×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
25. oktobris, 2012
Drukāt

Beidziet dot māsām šokolādi, sāciet maksāt nodokļus!

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Daudz vērtīgāks solis, nekā medmāsiņai kā pateicība iedota šokolādes tāfelīte, būtu godīga nodokļu maksāšana, kas dotu iespēju arī šajā profesijā strādājošajiem nodrošināt normālas algas, norāda Latvijas māsu asociācijas vadītāja Jolanta Zālīte.

“Diemžēl sabiedrībā valda mīts, ka māsas pārtiek no šokolādes un tas ir ārkārtīgi sāpīgi,” viņa teica ceturtdienas rītā intervijā Latvijas radio.

“Tad, kad pensionārs, kura pensija ir 120 lati, kā obligātu normu uztver obligātu šokolādes došanu katrai māsiņai, es gribētu aicināt klausītājus padomāt un lauzt šos stereotipus un tā vietā uzrunāt savus bērnus un mazbērnus, vai viņi maksā nodokļus. Beigt dot māsām šokolādes un sākt maksāt nodokļus,” sacīja Zālīte.

Viņa norādīja, ka no nodokļu maksājumiem veidojas veselības aprūpes budžets un pateicības “absolūti nav tā lieta”, kas varētu stimulēt aprūpes kvalitātes izaugsmi.

“Mēs strādājam cītīgi, apzinīgi un profesionāli un mēs jūtamies nedaudz aizvainotas tad, kad šīs pateicības mums zināmā mērā tiek ar varu uzspiestas,” pauda māsu asociācijas vadītāja.

Viņa arī pastāstīja, ka novecošanas un aizbraukšanas uz ārvalstīm dēļ slimnīcās pietrūkst medmāsu un ja ārvalstīs viena māsa ķirurģijā aprūpē piecus, sešus pacientus, tad Latvijā tie ir ap 15 pacientiem. tai pat laikā medmāsu alga ir no 200 līdz 350 latiem, turklāt lielāko summu iespējams nopelnīt vien strādājot vairākās darba vietās.

Līdz ar to ļoti daudz medmāsu izvēlas braukt strādāt uz ārzemēm gan savā profesijā, gan lauksaimniecĪbā un fabrikās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+