×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
13. janvāris, 2016
Drukāt

Bēgļus uzraudzīs Drošības policija. Par “apgrābstīšanu” izraidīt no valsts nedrīkstēšot (102)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Jaungada sagaidīšanas nekārtības Ķelnē un citās Eiropas pilsētās likušas arī Saeimas deputātiem apzināties, ka bēgļu uzņemšana vairs nav tikai jautājums par nacionālo drošību vai terorisma draudiem, bet arī par sabiedrisko kārtību.

“Vēl pirms dažiem mēnešiem galvenokārt raizējāmies par to, lai reizē ar bēgļiem neiebrauc potenciālie teroristi. Pēc Jaungada svinībām un pēdējās informācijas no Rietumeiropas radies pamatots satraukums arī par sabiedrisko kartību un noziedzību,” teica Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (“Vienotība”). Tādēļ komisijas deputāti vakar iztaujāja Drošības policijas (DP) un Satversmes aizsardzības biroja (SAB) pārstāvjus. Sēdē deputāti esot interesējušies par to, kā drošības dienesti patvēruma meklētāju intervēšanas un pārbaudes procesā pārliecināsies, vai bēgļu aizsegā Latvijā nemēģina nonākt personas ar kriminālu pagātni vai noziedzīgām tieksmēm.

Kaut arī runa bijusi par sabiedrisko kārtību un noziegumiem, deputātu tikšanās ar drošības dienestu pārstāvjiem notika stingrā slepenībā aiz slēgtām durvīm īpaši šādiem nolūkiem ierīkotā Saeimas telpā – kuluāru žargonā sauktā par “seifu”. Tādēļ nav iespējams uzzināt, par kādiem imigrantu radītiem sabiedriskās kārtības un noziedzības draudiem drošības dienesti informējuši politiķus. Drošībnieki pēc tikšanās pameta Saeimas namu, izvairoties no preses. Savukārt komisijas priekšsēdētājs uz jautājumu, kādiem imigrantu radītiem draudiem Latvijas iedzīvotājiem vajadzētu gatavoties, atbildēja: “Gatavoties pirmkārt vajadzētu Drošības policijai, Valsts policijai un citiem dienestiem, lai pārējās sabiedrības ikdiena netiktu traucēta!” Sēde esot bijusi slēgta, jo drošības iestāžu amatpersonu sniegtā informācija bija konfidenciāla un šādā formātā deputāti var uzdot lietišķus, konkrētus jautājumus, iztiekot bez spēlēšanas uz publiku.

Latkovskis komisijas vārdā informēja, ka jāpalielina DP iesaiste Latvijā iebraukušo patvēruma meklētāju uzraudzībā. Šim mērķim DP būs nepieciešami papildu darbinieki un finansējums, bet par precīziem skaitļiem deputāti pagaidām nerunā. Papildu nauda varētu tikt piešķirta nākamā gada budžetā. Tāpat komisija piekrīt plānam uzņemtos bēgļus sadalīt pa dažādiem Latvijas reģioniem, lai izvairītos no viņu koncentrēšanās lielos “geto” pēc etniskās piederības. Vairāku pašvaldību vadītāji gan pauduši bažas par valdības mēģinājumiem uzgrūst imigrantu problēmu reģioniem, bet Saeimas pārstāvji sola, ka reizē ar bēgļiem pašvaldības saņems finansējumu.

Lūgts novērtēt Latvijas drošības dienestu spēju izvērtēt patvēruma meklētājus un nodalīt noziedzniekus no patiesajiem bēgļiem, Latkovskis atzina, ka process ir sarežģīts. “Mums ir apmācīti cilvēki, kuriem jau ir pieredze, intervējot imigrantus. Cita lieta, ka līdz šim neesam saskārušies ar tik lieliem skaitļiem. Taču Latvijai uzņemamo bēgļu skaits ir daudz mazāks nekā, piemēram, Vācijai, tādēļ spēsim katru no viņiem rūpīgāk izvērtēt un uzraudzīt,” teica deputāts.

Notikumi Ķelnē un citās Eiropas pilsētas arī aktualizējuši jautājumu par uzņemamo personu profilu. Latvijas politiķi vairākkārt pauduši, ka šeit būtu jāuzņem galvenokārt ģimenes ar bērniem, kristieši, izglītoti cilvēki ar labām svešvalodu zināšanām, specialitāti ar personu apliecinošiem dokumentiem. Taču vairākums Eiropā jau iebraukušo ir gados jauni vīrieši. Turklāt līdzīgas vēlmes ir arī citām valstīm. Tādēļ mūsu deputātu izteikumos starp rindiņām salasāmas bažas, ka izglītotākos un likumpaklausīgākos bēgļus “nosmels” turīgās valstis un Latvijai būs jāizvēlas no krietni nepatīkamākas kompānijas. Aizkulisēs arī baumo, ka tieši gribētāju trūkuma dēļ vairākkārt atlikta pirmā bēgļu ­ierašanās. Nevienu ar varu piespiest braukt šeit nevarēs, bet atradīsies turīgo valstu atraidītie bēgļi, kam Latvija būs vienīgā iespēja iegūt uzturēšanās atļauju Eiropas Savienībā. Tagad tiek plānots, ka pirmie no Dienvideiropas pārvietotie patvēruma meklētāji Latvijā varētu ierasties februāra sākumā.

