×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
25. jūlijs, 2017
Drukāt

Anda Līce: Var gadīties – kādu rītu pamodīsimies pavisam citā valstī (31)

Valsts prezidents Raimonds Vējonis piedalās Jaunās konservatīvās partijas rīkotajā tautas sapulcē par tiesiskumu pie Rīgas pils. Foto - LETAValsts prezidents Raimonds Vējonis piedalās Jaunās konservatīvās partijas rīkotajā tautas sapulcē par tiesiskumu pie Rīgas pils. Foto - LETA

Tas, kas notiek ilgstoši, kādā brīdī, sasniedzot kritisko masu, rada sprādziena efektu, kā tas ir noticis ar oligarhu sarunām. Tās ir apstiprinājušas aizdomas – ja valsts tiesiskajā sistēmā nekas būtiski nemainīsies, Latvija pēc kāda laika var kļūt par Putina Krieviju miniatūrā. Par to liecina daudzas pazīmes, šā gada pašvaldību vēlēšanas ieskaitot.

Beigsim vaimanāt un sāksim darīt! Ja arī šoreiz ļausimies apātijai un nolemtībai, var gadīties – kādu rītu pamodīsimies pavisam citā valstī. Latvijā un aiz tās robežām ir daudz gudru un dedzīgu cilvēku, kuriem jēdziens “valsts” nav tukša skaņa. Nedrīkst pieļaut, ka oligarhi un viņu drošības un politiskās stabilitātes “garanti” turpina sēdēt savos amata krēslos un sāk vajāt tos cilvēkus, kuri skatās viņiem uz pirkstiem. Lai atceramies, kā nesen klājās Ilzei 
Jaunalksnei un Ivaram Poikānam! Atkal ir runa par barikādēm, protams – garīgajām. Protestus nedrīkst pārtraukt. Es līdz šim neesmu piedalījusies piketos, bet tagad savu Sibīrijā bojā gājušo vecvecāku piemiņas un manu mazdēlu nākotnes dēļ esmu gatava braukt uz Rīgu un to darīt. Beidzot ir jāatrauj dibeni no iesēdētajām vietām, jāceļas kājās un savu iespēju robežās jāpiedalās mūsu kopīgi piecūkotās mājas sakopšanā. Vai arī Latvijas simtgades svinības jāatceļ. Nav tiesa, ka visi ir nopirkti! Tiem, kuri savas partijas politikas dēļ tagad jūtas šķērmi, ir jāmeklē politiskā un ētiskā piederība citur.

Es gribu dzirdēt Latvijas kristīgo konfesiju vadītāju nostāju. Baznīca arī ir barojusies no oligarhu rokas, no kanceles un ar klusēšanu pretī sniedzot atbalstu tiem, kuru nodomiem nav nekā kopēja ar kristīgo morāli. Tikai nestāstiet, ka jūs neko nenojautāt un nezinājāt! Daudzi ir ēduši no viņu rokas un tagad vai nu klusē, vai piepulcējas tiem, kas lielo sagrābšanas plānu vēlas nobēdzināt.

Alkatībai nav nedz fizisko, nedz 
morālo robežu, tā inficē veselas ģimenes un dzimtas. Tāpēc dēli tik reti kaunas par saviem tēviem un pārmantotās alkatības dēļ no viņiem nenorobežojas. Samaitātība iet tālāk, un to ir grūti apturēt. Tomēr tas ir izdarāms, ja valstī ir pietiekami daudz labas gribas cilvēku. Polittehnologiem ne vienmēr viss rit gludi. Kad par Valsts prezidentu vēlēja Valdi Zatleru, viņiem neienāca prātā – no politikas tālu stāvošais dakteris ir ķirurgs un, noskaidrojot diagnozi, viņš var ķerties pie skalpeļa. Slimība diemžēl izrādījās jau stipri ielaista, un tagad mēs visi jūtamies ļoti, ļoti riebīgi. Un tieši tas ir priekšnoteikums rīcībai.

