×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. oktobris, 2015
Drukāt

“Bēgļu loterija” neies gludi . Saruna ar migrācijas pētnieku Johenu Oltmeru (8)

Oltmers
Atziņas

Johens Oltmers:

* "Jārēķinās, ka bēgļu integrācijai vajadzēs apmēram 30 – 40 gadus. Ātra integrācija ir mīts." ("Deutschlandradio Kultur")

* "Lietot apzīmējumu "tautu staigāšana" šodienas bēgļu krīzes kontekstā ir nevietā. Tolaik grupas, kas pārvietojās, bija bruņotas. Sīrijas bēgļi tādi nav." ("FOCUS")

* "Migrācijas pētniecība Vācijā ir katastrofa. Ir viens institūts vienā mazā universitātē, kas pēta migrācijas jautājumus, proti, mūsējais – un tas valstī ar 80 miljoniem iedzīvotāju, kurā migrācija ir ikdiena." ("Osnabruecker Zeitung")

Bēgļu pārdale Eiropas Savienībā ir sākusies. Pirmie bēgļi – 19 eritrejiešu imigranti no Itālijas – saskaņā ar sadales mehānismu nogādāti Zviedrijā. Kā veiksies ar pārējo gandrīz 160 000 bēgļu sadali ES patvēruma meklētāju pārvietošanas programmas ietvaros? Izskatās, ka skaidras atbildes uz šo jautājumu nav ne tikai Latvijas, bet arī citu valstu amatpersonām. Latvijas Iekšlietu ministrijas valsts sekretāre Ilze Pētersone-Godmane iepriekš izteikusies, ka neviens no bēgļiem ar varu uz Latviju netiks vests. Vaicāta par iespējamo situāciju, ja bēgļi pēc informācijas saņemšanas par Latvijas sociālās dzīves aspektiem tomēr atteiksies doties uz Latviju, ministrijas pārstāve atzina, ka viņai nav atbildes uz “tik retorisku jautājumu, kas notiks”.

Osnabrukas (Vācija) universitātes migrācijas pētnieks, jaunāko laiku migrācijas vēstures profesors Johens Oltmers intervijā “LA” žurnālistam Tomam Ancītim stāsta, ka Eiropas Savienībai konkrēta praktiska plāna bēgļu sadalei nav, mehānisms balstās uz Itālijas un Grieķijas priekšlikumiem. Viņš arī uzsver, ka radinieku un paziņu tīkli nosaka to, kurās valstīs bēgļi cenšas nokļūt. “Taču bēgļiem nav brīvības izvēlēties, uz kuru valsti un vai vispār doties, un ES var nosūtīt viņus piespiedu kārtā.” Tāpēc var izveidoties situācija – ja patvēruma meklētāji uz kādu valsti tiek aizvesti pret viņu gribu un turklāt šajā valstī ir naidīga attieksme pret imigrantiem, tad neizbēgami ir konflikti, secina pētnieks. Sarunu ar J. Oltmeru lasiet u 6

Saruna ar Osnabrukas universitātes migrācijas pētnieku, jaunāko laiku migrācijas vēstures profesoru JOHENU OLTMERU.

– Vai mēs zinām, vai paši bēgļi vispār vēlas tikt pārdalīti?

– To mēs nezinām. Taču šāds jautājums šīs diskusijas kontekstā nekad arī nav ticis uzdots. Vienošanās paredz, ka bēgļi no Grieķijas un Itālijas ir jāpārdala un jārada struktūras, kas noteiks, kuri būs tie bēgļi, kurus pārdalīs. Sadalē jāņem vērā, kādas ir bēgļu radnieciskās saites konkrētajās valstīs, arī valodas zināšanas un profesionālās kvalifikācijas. Šiem aspektiem jāpievērš uzmanība. Taču sadales mehānisms neparedz, ka bēgļi paši varēs izlemt, uz kurieni doties.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Ar latviešu bēgļiem ir interesanti.Viņi aizbēga,bet kad droši vareja atgriezties,izrādijas ka viņus interesē,tikai atstātā manta,kuru bēgot nevarēja paņemt līdz un kuru pieprasija uz karstām pēdām atgriezt.Līdz ar to visai neērtā stāvoklī tika nostādīti cilvēki,kuri iznesa visu okupācijas smagumu uz saviem pleciem un tagad kļuva par bēgļu ķīlniekiem,jo bēgļi cieši sadraudzejas ar saviem pāridarītajiem un kopīgi uzsāka morālu un fizisku teroru pret tautu.Tā ka ar bēgļiem viss ir ļoti sarežģīti un neviennozīmīgi.