Taču nedrīkst aizmirst, ka pāri Latvijas austrumu robežai patvēruma meklētāji ierodas gandrīz nepārtraukti nelegālās imigrācijas ceļā. Cerībā šo plūsmu kaut nedaudz mazināt Saeimas Juridiskā komisija vakar otrajā lasījumā akceptēja grozījumus Krimināllikumā, kas paredz būtiski palielināt sodu par cilvēku kontrabandu.

Pēc Ķelnē notikušajām laupīšanām un seksuālajiem uzbrukumiem Eiropā arvien aktuālāks kļuvis jautājums par iespēju izraidīt no valsts patvēruma meklētājus, kas ļaunprātīgi izmantojuši sniegto palīdzību un pārkāpuši likumu. Arī Latvijas politiķi nespēj dot skaidru atbildi par to, kā rīkoties ar likumu pārkāpušajiem bēgļiem. Patvēruma likuma trešajā pantā ir noteikts, ka patvēruma meklētāju, bēgli vai alternatīvā statusa saņēmēju drīkst izraidīt no valsts tikai tad, ja viņš rada draudus valsts drošībai vai arī persona ar tiesas spriedumu atzīta par vainīgu sevišķi smaga nozieguma pastrādāšanā, kas apdraud Latvijas sabiedrību. Vienkārša laupīšana, zādzība vai sieviešu apgrābstīšana diemžēl neietilpst šajā kategorijā un nevar kalpot par iemeslu bēgļa izraidīšanai – notiesāšanas gadījumā viņš izcietīs sodu un turpinās dzīvot tepat. Tiesa, likumpārkāpums var kalpot par iemeslu atteikumam piešķirt bēgļa statusu, ja cilvēks nogrēkojies, vēl būdams patvēruma meklētāja statusā. Tomēr pat smagos likumpārkāpumos var gadīties, ka izraidīšana nav tik vienkārša, jo Latvijas rokas saista arī dažādas Eiropas direktīvas par patvēruma meklētājiem. Atklājoties arvien jauniem faktiem par imigrantu pastrādātajiem noziegumiem dažādās ES valstīs, Eiropā pieaug prasība pārskatīt šīs direktīvas.

Pievienot komentāru

Komentāri (102)

 1. Te nu gan es ko nesaprotu! Hallo pret visādiem mikrobiem cīnamies virtuvē feiry ciliti, toletē eee brifi, veļas mašīnā ajaksi?! Kāpēc nevaram cīnīties ar šo sērgu kas nāk no citas pasaules un nav civilizācijai nobriedusi un nes tik ļaunumu. Ja man ir careja es ēdu ogli! Jašāds mēsls lien manā valstī jāšauj un miers

 2. A bēglim kas nepratīs savākt rokas – zobus izdauzīt varēs?

 3. Citāts no raksta:Patvēruma likuma trešajā pantā ir noteikts, ka patvēruma meklētāju, bēgli vai alternatīvā statusa saņēmēju drīkst izraidīt no valsts tikai tad, ja viņš rada draudus valsts drošībai vai arī persona ar tiesas spriedumu atzīta par vainīgu sevišķi smaga nozieguma pastrādāšanā, kas apdraud Latvijas sabiedrību. Vienkārša laupīšana, zādzība vai sieviešu apgrābstīšana diemžēl neietilpst šajā kategorijā un nevar kalpot par iemeslu bēgļa izraidīšanai – notiesāšanas gadījumā viņš izcietīs sodu un turpinās dzīvot tepat. Tātad sievietes nav mūsu sabiedrība, ja viņu apgrābstīšana nav noziegums ????? Ārprāc! Tautieši mostamies, veidosim pašaizsardz.vienības jau laicīgi.

  • vispirms izrediģēsim, lai neskan analфāvitiski:
   Patvēruma likuma trešajā pantā ir noteikts, ka patvēruma meklētāju, bēgli vai alternatīvā statusa saņēmēju drīkst izraidīt no valsts tikai tādā gadījumā, ja viņš rada draudus valsts drošībai vai arī ja persona ar tiesas spriedumu atzīta par vainīgu sevišķi smaga nozieguma, kurš apdraud Latvijas sabiedrību, pastrādāšanā.
   kas par marasmu? es neklanu uz to, ka džijujis†u reipfjūdžis†us jāliek meķos un jāuztura par elek†orā†a – nodokļu maksātāja kāpostu tāpat kā nahvos†ņikus depu†ā†us, bet ja viņi taisa sračku, dekapi†ē un izvaro vienā valstī, tad miniet 7 reizes, ko viņi darīs izsētoti no Latvijas?

 4. nu tad sākam būvēt jaunus cietumus.sēdinam pa zādzību , laupīšanu,apgrābstīšanu visus cietumā…. tur būš vieglāk viņus savaldīt ….

 5. KAS, KURŠ uzņemsies atbildību par šo bēgļu Latvijā uzņemšanas sekām? KAS, KURŠ? Straujuma? Vējonis?

 6. Par katru mazāko kriminālpārkāpumu ar kāju pa dirsu.

 7. Policija par tadu algu kada ir tagad, vispar neko negribes darit, vispitms ir japalielina algas lai vismaz gribetu normali un atbilstoshi stradat

 8. izraidit nevares, cerams ka nosaut vismaz atlaus!