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. esmu latvietis mans vecaistevs cinijas par latvijas briviju kas notik tagad latvija notiek ka komunistiska ideja ir vinejusi paskaidrosu 1973 guleju valkas slinica un vecs balkrievu veterans kas bija uz mirvins istASTIJA TAS BIJA 1973 GADS VINS IZGAJIS 3 PARTIJAS UN ZINIET KO VINS TEICA KA VINIEM SEN MACITS JA IEKARTA MAINISIES TAD VISUR JALIEK UN VISUR JABUT KLAT LIES PIEMERS LATVIJA

 2. Vēl viena krāsainā revolūcija nelīdzēs, tam noteikti ir jau sagatavoti ielikteņi, kuri, gribi vai negribi, tiks izvirzīti valsts vadībā, kā tas notika deviņdesmitajos. Kamēr iedzīvotāji kopumā lielākā daļa nebūs noskaņoti vienā virzienā, tikmēr varam vai no ādas izlīst, nekas nenotiks, var jau arī notikt, tikai uz sliktāko pusi. Par tautas noskaņojuma sašķelšanu patreiz rūpējas turpat vai visi sabiedriskie mēdiji.

 3. Es atkal domāju,kad mums Latvijā pietiek tās partijas,visām latviešu partijām būtu jāapvienojas vienā partijā ar vislabākajiem cilvēkiem,kas tik tiešām grib un var strādāt valsts labā,nevis oligarhu labā,un tad jāstartē vēlēšanās,savādāk es nekā laba nākotnē nesaskatu.Ar tām sīkpartijām mēs nekur tālu netiksim,un staigāšana no vienas partijas uz otru,arī nekādu labumu nedod.

 4. UZ PRIEKŠU BEZ VECAJIEM KOMUNISTIEM UN BEZ JAUNĀS NOMENALATURAS .

 5. Ja patiesi gribam Latvijā izskaust tādas austrumu tautību “nacionālās īpatnības” korumpēties, melot un zagt, konsekventi jāiet uz latvisku Latviju bez mūžīgiem kompromisiem ar Krieviju. 1) Latvijā valsts sākum- un pamatskolās mācības visiem vienādas, latviski, patriotiski; 2) panākt dezinformāciju sniedzošo mēdiju atmaskošanu un popularitātes krišanu; 3) vienot tautu valsts attīstībai, inovācijām, kas balstīts uz izpēti.

 6. Latvija ir un ļaužu prātos var būt lieliska zeme, ja nebūtu žurnālistu vampīrisma.

 7. Ne tikai to gribētos dzirdēt. Prātā nāk, piemēram, tas kulta kalps, ko notiesāja par attiecībām ar pusaugu zēniem. Pujats šo esot izmetis no katoļiem un pabrīdinājis Vanagu par to, ka no viņa slikts kristietis sanākšot, taču neko sīkāk Kardināls nepaskaidroja. Tas nekas, ka runa bija par pedofilu. Un Kardināls bija paziņojis, ka upuri paši visu ir gribējuši, jo esot geji (un meitenes par pedofilu upuriem acīm redzot kļūt nevar. Nu jā…)

 8. Valsts – tie esam mēs, kas strādā tepat, lai cik tas grūti, sarežģīti un brīžiem neiespējami būtu. Un spēku mēs gūstam no savām dziesmām un dejām, un kopā būšanas pasākumiem. Tā tas bijis vienmēr, pat daudz grūtākos laikos, kā pēckara gados. Esam izdzīvojuši un izdzīvosim arī tagad. Tie siles grābēji nav nekādi noteicēji, lai cik trekni izliktos. Viņu laiks paiet ātri.

 9. Augsti cienita Lices kundze,protesti un demonstracijas pret Latvijas Valsts izlaupitajiem ir nepieciesami,bet vajadzigo rezultatu pret ES un NATO Valsts Latvijas un latviesu tautas nodevejiem un kremla cekistu apvienibam ,Latvija,var panakt tikai ludzot palidzibu no Startautiskajam Tieslietu institucijam.Ir janodod sajas institucijas latviesu tautas pieprasijumu pec palidzibas izskatit noziegumus kuri tiek regulari veikti pret Latvijas valsti un pilsoniem,lidz ar to apdraudot Latvijas Valsts un vel citu valstu neatkaribu.Un japieprasa izpildit likumus par okupacijas seku likvidesanu ieskaitot kompensacijas piedzisanu par nodaritajiem zaudejumiem.

 10. mūdzis regionālis Atbildēt

  Šādā valstij kritiskā stāvoklī grandiozi jubilejas svētki vajadzīgo sajūtu neradīs.Es ieteiktu aprobežoties ar valsts karogu uzvilkšanu un kopīgām ģimeņu vakariņām.Varbūt dzimtu pārrunās dzims ideja izkļūšanai no”šaurās bezizejas”.

 11. Kamēr Latvijā atradīsies okupācijas laika migranti un pie varas būs komunistu paliekas tāds scenārijs ir pilnīgi iespējams.

