×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. marts, 2014
Drukāt

Bēgot no izsūtījuma: filma “Ekskursante”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 28. marta uz Latvijas kinoekrāniem iznāk lietuviešu režisora Audrjus Juzēna (Audrius Juzėnas) mākslas filma “Ekskursante”, ziņo “Forum Cinemas”.

Filmas ir balstīta uz patiesu dzīvesstāstu. Pēc Otrā Pasaules kara Eiropa tika sadalīta divās daļās, un Lietuvas valsts palika dzelzs priekškara austrumu pusē. Staļina režīms ātri salauza tradicionālo dzīves veidu un nežēlīgi apspieda jebkādu pretestību. Laikā no 1941. līdz 1953. gadam simtiem tūkstoši baltiešu tika izsūtīti uz nometnēm un izsūtījuma vietām PSRS ziemeļos un austrumos.

Filmas galvenā varone – desmit gadus veca lietuviešu meitene – izbēg no vilciena ar izsūtītajiem un dodas 6000 kilometrus garā, bīstamā un piedzīvojumiem pilnā ceļā atpakaļ uz Lietuvu, savu dzimteni. “Ekskursante” ir filma par cerībām, likteni, mīlestību, draudzību un cilvēcības spēku.

Galvenajās lomās: Sergejs Garmašs, Anastasija Marcenkaite, Ksenija Rapoporta, Raisa Rjazanova, Igors Savočkins, Aļona Ivčenko, Viktors Dobronravovs, Margarita Ziemelīte.

Lietuvā filma saņēmusi virkni balvu, to skaitā Lietuvas Kinematogrāfistu savienības balvu filmas režisoram Audrjum Juzēnam par sasniegumiem radošajā darbībā, nominēta Krievijas Kinoakadēmijas balvai “Nika” kategorijā “Labākā ārzemju spēlfilma”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+