 9. apgrābstīs – pa purnu, un tā regulāri, kamēr pats aizbrauks mājās

 10. Tapeic ir POLIJAS piemērs ,jamodificē SATVERSMES tiesa ,lai atņemtu varu sorosoīdiem ,un nodotu to TAUTAS rokās. Tas ir ka>>> jo Latvijas rokas saista arī dažādas Eiropas direktīvas par patvēruma meklētājiem. LIKUMU kas un ko NOSAKA UZŅĒMĒJ VALSTS bet ne BRISELE. Tas ir akmens politiķu lauci\ņā pie kura jastrādā ,galvenais šķērslis Vienotība un pietuvinātie .

 11. Tas ir cilvēka ,sievietes brīvības aizskārums kas jaregulē (tiesiski jaaizsargā valstij) jasēdina uz 6mēn. sodīts jau ir IRAIDĀMS! Viss javeic likuma normu pilnveidošana. Otrais,meitenēm janorāda kas tāds kuri,un tad pašaizsardzības grupas…spriež Taisno tiesu ātri un efektīvi divrocis un rociņa nau. ,kā ASV pimsākumos

 12. IR jabūt pirmai kas atklāti izveido deportēšanas fondu ,visiem tiem kas konfliktē ar sabiedrību ceļš ir apmaksāts ,ātri,ātri ,ātri.

 13. AR šo īso un kodolīgo apzīmējumu :rada draudus valsts drošībai -ir pietiekami lai izraidītu personu kas apdraud pilsoņu brīvības, drošibu un veselību. Vismaz tā tas ir ASV. Ja Eiropa ir slima tad LATVIJAS va;lstij ir jaieņem pienācīga noztāja bez kādām tur atsaucēm uz BRISELI ,vāciju utt. Tam vajag stāju un vienkāršu argumentāciju-LIKUMS nosaka …

 14. Ir tikai tas ka vērojamie FAKTI -vācijā, zviedrijā,austrijā ,beļģijā,francijā utt. tiek pasniegti BRISELES politiskā mērcē. Tātad sīkāk ,LV pastāv islama radikālie elementi kurus DP novēro jo skaits ir neliels 10-20. Perspektīvā tendence ir augšupejoša no kā jasecina ka sabiedrisko pasākumu rīkošana iegūst riska klādbūtnes elementu un netikai…. tas attiecas uz visiem jūtīgiem infrastruktūras objektiem Pieaugot islama intervences karēvju daudzumam tiek apdraudēta sabiedrības brīvības ,pirmkārt SIEVIEŠU. Riski ,LV nau jauna gadagājuma VĪRIEŠU sabiedrība ir ievainojama . Pašporganizētas drošibas grupu trūkums noslogos ZS un Policijas resursu. Galvenais, ”sefā” minētais Briseles DIREKTĪVA lūgums izskatīt iespēju uzņemt papildus islama migrantus. Tā sakot lai solidāri katrā Eiropas valstī dektu ,bumbotu un varotu ,tā naiu islama kultūra ,tikai atsevišķu elementu antisociāla uzvedība. Esiet solidāri. Seifa noslēpums.

 15. Lai tik pamegina apgramstit rokas salauzisu

 16. vnk trukst vardu….:@

 17. Uzskatu ka tautai pašai jāsāk apbruņoties, lai spētu sevi aizstāvēt no muslimiem. Aizstāvību no valsts diezvai sagaidisim.

  • Tas arī būtu jādara organizēti un gudri, taču šīs pašaizsardzības vienības nedrīkst kļūtpar “mušītāju” bandām. Tām jāgarantē sieviešu, bērnu, sabiedrības drošība,gadījumā, ja policija, armija neko nedara lietas labā. Vārdu sakot-visu laiku jābūt modriem. Ja nu kas, tad jābliež.

 18. valsts apgrabstīšanas drošības policija!

 19. Ha ha. Mentiem nebūs laika viņus tvarstīt. Viņiem jāķer tantiņas, kas adījumus un ābolīšus “nelegāli” tirgo, vai jauniešus, kas pārkāpj administratīvos noteikumus un braukā pa ledu, traucējot nabaga makšķerniekus.

 20. Es jums saku ka valdibu neustrauc tas ka kada sieviete, meitene bus izvarota,sakroplota.Vinus uztrauc tikai saistibas!:(.Tadad sievietem bus jaapbrunojas pasam ar gazes baloniniem, naziem lai aizstavetu sevi!Es iesaku kert konkretos vainigos un tiesam kastret tos,vai sadragat kajstarpi ta lai uzbrucejam vairs nekaf sievieti nevajadzetu! Jo redzam ka valdibu notikusais nemaz neuztrauc!Dzirdeju ka Polija esot atteikusies no beglu uznemsanas pec sadiem notikumiem.Kapec Latvija nevar atteikties!?Tauta!Pieprasiet valdibai atteikties no negliem kamer nav par velu!Jo saksies sadursmes starp vietejiem un begliem.Neaizmirsisim to ka vairakums latvijas iedzivotaji ir krievu tautibas un sakara ar jebkadam nekartibam tie var prasit Putinam palidzibu aizstavet vinus..Ja Latvijas valdiba ir impotenta tad Krivija tiks ar begliem gala pec savam metodem.