 2. Pilnīgi piekrītu omai .Junkers kā tāds Staļins taču paziņoja,ka bēgļus nedrīkst šķirot ne pēc tautības,ne ticības,NE FILOZOFIJAS. Kaut ko tik aplamu var pateikt vai nu staļinists vai šizofrēniķis.Arī noziedzniekam,varmākam un zaglim ir sava filozofija. Iznāk,ka Junkers nesaprot vārda filozofijas jēgu. Un tādas apšaubāmas personības diktē mums nosacījumus.
  Tas pierāda to,ka ES politikai tāpat kā Staļinam nacionālas valstis nav vajadzīgas.Kā teikt-nav nacionālu valstu.nav problēmu -ir liels ES pūlis,ko viegli vadīt ar pātagu un burkānu. Vai to mēs vēlamies.???

 3. Mana bērnība pagāja Staļina un mūžs PSRS laikos. Salīdzinot Staļina politiku ar ES Lielvalstu politiku attiecībā pret ES provincēm-arī Latviju īpaši lielas atšķirības nav ,izņemot Staļina realizēto fizisko genocīdu pret latviešu tautu,jo Staļina vārdi bija,ka pie Baltijas jūras latvieši nedzīvos. Tāpēc Latvijā pēckara gados uzbūvēja ap 200 jaunu lielu rūpniecības uzņēmumu,lai varētu ieplūdināt darbaspēku no lielās ” dzimtenes” PSRS.Un ieplūdināja-ap 700 000. Tikpat latviešu aizgāja bojā abās frontēs,partizāņu cīņās un IZSŪTIJUMOS Sibīrijā,kā arī tepat čekas moku vietās.Mūsu tūtiņdreijeru-politiķu,bez morālā mugurkaula un intelektualitātes amorālas darbības dēļ pēc 1991.gada latviešu tautai tika NOZAGTA VALSTS un to,kas palicis pāri vēl cenšas pārdot par attiecīgiem labumiem savai karjerai ES lielvalstīm.
  Vēsture atkārtojas-atkal ,tāpat kā 1940.gadā valsts vara cenšas iestāstīt-palieciet mierīgi savās vietās…………………utt..un labprātīgi piespiedu kārtā mūs pakļauj okupācijai,šoreiz islama . To,cik viņu nolūki ir ” draudzīgi” ,parādīja Saeimas deputātu “draudzīga uzņemšana savā centrā,LIEkOT KĀ VERGIEM SĒDĒT UZ GRĪDAS,ARĪ SIEVIETEI.-AR TO PARĀDOT,KAS BŪS NOTEICĒJI LATVIJĀ,UN ARĪ PASAKOT,KA PĒC 50 GADIEM lATVIJA BŪS MUSULMAŅU VALSTS,JO LŪK VIŅI VAIROJOTIES KĀ TRUŠI!!!
  VAI MŪSU POLITIĶI IR KURLI VAI AKLI !!!???

 4. Kāda ironija, nespēj apturēt pamatiedzīvotāju aizbraukšanu, nespēj motivēt atgriezties, bet gatavi uz vēdera līst lai bēgļi gribētu braukt uz Latviju!!!

 5. Slovākijas premjerministrs Roberts Fico pēc balsojuma paziņoja,ka viņš atsakās pakļauties ES diktātam par bēgļu uzņemšanu”. Skat.”Olands: Eiropa ir uzņēmusies atbildību par bēgļiem”,Apollo.lv,23.septembris 2015. LETA.

 6. Lai Junkers ar Banu Kimunu sūta atpakaļ reizes desmit! Skat.”Ungārija aicina ANO noteikt globālas migrantu kvotas”,Focus.lv,30.septembris 2015. Savukārt Latvija baidās iebilst pat Junkeram!

 7. Ja sadales mehānisms neparedz,ka bēgļi paši varēs uzlemt,uz kurieni doties,maksimāli jāatvieglo būs viņiem tālākdošanās,kur vien vēlas!

 8. un viņi nāks ar visiem un tēvočiem, tantēm, mātes un tēva, vectēvu un vecmāšu brālēniem un māsīcām līdz 7 vai 11 augumam, ar svainēm, otčimiem, mačehām un ar visu to rodņu, kura krieviski saucās двоюродный брат, твоюродный брат, пятиуродный брат, кузен, шурин, заловка, снаха, зять, деверь, свояк, своящница, сватя, племянник, племянница, двоюродный племянник, двоюродная племянница, троюродный племянник, троюродная племянница, невеста, невестка, отчим, мачеха, пасынок, патчерица.

Draugiem Facebook Twitter Google+