×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Nekustamā īpašuma investors no Krievijas – “labākais, kas var būt”
 (6)

Foto - LETAFoto - LETA

No Ādažiem, Ozolniekiem, Pierīgas apkaimēm ziņo, ka labākos gruntsgabalus, īpašumus, dzīvokļus saules pusē ar siltu klozetu iegādājas krievi, ķīnieši un citu trešo valstu pilsoņi. Avīzes vēsta par slēgta tipa ciematiem, kurus būvē skaistās Latvijas vietās – ārzemniekiem, pārsvarā no Krievijas. Viņi – investori – te iedzīvojas, komplektā saņemdami no mūsu valsts termiņuzturēšanās atļaujas. Vietējais nekustamo īpašumu bizness ieguvis otro elpu, un šoreiz tas būšot neplīstošs ziepju burbulis. Tam ir valstisks atbalsts, un tikai Nacionālā apvienība nodarbojas ar teroru, apgalvojot, ka dažiem kungiem – sponsoriem – ienesīgā Latvijas izpārdošana ir kaitīga valsts interesēm un drošībai.

Atļauju bodītes krusttēvs ir Ainārs Šle­sers, peļņa no villu un dzīvokļu pārdošanas mielo nekustamā īpašuma tirgoņus un dažas bankas, un lai atceramies, cik līdzekļu tika ielikts gigantiskā, izvērstā kampaņā pret NA, kad tā pirmoreiz nopūlējās apturēt, mazākais, ierobežot “karsto piedāvājumu” ārzemniekiem. 2010. gadā arī “Vienotība” balsoja pret šāda paņēmiena biznesu, taču šodien premjere Straujuma saka: liekas tak mierā – bizness! Nedrīkstam izolēt kādas valsts cilvēkus tāpēc, ka viņu lielvara okupējusi Ukrainas teritorijas.

Lai naudas straume neapsīktu, krievu iekšālaidēji sacerējuši mitoloģiju un melš tā kā Putina kanāls sakarā ar īpašumu darījumiem. Tie esot miljardi ienākumu Latvijai un neskaitāmas darba vietas kalpu tautai, kas aptekalē bagātos investorus. Cik darba vietu, cik valsts ieguvusi komisijas naudu no TUA izsniegšanas – nav ticamu skaitļu no pārbaudītiem avotiem. Ienācēji neesot kolonisti, dzīvošot tikai kā vasarnieki, bet kur tas tā rakstīts?

Vēl skaistāks stāsts – ka mums jātur vaļā andeles ceļš humānu apsvērumu vārdā. Īpašumus pirkšot politiskie bēgļi no Putina režīma, “labie” krievi. Praktiski te gatavi vest striķos, ievilināt ar reklāmām ikvienu maksātspējīgo, lai viņš būtu Operas mīļotājs vai vīrs, pēc kura ilgojas cietuma nāras, vai FSB aģents. Bez tam atklātam Putina pretiniekam, lielmeistaram Kasparovam nedeva ne patvērumu, ne pilsonību, jo viņš negrasījās Latvijā neko investēt un iemantoja antipātiju ar izteikumiem, kas latviešiem nepatika.

Ukraiņi gatavojas celt Ķīnas mūri uz robežas ar Krieviju, tikām Latvijā saskaņieši komandē – ja aizraksim ceļu uzturēšanās atļauju izsniegšanai, Maskavai tas nepatiks. Būs pretsankcijas. Maskavas gultas klājēji atklāti pauž – TUA tirdzniecība ir Krievijas interesēs! Viņi ir ievilkuši uz ceļgaliem divas dziļas sliedes Maskavas virzienā, bet vai “latviskās” partijas ņems to pašu vagu? Vakar Krievija nevilcinoties uzbruka, pieprasot tautiešu aizsardzību Baltijā, kad te likvidēšot krievu skolas. Ja krieviem nedos uzturēšanās atļaujas, neļaus paplašināt krievu pasauli – tad rīt tā būs fašisma atdzimšana Latvijā!

Beigsim iet četrrāpus. “Vienotības” deguns zaudējis modrību. Latviešu vēlētājs uzskata par bīstamu neierobežotu zemas cenas TUA izsniegšanu un īpašumu iztirgošanu Krievijas pilsoņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nu ja visu pardosim tagad par sviestmaizi ķiniešim un ukrainiem. Vai nebūtu labak lai to iegadatos Latvijas tauta. Pateiksiet ka nav naudas – nauda ir: pensijas fondos virs miljarda eiro ko komande bankas, nevis Valts kase; augstavojošie ieredņi un valsts un pašvaldību vadītaji saņem milzīgas algas, visi valsts un pašvaldības pasītijumi arī ir viņiem – jasamazīna algas, samazinot viņu algas valsts saņems ar pusmiljardu. Citadeles banka ir ieguldīts 1,5 miljardu eiro, varēja pardot tas īpašumu vismaz par 0,5 miljardu,Vienotība pārdeva laikam par 60 miljoniem eiro. Labak naudu ieguldīt dzīvojama fonda atjaunošanai, nevis izšķerdet to.

  2. Viela pārdomām :krievuTV vsemirnaja reklāmu laikā ziņoja ,ka Vācijā “mūsu”(t.i.krievu) ir 4 miljoni (aicinot abonēt avīzi Russkaja Germaņija)…

  3. Visu cieņu Līcītim!Mana cieņas izrādīšana var tikai kaitēt šim cilvēkam.Bet tie ir tikai dzîves sīkumi.

  4. Tie ir visgrandiozākie meli par miljardiem. Tie ir tikai pāris miljoni visā laika periodā. ..

  5. Latvijas drošības intereses par krievu rubļiem pārdod sievas – Straujuma un Āboltiņa. Noraidot NA priekšlikumus viņas negrib saprast, ka pēc tam brīvība būs jāpērk ar asinīm, kā Ukrainā. Tā vienkārši ir politiska bezatbildība, tāpēc vien ir jābalso par NA, kas vienīgā cīnās pret šo naudas alkatību un muļķību.

  6. Vairākkārt esmu uzdevis jautājumu-kāpēc Eiropa atļauj mūsējiem tirgoties ar visas Eiropas Savienības drošību?Atbildes kaut kā nekur nav pamanītas.Neticas ka mūsu ”TUA biznesmeņi” dalītos ar kādu Briselē.

Draugiem Facebook Twitter Google+