 21. Par ko seit liela kauksana?Tagad negrib atcereties ko teica gadus atpakal Kadafi .Vina teiktais izpildiies uz 100%.ES ari pielika savu rocinu kad balsoja par karu,bet tagad kaucam.Tikai pertika gada merkakis ir uzvaretajs.

 22. Likumpārkāpums ir arī nelegāla robežšķērsošana!

 23. Paga, paga! Ja jau turīgās valstis kādus atraidīs, tad ne jau bez iemesla. Tas nozīmē, ka Vācija pašai viņi no Eiropas jāaiztransportē, nevis jāatgrūž trūcīgākajām valstīm.
  Vai tad Latvija gatavojas šos, Vācijas sietam caurkritušos (acīmredzot nelegāļus) savākt pie mums? Kādēļ? Bet, ja nu tomēr, tad Latvijai vajadzēs viņus vest uz Āfriku par mūsu naudu? Vai gatavojaties izmitināt Latvijā nelegāļus? Kā tad īsti būs?
  Kam jūs – tur augšā – gatavojieties?

 24. Un Latvija kārtējo reizi ir mēma! Vai tad Latvijas pārstāvji nespēj uzstādīt ultimātu – pārskatīt šīs stulbās direktīvas un likumus? Turklāt šim ultimātam pievienotos daudzas valstis. Vai tiešām nav saprotams, ka visa šī slepenā ņemšanās rada aizdomas, ka ir gaidāms daudz lielāks apdraudējums nekā mums tiek teikts. Tas savukārt rosina katru domāt, ko darīt, ja tiksi aplaupīts, piekauts, seksuāli pazemots? Kā aizstāvēt sevi un savu ģimeni? Tieši šī melīgā politikāņu ņemšanās rada vislielāko naidu pret iespējamajiem apdraudētajiem. Tādēļ nav jābrīnās par naidīgajiem komentāriem, tos rada pati bezpalīdzīgā un muļķīgā valdība. To tad arī vajadzētu saukt pie atbildības par naida kurināšanu.

  • Latvija nevar! Mēs esam atkal pakalpiņi! Kā eiropas boss teiks tā būs! Pie kājas tauta, suverinitāte un valsts intereses!

 25. Paši lai deputāti nostājas un lai tie .. viņus grābsta pēc patikas

 26. KUR…IR…PROBLĒMA?!
  Tātad Latvijai jākļūst pirmajai valstij, kura groza šos likumus! Būsiet celmlauži, mīļie likumu grozītāji!Un citas valstis tikai gavilēs un sekos piemēram!… varbūt…
  dīvainas ir šīs bailes no ES vadītajiem….IEVĒLĒTIEM no šīm pašām valstīm…..
  Orvels 1984?

 27. Izskatas ka katram Latvijas iedzīvotājam ir ļoti nepieciešams ieroci nēsāt līdzi. Tā ir vienīgā izeja. Pret tiem ..

 28. Kas traucē mainīt likumus par labu Latvijas iedzīvotājiem, izraidot no mūsu valsts iebrucējus par jebkuru mazāko likumpārkāpumu? Administratīvos sodus tiem mērkaķiem neuzliksi. Mūs gan nepārtraukti soda….

 29. nezinu gan kas tur sanāks

 30. Ļoti vienkārši. Kā var bēgli neizraidit no valsts. Viņiem kas taisa sudus iedot riktīgi .. un padzīt ka suni. Lai viņi nebāž degunus citos dārziņos, ja ne pa to galvu.

 31. Ceru,ka pirmās tiks apgrābstītas deputātu sievas. Kaut,gan… Var gadīties,ka viņām patiks.

 32. Buss. ..!!!
  Jagatavojas jasaperkas ierocus un atliek vien gaidit vai nu mes vaj vinj!!

 33. Es ļūdzos, kaut visi drošibas policisti spēs aizstāvēt savas sievietes, kaut visiem drosme būtu….

 34. Nu un kādas ir problēmas pieņemt likumu, kas nosaka, ka bēgļi ir jāizraida par jebkādu kriminālpārkāpumu?

 35. Juristi Vācijā atzinuši, ka Merkele pārkāpusi konstitucionālās pilnvaras attiecībā uz bēgļu ielaišanu. Kāpēc Latvijai ir saistoši citu valstu nelikumīgas darbības. Tāda necieņas pasludināšana pret sievietēm no likumdevēju puses ir kaut kas ārkārtējs. Ko mēs esam ievēlējuši?????????????????????

 36. Tad ko,gaidīsim kad sāks izvarot ? Bet Latvijā tas ir raksturīgi,sāk kaut ko darīt,kad ir jau traģēdija notikusi.

 37. Kas tas par sviestu Atbildēt

  Tur nav ko uzraudzīt, apgrābrstīs tad paši vainīgi un lai valsts nesāk čīkstēt kad pa vienam tie melnie čurkas pazudīs bez vēsts

 38. Obligāti jāuzņem,izraidīt nedīkst…” drīkst izraidīt no valsts tikai tad, ja viņš rada draudus valsts drošībai vai arī persona ar tiesas spriedumu atzīta par vainīgu sevišķi smaga nozieguma pastrādāšanā, kas apdraud Latvijas sabiedrību. Vienkārša laupīšana, zādzība vai sieviešu apgrābstīšana diemžēl neietilpst šajā kategorijā un nevar kalpot par iemeslu bēgļa izraidīšanai – notiesāšanas gadījumā viņš izcietīs sodu un turpinās dzīvot tepat.” SECINĀJUMS:mums viņus uzspiež,lai mums būtu interesantāk dzīvot.Bet ne par to:kur būvēsim jaunas mošejas vai pielāgosim esošās baznīcas musulmaņiem?Pēc ES pavēles būs jābūvē…

 39. Ja pie mums parādīsies bēgļi un valdības likumi atļaus tiem neģēlības, iesaku izveidot ielu patruļas, kā padomju gados bija družiņiki. Uz valsts policiju jau nav ko cerēt.

