×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
8. septembris, 2015
Drukāt

Bēgļu krīzes dēļ var krist Latvijas valdība, pieļauj Straujuma (20)

Foto - LETAFoto - LETA

Ja Eiropas Komisija Latvijai pieprasīs uzņemt vairāk bēgļu, ir iespējama Laimdotas Straujumas valdības krišana.

Problēmas valdošās koalīcijas stabilitātei pieļauj paši politiķi, atzīstot, ka vēlreiz vienoties par imigrantu jautājumu politiski būs ļoti sarežģīti.

Gan Nacionālā apvienība, gan Zaļo un zemnieku savienība nepieļauj runas par patvēruma meklētāju skaita pārskatīšanu.

Tikmēr Vienotības politiķi atzīst, ka Latvijai citas izvēles var arī nebūt.

Rīt Eiropas Komisijas prezidents Žans Klods Junkers Eiropas Parlamentā nāks klajā ar ziņojumu, kurā, visticamāk, būs prasība par 100 tūkstošiem palielināt Eiropā uzņemamo patvēruma meklētāju skaitu. Neoficiāla informācija liecina, ka Latvijai nāksies dubultot ieceļotāju skaitu – no 250 līdz 500 bēgļiem. Izskanējuši arī krietni lielāki skaitļi.

Valdošo neziņu asi kritizē tiesībsargs, pārmetot valdībai manipulēšanu ar sabiedrību. Līdzīga kritika dzirdama arī no opozīcijas puses.

To, ka patvērumu meklētāju būs vairāk nekā 250, atzinis ne tikai par jautājumu atbildīgais iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis, bet arī Ministru prezidente Laimdota Straujuma. Jāatgādina, ka vēl augusta beigās Straujuma Nacionālajai apvienībai solīja, ka patvērumu meklētāju vairāk par 250 nebūs.

Straujumas partijas biedri gan aicina apzināties emocionālo fonu pēc Sīrijas puisēna līķa fotogrāfijām. Tās esot mainījušas valdošo nosakņojumu pret bēgļiem Eiropā. Tāpēc balsojums Saeimā par jauno bēgļu uzņemšanu būšot uzticības balsojums Straujumai.

Tāpat arī premjere pieļauj, – bēgļu jautājums varētu sašķobīt valdošās koalīcijas stabilitāti. Viņa arī brīdinājusi, ka nebrauks uz Briseli, lai Eiropai nodotu vēsti, ka Latvija migrantu krīzes risināšanā vairāk nepiedalās.

Pievienot komentāru

Komentāri (20)

 1. Bēgļus drīkst uzņemt tikai bēgļu nometnēs, karaspēka apsargātās bēgļu nometnēs. Ārpus bēgļu nometnes neviens “bēglis” nedrīkst izkļūt. Jā, ja cilvēku dzīvības ir apdraudētas, tad jāpalīdz izdzīvot, bet tikai tik ilgi, kamēr var atgriezties savās valstīs, no kurām ir piedzenami tālāk izdevumi par šo valstu pilsoņu-bēgļu uzturēšanu Latvijā.

 2. Mānā māja neviens svešais nav gaidīts, iegādājos 2 dobermaņus, viņi zin savu darbiņu.

 3. Kriit vai nekriit, naakoshajam tos .. buus jaauznjem taapat .

 4. ja premjere pati AIZMIRSUSI, ko teikusi, proti – 250 bēgļu un neviena vairāk!!! KĀ tā var sacīt zinot, ka visiem šiem jaunajiem vīriešiem ir sievas un bērnu varza!? Kad iebrauks katram visa pilna ģimene, tad jau būs 1000 personu kopumā, jo viņiem vismaz 3 bērni un katrā ģimenē 5 cilvēki kopumā jau ir tagad!!!
  Kas tā ir par sērgu, ka valdība nerunā KĀ BŪS ĪSTENĪBĀ!?? Arī par bēgļiem jau noteikti zināja sen atpakaļ, ka piespiedu kārtā tie būs jāuzņem… Visā šajā lietā pats RIEBĪGĀKAIS, KA NERUNĀ PATIESĪBU LAI ARĪ CIK RŪGTA UN ŠOKĒJOŠA TĀ BŪTU!!????????? ES ROBEŽAS TAČU NETIEK SARGĀTAS, TĀS IR ATVĒRTAS ŠIEM IMIGRANTU PŪĻIEM BRĪVI UN NEVIENA VALSTS NELIEK VIŅIEM BRAUKT ATPAKAĻ….Tikai NAV zināms, cik ILGI viņi te gāzīsies iekšā tā netraucēti???! Kurp doties mums, baltajai rasei, jo viņi mūs no mājokļiem izmetīs kā circeņus savus noveduši līdz pēdējai robežai, JO VIŅI NAV RADUŠI STRĀDĀT…Jautājumu vairāk kā atbilžu!!!