 12. Jo vairāk NATO kaujas vienību Latvijā, – jo lielāka varbūtība pamosties citā valstī. Turpinās Latvijas integrācija ES kodolā, tāpēc baidīt pilsonīšus ar oligarhiem vajag no rīta līdz pat vēlam vakaram!

 13. PILNĪGI PAREIZI tad jārīkojas! TIEŠI TĀ!!! NEIEVĒLĒT NEVIENU KREMĻA KALPU PARTIJU!

 14. Atceros , kad toreiz tika publicētas oligarhu sarunas , ES ASI PIEDALĪJOS KOMENTĀROS UN SAUCU Latvijas cilvēkus rīkoties.kā pēc burvju mājiena viss pieklusa… Kāpēc? jautāju , Anda.,kāpēc? Un tagad , kā pēc burvju mājiena viss uzlidoja uz visaugstākā likuma pjedestāla! Kāpēc?
  Meroni ar Latvijas uzņēmēju naudām 100 miljoniem pērk mājas, jahtas. nīstais Lembergs atzina savu kļūdu, saistoties ar Meroni, bet KLUSĒJAM. No 200 miljoniem palikuši 100 miljoni( pēc preses aplēsēm). Ar šo naudu pietiktu medicīnai, bet prokurori, kuri piedienēja šo naudu, klusē, Anda klusē. Jāplēš nauda no tautas! Parex miljoni- pietiktu medicīnai! Anda klusē! Senā pagātnē vācu investori izzaga Līvānu stiklu, Ogres trikotāžu, Rēzeknes rūpnīcas, Daugavpils rūpnicas, Liepājas uzņēmumus. Paldies dievam, palika Valmieras stikla šķiedra, pateicoties Ulmaņa akcijām. Baidījās! Arī ķiška bija par īsu. Un vēl , un vēl, neredzam vai izliekamies neredzot. Vējonis pateica( un kļuva par nevēlamu prezidentu), ka finanses kopš 2002. g. bija Vienotības darboņu rokās. Vienotības stils , sākot ar Repši, bezkontrole….

  • “Lauku vecim” no Purvciema daudzstavu barakam :
   Vai Jusu murgojumus sastada kremla cekistu maratonskreja dezinformacijas brigade ? Vai atlidzibu no vina ari sanemat ? Vai ari stradajiet komunistiko ideju varda ?
   Nakotnes izredzes jums ir jebkura gadijuma katastrofalas.

   • vai neesi bijušais zeks, jo zekiem loģika ir tikai pievākt, piesavināties, čem boļše, tem nagļeje, , tad esi zirgā. Tā , vai ne!

 15. Oligarhu sarunas ir UZMANĪBAS NOVĒRŠANA. No šīm sarunām nekādā citā valstī neatradīsimies. Tad jau pēc 7 gadiem sen būrtu atradušies….
  Miljardu radītais Vienotības finanšu ministrēšanās parāds valstij ir iedzinis NOLEMTĪBAS GLOBĀLISMA , SAROSISMA VALGOS, PAR KO MAKSĀSIM VĒL 2 PAAUDZĒS. Ja ļausim šiem sarosistiem šiverēt, pēc kā viņi plēšas, taisa jaunas partijas. Zarazas, maxinatori!!!!

 16. Viss pareizi. Tātad – ar ko sākam? Nākamajās vēlēšanās – nevienu balsi ne pa ZZS, ne par Saskaņu, ne par No sirds Latvijai, ne par vienu citu kādu jaunpartiju, kura varētu rasties uz šo oligarhu kalpu bāzes. Boikotēt Lembergu visos iespējamos veidos, ko vien spējat izdomāt.

 17. Uz ko ta Līces kundze tagad aicina, ja pēc auseklīšu revoļūcijas totālā alkatība ir sekas?
  Dr. habil. phil. Maija Kūle:”… Kapitālisms, kā zināms, rada bagātus cilvēkus. Ja tas nepatīk, tad jātaisa jauna revolūcija un jāatgriežas pie komunisma (..)
  Kapitālismā, ko kā valsts iekārtu TF laikos vēlējās vairākums, identificējot to ar labklājības valsti, neizbēgami radās un rodas kapitālisti – jaunbagātnieki, un kādam šajā uzņēmības, riska un sabiedriskā labuma pārdales iekārtā veicas bēdīgāk. Iekārta, ko mēs visi kopā radījām, nav vairs sociālisms, un tajā dzīvo pēc citiem – sacensības – principiem.” Maija Kūle: Latvija – kas mūs var izglābt?