 40. Tad jau viņi var droši slepkavot, likums atļauj.

  • Pareizi saprasts – katra īstenticīgā pienākums ir iznīcināt visus, kuri nav īstenticīgie t.sk. arī kristiešus. Katram kristietim nogrieztā galva ir pakāpiens uz īstenticīgā paradīzi un jo vairāk jo ātrāk tur nokļūs… To rāda arī bumbošana Stambulā…
   Ja pieņemti – tad izraidīt būs neiespējami un policijas pazudīs kā Ķelnē, ja vispārībā taja rajonā būs – to rāda jau miermīlīgā foto izstāde pie MK ēkas – policiju kā vējš aizslaucīja…

 41. Nu tad ir laiks mainīt likumus, ja jau skaidri redzams, kas tie nelegālie migranti par lopiem.

 42. Īsti neredzu nekādus šķēršļus atrast šos gramstītājus,ja tik tiešām viņi ir vainīgi!!!Un sodīt pēc paša uzskatiem!Neviena valsts amatpersona man nevar aizliegt aizstāvēt savas valsts sievietes un bērnus…Ja reiz pārkāpt kādus uzspiestus varas noteikumus un atbildēt par to,tad darīt to ar godu!!

 43. Sanak ta: ja es kadu *apgrābstu*, tad busu sodits, pat kriminali,ja begli to dara pret musu sievietiem un meitam, tad viss labi! Ja beglis man vai manai sievai, berniem nozogs maku, tad zinojot par to es vinus aiz vajnoju. Ja es dosu tam beglie pa muti par to zagsanu, sanak ka es vinam uzmacos! Var but mums vinus tagad dievinat? Par visiem tiem jaungada nozigumiem, ko padarija begli ES valstis jasuta prom bez komentariem !

 44. apgrābstīšanas drošības policija!

 45. Jauks vācu seriāls ” Rozenheimas detektīvi”. Nesen rādīts un vēl tagad rāda citos kanālos. Loti simpātiska Augšbavārijas policija. Skatoties secinājums viens. Upuri visdrīzāk – pēdējie maitas un pat nelieši. Nabaga izmisušie slepkavas… Sodu. protams, saņem, bet, bet, bet… Kāds brīnums, ka dažas amatpersonas Vācijā izsakās, ka sievietes pašas vainīgas, ka viņas “apgrābsta”. Ko ģērbjas kā eiropietes un izaicina brašos bēgļu puišus?

 46. Jāpalaiž lielākā bēgļu barā valdības un saeimas dāmas ar meitām, māsām utt., tad paklausīsimies, ko viņas domā par *apgrābstīšanu*? Vai arī uzskatīs, ka par to sodīt nevajag?

 47. Blaaaa,jo…bnutā Eiropa..!!!! Kādus vajaga kukuļus pielasīt lai visu Eiropu atdot čurkām..!!!

 48. Krimināllikumā pantu daudz, apgrābstīšanas gadījumā var uzsākt lietu pēc huligānisma panta un lieta darīta. Izšaus viņus no Valsts kā korķi no pudeles.

 49. Num jus ta neuztraucaties komentetaji,negribejam mes krievus,toties uzzinasim kas ir tie gavu griezeji! Krievi ir nelabi,se tev melnais!Caur visu vajag iziet,tad varbut Straujuma tas zoss sapratis!

 50. bet policija taču ziņoja, ka nevajag viņus traucēt! ka zagšanu policija neuzskata par noziegumu! nu, Apollo portalā policijas šefs taču teica, ka viņam apnikuši iedzīvotāju iesniegumi par divriteņu zagšanu, tos policija vairs neizskata! toties policija apcietina jnuanieti, kurš feisbukā ieraksta kaut ko sliktu par baltajiem un pūkainajiem migrantiem! policija jau tagad parāda, kurā pusē tā nostājas, un ne jau Latvijas sabiedrības drošība uztrauc VP!

 51. Varat pameklēt googlē, muslimiem ir tāda tradīcija “Tahharush Gamea”, tā ir tāda kā spēle, kur vesels bars jaunu vīriešu ielenc vienu “slut” un sacenšās savā starpā cik reizes vairāk katrs viņu izvaros. Cik saprotu, tagad mums būs jāciena viņu tradīcijas un jāļauj viņiem apslāpēt savas seksuālās dziņas arī šādā veidā.

 52. Vai tad viniem pietiks ar apgrapstisanu? Kas jus mulki galigi esiet

  Jus domajiet ka viniem pietiks ar apgrabstisanu? Tas ir tikai sakums.

  ?

