×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
3. augusts, 2017
Drukāt

Beidzot uzzini, kāpēc uz šosejām pēc remonta saglabā ātruma ierobežojumus! (4)

Atruma ierobezojums 70

No šodienas, 3. augusta, noņemts satiksmes ierobežojums 70 km/h uz valsts galvenā autoceļa Rīga (Skulte)–Liepāja (A9) posmā no Skrundas līdz Rudbāržiem  (132,70.-135,79. km). Tur tika saglabāts ātruma ierobežojums pēc ceļu remontdarbu beigām līdz brīdim, kad uzlabosies saķere. VAS Latvijas Valsts ceļi atjaunotajā trīs kilometru posmā veica saķeres mērījumus, un tie atbilst normai, informē uzņēmumā.

Pēc autoceļa seguma atjaunošanas reizēm pat mēnesi vai ilgāk saglabājas ātruma ierobežojums 70 km/h. Tas tādēļ, ka pēc ceļa seguma virskārtas izbūves to klāj bitumena plēvīte, un tā var būt slidena. Nepieciešams laiks, lai ar automašīnu riepām šo plēvīti nodeldētu.

Tādēļ šajos posmos nosaka ātruma ierobežojumu 50 km/h vai 70 km/h. Uz šādiem ceļiem vēlams arī palielināt distanci starp automašīnām.

Autovadītājiem jāņem vērā, ka uz Liepājas šosejas (A9) joprojām ir trīs remontdarbu posmi:
• No Anneniekiem līdz Kaķeniekiem – ātruma ierobežojums 70 km/h, šķērsošanas laiks līdz 10 min.;
• Pie Blīdenes (75,40.-79,30. km) – vienā posmā satiksmi organizē satiksmes regulētāji vai ar luksoforiem, ātruma ierobežojumi 50 un 70 km/h, šķērsošanas laiks līdz pusstundai;
• No Saldus līdz Bukupei – septiņi luksoforu posmi, šķērsošanas laiks pusstunda.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Nearu saprast, kāpēc tāds murgs Latvijā. Igaunijā ātruma ierobežojumi pēc asfalta ieklāšanas ir dažas stundas vai viens vakars. Secinājums – Igauņi izmanto labākus materiālus nekā Latvieši

 2. Lielāku apčakarēšanu neesmu redzējis. Gribētu gan redzēt to saķeres mērāmo mašīnu – paziņas, kas tur strādā, neko tādu nav dzirdējuši. Bet netehniskam cilvēkam izklausās ticami…

 3. Es to jau sen zināju, pat bez tiesībām!

 4. Da labi! Nav ko te dzīt “tuftu”!
  Zirgam skaidrs, ka gan mentiem vajag “piemaksas” pie algas, gan budžetā ir notiektas konkrētas summas, cik gadā jāiekāš par sodiem!

  Pa lielam ņemot – ja vienā dienā pilnīgi visi braucēji un gājēji sāktu ievērot noteikumus un darītu to veselu gadu no vietas, Valsts kase rastos reāls daudzu miljonu “robs”, jo mūsu pārgudrie varasvīri savus tēriņus regulāri plāno segt no sodanaudām!
  Un vispār auzās būtu, ja ari citus noteikumus tauta saktu ievērot – tak valsti krīzē iedzītu viens un divi! ;P

  Bet gan jau tad mūsu alkatīgie politikāņi izdomātu piemērot kādu citur sodu katram, kurš nepārkāpj noteikumus! Piemēram – “par apiznātu kaitējumu valstij”!

Draugiem Facebook Twitter Google+