 5. Bēgļu krīze Latvijā! – tikai 250. Jordānijā esot 4 milj. iedzīvotāju un uzņemti 2 milj. sīriešu bēgļu. Bet Latvijā – 0 (zero) uzņemtu bēgļu un jau krīze. ha! ha!

 6. Viņi taču te tāpat negrib. Nav jau krievi.

 7. Tad tomēr šajā portālā eksistē “cenzs”… Es mēģināju pulicēt komentāru – tika uzrādīts – “tavskomentārs tiks izvērtēts”, un – nemaz netika palaists ēterā! Drīkstu uzzināt, kālab? 🙂

 8. Jo atraak kritis,jo labak! Un jo atraak izstasies no Eiropas savienibas jo labak. Komunistiem vieta cietuma,pietiek zagt un teelot engeljus!

 9. Nu jau gan Latvijā tik sviestaina valdība, ka kaut kādu svešu bēgļu dēļ tai jākrīt?! Varbūt , ka ir arī jākrīt, bet tad nevajag teikt , ka bēgļu dēļ. Diemžēl Latvija maz ko var ietekmēt lielajā konstekstā un tas nav atkarīgs no tā, kas pievaras.

  • valdība kritīs ne jau bēgļu dēļ, bet gan valdības vadošās politiskās partijas Vienotība izteiktā politiskā vajuma dēļ. Partia, kuru atbalsta šodien tikai ap 8% aptaujāto vēlētāju vairs nevar savai sbiedrībai stāstīt patiesību, tai jālāpās ar meliem, lai kaut kā vēl paildzinātu savu, nu jau pabalējušo ,politisko varu. Bet patiesība ir ļoti vienkārša. Kad mēs atbalstījām iestāšanos ES, mēs atdevam lielāko daļu savas valsts suverenās tiesības kopējai ES lemšanai. Bēgļu jautājums ir kopīgā ES problēma un Latvijas viedoklim tur nav būtiska ietekme.Arī pārējās koalīcijas partijas to saprot (ja nu kāds nav izcili dumjš), bet savās interesēs palīdz nogremdēt Straujumu līdz ar konkurenti Vienotībi.

 10. Lai krīt šī valdība nav žēl,jo prot tik atņemt,nogriezt grozot likumus katru gadu.Es priecāšos!

 11. “Tikmēr Vienotības politiķi atzīst, ka Latvijai citas izvēles var arī nebūt.” – cita izvēle vienmēr ir – ar sūdainu koku patriekt politiķus, kuri nevēlas aizstāvēt valsts un tautas intereses un izstāties no vājprāta pārņemtās ES.

 12. Ja ņems vērā tautas, nevis padomdevēju, domas, strādās ilgi un radoši. Pagaidām saikni ar tautu mēģina demonstrēt tikai pirms vēlēšanām. pārējā laikā var nesodīti ūjināt.

  • Un kapeec Latvija nevar uznjemt beegljus? Zviedrija uznjem ljoti labpraat jaunus pusaudzus, pat kraasainos. Redzeeju TV, jaa paveca zviedriete tadam maacija zviedru dziives veidu, macija makshkjereet, jo visi zviedri to maak. Jaunie imigranti tur tiek izvietoti laukos, jo tie tukshojaas un uzlabos zviedru demograafisko staavokli, kas arii tur nav labs.

 13. Fiksā laimdeve lai sēž zem gultas un nelien laukā. Lai melo savai ģimenei, nevis Valstij.

 14. Vecene nogurusi kā bija izteikušies,tā diena pienākusi.

 15. Straujuma domā, ka Viņa ir valdība.

 16. Noteikti kritis -tadi stulbeni mums nav vajadzigi !!!!!

 17. LATVIJAS mīkstie varneši pasaulei var pastāstīt ka LATVIJAI ir savs puisēns , kurš debīlo vadītāju nolaidības dēļ nositās liftas caurumā …!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+