 53. Kapec mums japaklaujas .kad mus sutija uz sibiriju ,tad nepiedavaja edamu un abgerbu.atveda iemeta barakas un izdzivo ka gribi.mani vecaki izdzivoja un ari es un bralis dzimam tur 60gradu sala .kas grib normali dzīvot,dzivo visur un savus likumus neuzstada.manas domas kura valsti esi,tas valsts likumi ir jaciena.migrantiem japielagojas ,nevis valstij kura iebrauca migranti

 54. Un ko darīt ar vīrieti,kas grābstās ap sievieti? Mūsējam iecirstu pļauku un viņam pietiktu. Kā būs ar bēgļiem,kuriem sieviete ir gandrīz vai dzīvnieka statusā? Kā justies mūsu puisim,kuram blakus ir meitene un to apgrābsta? Politiķi,varat iedomāties,kāda būs reakcija? Un ko darīt meitenei vienai? Meitenes,ierosinu turēt pie sevis asaru gāzi vai acu laku aizstāvībai. Pa visām kājstarpēm netrāpīsi.

 55. Ta patas ja apgrastis kada puiša draudzeni dabus pa zobiem ka likts…agri vai velu tos kretinus noķers ta latvija iekartots mīļie deputati un VP

  • Tieši tā. Katrā Latvijas pilsētā tā ir iekārtots. Tas ir kā nerakstīts likums, ka sava meitene ir jāizstāv. Es 100% varu apgalvot, ka katrā Latvijas pilsētā ir ļoti daudz cilvēku, kuri ir pret imigrantiem, un būs tādi, kuri viņiem tā vienkārši nepaies garām. Ja viņi necienīs mūsu tradīcijas, tad tās tiks iemācītas.

 56. Tātad Saeimai steidzami jāpieņem likums, kas atļauj tādus izraidīt no valsts. Ja mūsu ievēlētie nerūpējas par sieviešu un bērnu (viņiem īpaši patīk 8 – 12 gadu vecas meitenītes) drošību, tad tādi deputāti ir patriecami. 1905. gadā bija metode – sēdina ķerrā, aizstumj līdz miskastei un izgāž tur. Un nez vai kāds nosodīs tēvu, vīru, brāli, kas apgrābstīs nabaga nogribējušos bēgli.

 57. Ir uzreiz šiem imigrantiem jānostāda noteikums, ka viņi te ir bēgļi, nevis pilsoņi, un, ka viņiem nav nekādu šeit tiesību! Nepatīk? Tad Tu nebēdz no kara, līdz ar to- vari braukt atpakaļ!

  • jā jā, studentīt, vajag viņiem pakratīt ar pirkstu, lai viņi tā nedara…he he! Bet, vai Tu neapjēdz, ka līdz šādam apolitiskumam tevi ir noveduši politiskie avantūristi – padomju “internacionālisti” un Rietumu “kosmopolīti”?

 58. Vai tas ir normāli, ka man sava valstī tagad jājūtas nedroši?

  Man jau tagad ir neomulīgi doties uz RTU fakultātēm, ja jāšķēršo ir Ķīpsalas kopmītnes. Liela daļa tur esošo apmaiņas studentu ir pēc skata musulmaņu izcelmses. Tumšajos ziemas vakaros ir jānošķebinās, redzot no kopmītnēm iznākot puišu bariņus, jo ziemas jakās skaidri nevar pateikt kādas izcelmses ir šie puiši. Ja jau tagad es jūtos neomulīgi dodoties uz skolu, tad ielaižot bēgļus es nevarēšu vispār no mājas iziet?

 59. Vejoni laid lai vacas no Jekaba ielas visi sie smari projam. Lai nak cilveki kam galva skaidra un nav sazagusies,un nemurgo. MELUKI.

 60. Kad iesu ara no majas man bus lidzi nazis, un lai megina .Es sevi nosargasu. Ja valdiba gleva mes nebusim.Nedod dievs kas bus uz prieksu,ja valdiba nedomas par savejiem, kad begli bus pirma flanga.Vai nauda galigi aizmiglojusi acis?Cilveki ies pa ielam brunojusies. Vini sargas savu kailo dzivibu.

 61. Par grbstišanos arābu zemēs laikam gan izraidītu rumpi atdalītu no galvas. Varbūt grābstītājiem izmakšās prēmijas no budžeta par jauku priekšspēli islamistu stilā.

 62. Man nepielec viena lieta – bēglis drīkst grābstīties, zagt, laupīt un ko tik vēl ne, viņam par to nekas nedraud, bet, ja mēs paši sevi sāksim aizstāvēt, saņemsim pēc likuma pēc pilnas programmas? Vai kāds tur, augšā, mums var pateikt tieši tāpat un vēl ierakstīt kaut kādos MK noteikumos, ka mēs drīkstam paši par sevi pastāvēt un mums par to nekas slikts nebūs? Lai ir godīgi!

 63. Izraidīt no valsts varbūt nevarēs, taču kārtīgi atskaldīt – tā, lai zobi pa zemi mētājas un lai “grābstītājs” gārgdams guļ savu asiņu peļķē – to gan varēs.

  • tad tevi atradīs pusstundas laikā un tu tiksi tiesāts par rasismu .Bēgļu izdarības pie mums tiek pielīdzinātas dievišķai izpausmei un tās nedrīkst pat vārdos nosodīt,kur nu vēl mēģināt apkarot.Visas drošības iestādes jau ir mobilizētas noziedzīgo robežpārkāpēju aizstāvībai pret valsts pilsoņiem.Arī stukaču dienests darbojas nevainojami.

