāņa Čakstes mazmazmeita, trimdas latviete Zviedrijā Kristīna Čakste, bēglis no Sīrijas Mohameds Atefs Katie un UNHCR reģionālās pārstāvniecības Ziemeļeiropā komunikācijas koordinators Didzis Melbiksis piedalās ANO Bēgļu aģentūras rīkotajā kampaņas "Mēs darītu tāpat!", lai runātu par stereotipiem, kas Latvijas sabiedrībā ir izveidojušies par bēgļiem, veicinātu līdzjūtību un lielāku atvērtību pret bēgļiem, atklāšanas pasākumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Bēgļu kampaņas veidotāji no reklāmas aģentūras “DDB Latvia” neviennozīmīgi vērtēto saukli “Mēs darītu tāpat” esot balstījuši interneta aptauju datos, ka pietiekami daudz Latvijas iedzīvotāju kara gadījumā bēgtu no Latvijas. Par to pirmdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.

Savukārt kampaņas rīkotāja ANO bēgļu aģentūra, par spīti Aizsardzības ministrijas (AM) kritikai par kampaņas vadmotīvu, neplāno to pārtraukt. Bet Ārlietu ministrija (ĀM), pie kuras vērsās kolēģi no AM, cer rast kompromisu.

“DDB Latvia” speciālists Edgars Lapiņš raidījumam norādīja: ja kāds vēlas kampaņu aizliegt, tas drīzāk pastiprina kampaņas efektu un lielāku iedzīvotāju skaitu uzrunā. “Ir jāatceras, ka Satversmes 100.pants pasaka, ka cenzūra ir aizliegta,” piebilda Lapiņš.

Savukārt Zviedrijā bāzētās ANO bēgļu aģentūras Ziemeļeiropas nodaļā skaidro, ka Latvijas AM līdz šim internetā lasāmie argumenti nav bijuši pārliecinoši kampaņas pārtraukšanai.

“Kampaņas turpināsies līdz decembrim, un šobrīd nav nekādu plānu to ne pārtraukt, ne arī kaut kādā veidā pārveidot. Ja mūsu ģimenēm nāktos pieredzēt to, kas notiek Sīrijā, Irākā un Afganistānā, esmu pārliecināts – mēs darītu tāpat. Mēs bēgtu prom no valsts, lai pasargātu ģimenes,” komentēja ANO bēgļu aģentūras stratēģiskās komunikācijas padomnieks Zorans Stevanovičs.

ĀM preses sekretārs Raimonds Jansons raidījumam pauda pārliecību, ka mūsu diplomāti ir spējīgi paskaidrot vēsturisko kontekstu, kas ir pamatā AM bažām un satraukumam, un pauda viedokli, ka izdosies nonākt pie zināma kompromisa.

AM uzsver, ka tai nav nekas pret Latvijas iedzīvotāju iecietības vairošanu pret bēgļiem un kampaņu var turpināt, ja tiek nomainīts sauklis, kas nebūtu tik dezinformējošs un aizvainojošs. ANO bēgļu aģentūra tiek finansēta arī no Latvijas nodokļu maksātāju naudas, bet ministrijas ieskatā sauklis, ka “mēs darītu tāpat”, proti, bēgtu militāra konflikta gadījumā, aizskar nacionālās drošības intereses. Trauksmi par ANO kampaņu cēluši karavīri un zemessargi.

“Lozungs mēs arī bēgtu – viņiem nekādā gadījumā nav pieņemams un tas liekas aizvainojošs. Nevienam nav tiesības citas tautas, sabiedrības vārdā izteikt tik skaļu viedokli, ka mēs bēgtu. Šī kampaņa var tikt turpināta, ja nav aizskaroša Latvijas sabiedrībai,” komentēja Andrejs Panteļējevs, AM parlamentārais sekretārs.

AM vadība iztulkojusi ANO bēgļu atbalsta kampaņas saukli “Mēs darītu tāpat” kā signālu Krievijai. Latvijas aizsardzības spējas tiekot atainotas kā vājas, un te krievi varot nākt iekšā karot, jo Latvijas iedzīvotāji tāpat pretī nestāsies, bet būs bailēs devušies bēgļu gaitās.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. DDB = valsts nodeveji Atbildēt

    Tagad visiem jalauž ligumi ar šo tautas nodeveju kantori kas ir tadi paši noželojami welkomistti kā Didzis Melbiksis. Mūžigs kains un tautas nicinajums visiem DDB darbiniekiem seviški Rubinam un Liepiņam. Tautas nodevibu nevienam nepiedod. Totals boikots DDB in viesiem kas ar viņiem sadarbosies.

  2. Cik ilgi vēl ļaus tam kremļa skaļrunim M te taurēt ?

  3. Cik ilgi vēl ļaus tam kremļa skaļrunim te taurēt ?

  4. Taukmūļu loģika Atbildēt

    Aizstāvēt savu mazo dzimteni neesat domājuši. Bērgļi?

Draugiem Facebook Twitter Google+