Latvijā
Kriminālziņas

Beidzot spriedums blēdīgo Liepājas pastnieču lietā0

Foto: Anton Starikov/Shutterstock

Pēc deviņu gadu tiesvedības beidzot vakar Kurzemes rajona tiesa Liepājā pasludināja spriedumu lietā, kurā uz apsūdzēto sola sēdēja 13 bijušās un jo­projām esošās pasta darbinieces.

Krimināllieta ir par noziedzīgiem nodarījumiem, kas notika 2006. un 2007. gadā. Par to “LA” jau rakstīja pagājušā gada 29. maijā publikācijā “Blēdīgo pastnieču kontā – 66 nozieguma epizodes”. Ar žurnālista skatu raugoties uz lietas materiāliem, jau toreiz radās iespaids, ka Nikolaja Gogoļa “Revidentā” parādītā cilvēku daba gandrīz 200 gadu laikā nav mainījusies – bailes no revidenta kā bijušas, tā palikušas.

Arī “Latvijas Pasta” kādreizējās revidentes Vaira Bradziniece un Māra Kravčenko to bija nolēmušas izmantot savā labā.

Viņas tagad arī saņēma lielākos sodus: attiecīgi trīs gadu un divu gadu, desmit mēnešu cietumsodu nosacīti.

Pārējās 11 pastnieces saņēma mazākus, dažādus sodus (mazākais – septiņi mēneši nosacīti).

Kopumā fiksētas 66 noziedzīgas epizodes – V. Bradziniece darbojusies visās, daļā – tandēmā ar M. Kravčenko. Visas epizodes faktiski vienādas: revidentes ieradās dažādās Liepājas pasta nodaļās ar trešo personu pasu kopijām un lūdza noformēt uz tām ātros kredītus, ko pašas pēc tam arī saņēma.

Tā tika izmantotas pasta darbinieces, kopumā no ātro kredītu firmām “GE Money” un “BIG” izkrāpti ap 14 000 latu (ap 20 000 eiro). Ņemti kredīti no 100 līdz 450 latiem. Revidentes sākumā pat centušās atmaksāt kredītus, taču acīmredzot kredītu karuselis sācis griezties pārāk strauji. Pasta darbinieces – gan nodaļu vadītājas, gan operatores (daļa joprojām strādā “Latvijas Pastā”) – policijā liecinājušas, ka piekritušas nelikumīgām darbībām, jo baidījušās, ka revidentes pretējā gadījumā atradīs pārkāpumus un tad tiks zaudētas prēmijas un varbūt pat darbs. Par palīdzēšanu pasta darbinieces saņēmušas simbolisku pateicību: kādu šokolādi, arī piecus latus.

Pāris gadus Liepājā pasta darbinieces neko sliktu nedzirdējušas, līdz tomēr revidentes nav spējušas atmaksāt kredītus un policija sākusi saņemt iesniegumus no personām, kuru dati tika izmantoti un pret kurām sāka vērsties parādu piedzinēji.

Saistītie raksti

Pasu kopijas pie revidentēm nonākušas dažādos veidos: V. Bradziniece izmantojusi arī savus radus, dažas pasu kopijas salīmējusi no pasta nodaļu atkritumu kastēs atrastām kopiju drumslām.

Policija veica skrupulozu izmeklēšanu katrā no epizodēm, un 2010. gadā lieta nonāca tiesā, taču daudzo apsūdzēto un liecinieku skaits, tiesneša maiņa, izmaiņas likumos tiesas procesu padarīja tik ilgu.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Ar zarnu infekcijai raksturīgiem simptomiem ārstniecības iestādēs vērsušies 24 siguldieši
10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM: Atkritumu izvešana Rīgā pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas tiek nodrošināta
10 stundas
LE
LETA
Latvijā
Kvoruma trūkuma dēļ atcelta RD ārkārtas sēde, tādēļ opozīcija vēršas VARAM
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
7 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
7 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
14 stundas