 64. LIELISKS PIEMĒRS BŪTU – PAT OBLIGATI VISIEM KURI BALSOJUŠI ,ATBALSTĪJUŠI UN CITADI VEICINAJUŠI “BĒGĻU ” UZTURESANU MŪSU VALSTĪ LATVIJA PAŅEMT SAVAS ĢIMENES AIZGĀDĪBĀ ATBILDĪBĀ VISMAZ 3 TRĪS SAUCAMO SBEGĻUS UN VIENU GADU DZĪVOT AR VIŅIEM SAVĀS MĀJĀS UN SAVĀ GIMENĒ un tad jau mēs redzētu patieso ainu un situāciju šajā jautājumā,ūdzu kangari uz priekšu!!!!

 65. Par sīkumiem policiju netraucēt; apgrābstīšana nav noziegums. Vienas ķēdes posmi? Kas tālāk?

 66. Būtu tikai godīgi, ja migrantus par dzimumnoziegumiem un slepkavībām Eiropā, sodītu pēc viņu pašu likumiem, jo ir jāsaprot, ka šie cilvēki ir aizkavējušies pāris gadsimtu senā vēsturē un demokrātija nav vēl priekš viņiem! Džungļus nevajag pārcelt uz pilsētu – tas arī viss … Un nekāda naida, tikai izpratne!

 67. Varbūt LV varētu izrādīt iniciatīvu un uzstāt uz Direktīvas pārskatīšanu?

 68. krimināla pagātne nemaz nav vajadzīga, visa viņa audzināšana mūža garumā ir krimināla. Viņi jau nejūt atšķirību

 69. Kādā sakarā mūsu valstij uzspiež šos nevaldāmos jaunos vīriešus,kādā sakarā?Kaut cik reāli domājošs cilveks saprot ,ka tie nav bēgļi.Ar kādu nolūku viņi ierodas eiropā un tiek novietoti visās eiropas valstīs.Viņus apsargās?Kādēļ dēļ šiem brīnumiem ir jātērē mūsu nodokļu naudiņa,vai lētāk nav jau no robežas padzīt atpakaļ no kurienes nākuši,nevis atplestām rokām ,ar pīrāgiem un plakātiem sagaidīt sev nelaimi uz galvas.

  • ”laimīgā ”, jūs piedalaties vienā projektā, kurā tiek salauzta ES griba, bet tikai kā statiste – pārējais pēc prāta spējām. Pat Straujumas tante tam par – vāji ar Eiropas trīsdesmito gadu vēsturi vēsturi , kad cits diktators salauza Eiropas valstis…otrs tikai ūsās smaidīja un gaidīja palīgā saucienus… Toreiz lāga nesanāca…

 70. Varbūt tie, kas lēma par neizraidīšanu tādiem iznireļiem, lai sametās pāris prostitūtām un izvieto vismaz pa vienai plānotajās imigrantu nometnēs, lai viņiem,kad sagribēsies kādu apgrābstīt-ir kur to darīt…savādāk, ka negadās, ka apgrābstīs kāda gudrā lēmēja meitu, sievu, māsu utt. Tas tā-ieteikums tiem, kas grib būt ļoti labsirdīgi pret šiem kretīniem.
  Un nevajag aizmirst, ka vairāk kā 70% ir jaunie vīrieši (kuriem ir kkādas vajadzības) tātad? …. un nav viņi nekādi tur nabaga bēgļi , kuriem pases nozagtas vai noslīkušas- nez no kāda gāzveida materiāla tās pases viņiem taisa, ja trakās ”bēgļu gaitas” beidzot- pases vairs nav, bet ir pēdējā izlaiduma telefoni, citiem ir milzīgi skaidrās naudas maisiņi…
  Sākumā es viņus visus aizstāvēju. Ļoti. Bet nu- izvērtējot faktus- domāju, ka maz būs tādu, kas sāks ar viņiem čupoties, pakļaujot sevi, ģimeni dažādiem riskiem.

 71. ” Sēde esot bijusi slēgta, jo drošības iestāžu amatpersonu sniegtā informācija bija konfidenciāla un šādā formātā deputāti var uzdot lietišķus, konkrētus jautājumus, iztiekot bez spēlēšanas uz publiku.”
  Šis teikums vispār ir kronis visam- ko tad viņi ikdienā dara?- rāda savu aktiermeistarību tai publikai, kas par viņiem sabalsoja? Tā nu sanāk-ka paši to tā atzīst tagad..

 72. Lasot visus šos rakstus par patvēruma meklētājiem.Šermuļi iet pār visu visu ķermeni-cik esi neaizsargāts!
  Tas ir tāpēc ka kretīnu bari ir sagrābuši Latvijā valdīšanu ar meliem un viltību. Tā Latvieti,Tu savā
  valstī esi neaizsargātāks kā PSRS valdīšanas laikā.

