Mobilā versija
Brīdinājums +1.5°C
Zeltīte, Andis
Otrdiena, 21. novembris, 2017
15. maijs, 2015
Drukāt

Beidzot noskaidrots, kāpēc izzuda maiju civilizācija (1)

Foto - FotoliaFoto - Fotolia

Vēl joprojām nav lāgā norimušas kaislības saistībā ar maiju cilts indiāņu apokaliptisko scenāriju, raksta žurnāls “Planētas Noslēpumi”.

Īpaši tās atjaunojušās pēc britu Sauthemptonas universitātes zinātnieku paziņojuma par šīs diženās civilizācijas jaunajiem bojāejas iemesliem. Tagad par maiju cilts iznīkšanas galveno iemeslu uzskata ilgstošu sausuma periodu.

Speciālistiem tā domāt likuši jauniegūtie dati par to, ka indiāņu civilizācijas bojāejas laiks sakrīt tieši ar sausuma visaugstāko punktu. Iespējams, indiāņi vienkārši nespēja cīnīties ar ražas iznīkšanu un sistemātisko ūdens trūkumu. Šai versijai par labu runā arī atrasto maiju indiāņu atlieku rūpīgas izpētes rezultāti, kas apliecinājuši, ka šiem cilvēkiem dzīves laikā pietrūcis ūdens. Zinātnieki izpētīja arī tradicionālo maiju indiāņu apdzīvoto rajonu ezerus un alas, ko parasti baro nokrišņi.

Noskaidrojās, ka attiecīgajā periodā ūdens līmenis šajās ūdenskrātuvēs samazinājies līdz 40%. Tas, kā uzskata, pētnieki esot vistiešākais pierādījums tam, ka maiji iznīkuši nepietiekama ūdens daudzuma dēļ.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu, nav maiji izzuduši ! NAV ! . Atbildēt

    Viņi tagad bizo pa kaimiņu valstīm.
    Kad kalnos iestājās sausums, viņi vienkārši aizmuka projām. Kā latvieši no Latvijas mūk .

Francijā policists nošauj trīs cilvēkus un izdara pašnāvībuFrancijā 31 gadu vecs policists nošāvis trīs cilvēkus un pēc tam izdarījis pašnāvību, svētdien paziņojušas varasiestādes.
Meja apsūdz Krieviju kiberkarā pret RietumiemBritānijas premjerministre Terēza Meja apsūdzējusi Krieviju informācijas militarizēšanā un kiberkara izvēršanā, cenšoties sašķelt rietumvalstu vienotību.
Draugiem Facebook Twitter Google+