Mobilā versija
+3.8°C
Daina, Dainis, Dainida
Svētdiena, 23. oktobris, 2016
28. maijs, 2012
Drukāt

Beidzies skolēnu darbu konkurss “Vēsture ap mums”

vesture_km_7

“Es pētīju vecmammas draudzenes Mirdzas Priedes likteni. Viņu 1949. gadā izveda uz Sibīriju tieši tad, kad viņa grasījās cept maizi un bija iejāvusi mīklu. Tā maize palika neizcepta. Taču Mirdzas kundzei nav sliktu atmiņu par izsūtījumu. Sibīrijā pret viņu labi izturējās, satika draugus.

 

Atgriezās Latvijā, bet vēlāk kopā ar dēlu devās apceļot izsūtījuma vietas,” stāsta Madonas 1. vidusskolas skolēns Andis Edijs Kirejevs (no labās), kurš piedalījās Vēstures skolotāju biedrības rīkotajā skolēnu radošo un pētniecisko darbu konkursā “Vēsture ap mums”, kas šogad noritēja jau vienpadsmito gadu pēc kārtas. Šoreiz skolēniem bija dota tēma “Prom no mājām”. Pētniecības procesā Andim Edijam, tāpat kā citiem konkursa dalībniekiem, daudz noderīgu padomu sniedza viņu skolotāji, tāpēc attēlā Andis Edijs ir kopā ar savu vēstures skolotāju Zigfrīdu Goru. Skolēniem, kuri bija pētījuši izsūtīto likteņus, balvas dāvāja arī “Latvijas Avīze”. Vairāk par konkursu un tā uzvarētājiem lasiet trešdienas “Latvijas Avīzē” Izglītības un karjeras lappusēs.

 

Pievienot komentāru

Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai pasargātu citus no tik skarba likteņa (70)Dēls sadedzināts. Māte gatava izstāstīt Egila stāstu, lai varbūt citus pasargātu no tik skarba likteņa
Dabas saimniecību "Lielkrūzes" piemeklējusi postoša ugunsnelaime (5)Vakar plašs ugunsgrēks bija izcēlies Jaunpiebalgas pagasta ekosaimniecībā "Lielkrūzes", kur aizdegās vairākas saimniecības ēkas un viesu mājas jumts.
Draugiem Facebook Twitter Google+