 73. Latviju latviešiem! Atbildēt

  Nevis jāizraida no Latvijas uz citu ES valsti, bet jāsēdina 200-300 gabalus lidmašīnā un jādeportē atpakaļ uz Āfriku.
  Bet viens jautājums joprojām neatbildēts – ar kādām tiesībām latviešiem tiek uzspiesti šie “bēgļi”? Pēc 5 gadiem Latvijai uzspiedīs atomatkritumus un kārtējos mēslus, jo tas ir solidāri. Un tā var turpināt – pēc nākošajiem 5 uzspiedīs narkomānus, vēl pēc 5 – solidaritātes vārdā notiks mahinācijas ar valstu teritorijām (tagad notiek iedzīvotāju sastāva izmaiņas ar pavēli no augšas), un vēl pēc 5 – solidaritātes vārdā pasludinās angļu valodu par oficiālo valsts valodu (notiks mahinācijas ar latviešu kultūru un galveno latviešu identitātes balstu).

  • ar kādām tiesībām latviešiem tiek uzspiesti šie “bēgļi”? Jo pec 1945. gada pasaules paardales UN 1991 .g. PSRS sabrukuma -Eiropas vasalvalstis ir paklautas Vashingtonas politbirojam ,kur militars speks pieder ASV,-bet nervu centri atrodas Londona-ar perifero nervu Izarela-kuri ir ieintereseti arabu valstu savstarpejos konfliktos ! UN netikkai!

  • Ir jau ļoti patīkami, ka ir cilvēki vēl Latvijā palikuši ar skaidra saprāta spējām. Tīri teorētiski arī es to saprotu par tiem piecgadu cikliem, bet, vai pēc pieciem gadiem šeit Latvijas kā tādas jau neeksistēs, tas jau ir cits jautājums. Un pēc tam jau protams man, Tev un visiem citiem kas būs jau citā dzīvē viss būs pilnīgi vienalga kādus radioaktīvos mēslus te gāzīs. Ko mēs varam darīt lai to novērstu?, domāju skaidrot nav vajadzības, kaut gan par DP izrādīto interesi par sevi man nav ne mazāko baiļu un satraukuma.

 74. UN KA JUSU MATES ARI GRABSTITU,MEITAS UN VEDEKLAS,ESAM VIENOTI TAD JAU IT VISA-ARI IZVIRTIBAS,LAI MINISTRU MATES UN SIEVAS UN MEITAS-ARI DABUN TO PASU KO PARASTO IEDZIVOTAJU SIEVIETES-NOVELEJUMS JAUNAJA GADA.

 75. Lai maina likumu, bezsmadzeņu 100 galvas.

 76. gribētu redzēt,ja deputātu meitas,sievas šie bēgļi apgrāpstītu vai vēl ļaunāk izvarotu…..ko tad darītu….samierinātos vai?

 77. Nu tad laikam jāsaka ”paldies” mūsu valdībai par to , ka viņi tik ļoti rūpējās par mūsu sievietēm , meitenēm , mātēm !!!

  • – PAŠI BALSOJĀT UN KO ? PAR VIENOTĪBAS POLICIJAS MINISTRU – KURŠ PAT MAIDAN IZSTĀDI NESARGĀJA UN KUR NU VEL TĀS SIEVIETES, MEITENES…

 78. ”Arī Latvijas politiķi nespēj dot skaidru atbildi par to, kā rīkoties ar likumu pārkāpušajiem bēgļiem.” Tad jautājums – pat galvas nogriešana kristietim nav izraidīšanas cienīga? Un ”apgrāpstīšana”, kuru neviens kristietis neatļaujas, un apzagšana? Tas ir kā tur rietumos – ej veikalā- ņem preci un nemaksājis droši ej ārā – policija tikai vēro, lai to zagli veikalā neapbižo…
  Saeimai steidzīgi vajag dot likumu par izraidīšanu – pārkāp likumu un otrā dienā jau ceļā un tikai tā Latvija varēs sevi pasargāt. Jautājums – vai politiskajai elitei ar saviem miesasargiem ir politiskā griba to paveikt? Manas domas ka nē …Atcerieties to US filmu ”Neatkarības diena” – Ļoti pamācoša par plakātiem ”WELKOME” arī pašu 160 aktīvistiem ( galvas griešanas un izvarošanas cienītājiem) un arī Saeimas 100 ”gudrajām” galvām…

 79. kurioza situācija titulbildē – poliči plikām rokām
  cenšas savaldīt pūli, šamējo atamans ar
  megafonu diriģē “parādi”… 🙂 🙂

  • Bet šī bilde reāli atspoguļo situāciju.
   Ar plikām rokām maigi pietur (varbūt, lai nenokrīt?). Nevis policija, bet personīgā apsardze -tā izskatās.
   Tracina šitas- jo tālāk , jo trakāk- kaut kādam nelegālajam imigrantam
   speciāli nelietoju vārdu ”bēglis”, jo bēglis ir tas, kam nav citu variantu vienkārši, a šitie- sabraukuši un gaida nez kādu apkalpošanu..
   Pāris dienu atpakaļ pa vienu Rīgas tv bija raidijums, kur skaidri un gaiši pateica, ka vairāk kā 70% esot JAUNI vīrieši . Un to apliecina arī bildes, kurās gan izskatās -krietni virs 80 %.
   Secinājumus varam izdarīt katrs pats.

 80. Jenotības pavēle – sievietes, sagatavoties “apgrābstīšanai” !

 81. Kas tie par murgiem? Atbildēt

  Pat laupīšana neapdraud sabiedrību???!

Draugiem Facebook Twitter Google+