 18. “Vai arī Latvijas simtgades svinības jāatceļ.”
  Kas reālāk.

 19. Gaidām norādes – ko darīt ? !!!!!!

 20. Kamēr valsti vada 3 A no ”Rīdzenes” un amatos liek pēc Jūrmalgeitas savējos un pie tam “lielākos kretīnus” – viss ir iespējams (prezidentiņš, kurš bez Šlesera padoma nevar iztikt pat Vaikules koncertā …)Viss iespējams pat likumceļā :
  Saskaņa (24) Zaļo un Zemnieku savienība (21) No sirds Latvijai (7) = sakaitot 52 un vel kādus mozaīkas draugus piepērkot, balsu pietiek ceļam pie Kremļa zvaigznēm.
  Nu nav jau Vējonis kā Zatlers, kurš saprata, ka viņu grib izmantot kā šestjorku ( izsutāmo un sīku izpildītāju) un sadumpojās…

 21. VALSTS pirmā persona regulāri apmeklē šaubīgu cilvēku rīkotos koncertus un citus pasākumus BEZ SIRDSAPZIŅAS PĀRMETUMIEM!? PILNĪGI VIENALGA KO SAKA TAUTA………. Sakiet, KO DOMĀT????????? PALDIES par iepriekšējiem komentāriem!

 22. Varam kādu rītu atmosties citā valstī! Uz to ejam ĻOTI CENTĪGI UN PAKĀPENISKI, LĒNĪTĒM….., KLUSI KĀ ZAGĻI! Valdība turpina iesākto kursu ar Saskaņas un ZZS svētību, jo abi – premjers un prezidents – ir viena virziena cilvēki!? Jautājumi:1) KURA PARTIJA VĒL LATVIJĀ VARĒTU ATĻAUTIES TĀDU GREZNĪBU KĀ ZZS??? Domāju, ka būtu ”noēstas” abas personas….Kāda jezga būtu, ak kungs! 2) KURAS partijas pilsētas mērs VĒL varētu atrasties valdības sanāksmēs līdzīgi ZZS Lembergam???? N E V I E N A S!!!!! DOMĀJAM LOĢISKI!??

 23. Krievijā valda oligarhi – miljardieri Latvijā oligarhi – miljonāri.Tik vien tā starpība ka Krievijā zagt var bezgalīgi,jo valsts pasakaini bagāta tāpēc miljardieru viņiem ir daudz.Krievijas prezidents tā pat kā Latvijas ir atkarīgs no oligarhiem tomēr Putins var iespītēties un ietupināt cietumā un izputināt tādu miljardieri kāds bija Hodorkovskis un pielikt neredzamu pirkstu mīklainā nāvē mirušam Berezovskim .Tā kā Latvijas prezidentu iebīda amatā zoodārzā ,kā tas bija ar Zatleru,tad, politisko šahu spēlējot ,nežēlestībā kritušais personīgais ienaidnieks Auders tika izolēts uz visiem laikiem un nekādas augstsirdības vai izlīgšanas valsts un tautas labā nav un nebūs.
  Tautai ko ,par lumpeniem un reņģu ēdājiem nicīgi apzīmē ekselences un prominences ir vieta tikai pie ,,ratiem,,.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Tev vēl jāpaaugas!

Lai runātu par marihuānas legalizēšanu medicīnas vajadzībām, “jābūt ļoti skaidrām sabiedrības brieduma pazīmēm”, taču šobrīd ministre legalizēšanu nevarot atbalstīt, tā aģentūrai LETA sacījusi veselības ministre Anda Čakša.

Arī Latvijas Onkologu asociācijas vadītājs Jānis Eglītis uzskata, ka Latvijas sabiedrība pagaidām nav sasniegusi nepieciešamo izglītības un attīstības līmeni. Marihuāna medicīnā var būt noderīga, tomēr, lai to legalizētu ārstnieciskām vajadzībām, Latvijas sabiedrībai vēl “nedaudz jāpaaugas”, paužot personīgo viedokli, aģentūrai LETA sacījis onkologs, piebilstot: “Marihuāna varētu būt labāka nekā alkohols, kas mūsu sabiedrībā ir populārs produkts.”

Latvijas politiķu vidū diskusijas par šo jautājumu atsākušās pēc tam, kad Gruzijas Konstitucionālā tiesa jūlija nogalē lēma par labu marihuānas lietošanas legalizācijai.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+