×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. augusts, 2015
Drukāt

Māris Antonevičs: “Beigta zivs” no Krievijas (104)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Māris Antonevičs

Trešdien pēcpusdienā saņemta neoficiāla informācija, ka Krievija varētu pārtraukt ogļu kravu tranzītu caur Rīgas ostu, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” pavēstījis Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs, galvaspilsētas vicemērs Andris Ameriks. Kāpēc tas notiks, Amerika kungs gan nav noskaidrojis. Acīmredzot informācija piegādāta mafijas tradīcijās – beigtas zivs veidolā vai tamlīdzīgi. Savukārt uzņēmuma “Latvijas dzelzceļš” pārstāvji ziņo, ka “sliktā sliežu stāvokļa dēļ” Krievija nolēmusi sākt remontdarbus, kas nozīmē, ka kravu apjoms Latvijas virzienā divus mēnešus būs ierobežots.

Tiesa, no Krievijas arī agrāk ir nākuši vēstījumi, ka vienam vai otram biznesam neklāšoties viegli, ja Latvija neizrādīs politisku piekāpību. Patiesībā pašiem Krievijas varenajiem tas nemaz nebija jādara, jo tepat Latvijā ir pietiekami daudz “saistītu” personu, kas ik pēc laika mēdz pažēloties, ka “viss pozitīvais tūlīt tiks sabojāts”, jo, piemēram, Rīgā noticis leģionāru gājiens vai arī Latvijā tiek diskutēts par krievu skolu pāreju uz mācībām valsts valodā, vai arī Latvija pārāk aktīvi atbalstījusi sankcijas. Mēs taču labi zinām šos “advokātus” – Vasīlijs Meļņiks, Juris Savickis, Jānis Urbanovičs un tā tālāk.

Šoreiz gan ir mazliet citādi. Paziņojums par ogļu tranzītu nācis dažas dienas pēc “Latvijas dzelzceļa” šefa Uģa Magoņa aizturēšanas. Magonis, kā zināms, tiek raksturots kā persona, kam ir ļoti labas attiecības ar ietekmīgo (un Putinam tuvo) Krievijas dzelzceļa cilvēku Vladimiru Jakuņinu. A. Ameriks savos izteikumos to atturējies atzīmēt (gan jau paši sapratīsim!), toties “Saskaņas” Eiroparlamenta deputāts Andrejs Mamikins mēli aiz zobiem netur: Magoņa aizturēšana, visticamāk, samazināšot dzelzceļa kravu tranzītu no Krievijas caur Latviju, jo “Krievijas biznesa aprindās daudz kas ir atkarīgs no privātiem kontaktiem”.

Ko tas nozīmē? Iepriekš ar ekonomisko sviru palīdzību centās ietekmēt Latvijas politisko kursu, bet tagad tas jau ož pēc mēģinājuma ietekmēt citas valsts tiesībsargājošās iestādes un tiesu varu. Iespējams, Maskavā tā ir ierasta lieta, bet iedomāties, ka tāpat var darboties arī citur… Šķiet, Krievija nolēmusi notestēt mūsu patiesās vērtības!

Pievienot komentāru

Komentāri (104)

 1. vankšī vien, mulķa radījum:)) Atbildēt

  kāda tev Krievija, mulķa antoņevic? Savu darbību pārtraukt var noteikti uzņēmumi, kuru reģistrācijas vieta ir bieži arzonās, absolūtajā vairākumā, šīs žurkas izzog nevien Latviju, bet arī Krieviju.Bet, mani gribi rīdīt uz kaut kādu mistisko “krievu” un Krieviju, plukata?

  • Kremļa vankšķim, muļķim un plukatam Atbildēt

   Tāda Krievija, muļķa trolli, kas okupē Krimu un Donbasu. Vispār, muļķa vankšķi, Krievija ir tikai viena, tātad nekādu pārpratumu dzirdot šo nosaukumu nevar būt, pat ja esi profesionāls vankšķis.

   Kremļa vankšķis, muļķis un plukata tiek saukts tikai tajos mīļvārdiņos, kurus lieto pats. Tā kā viņa komentārs stāv nedzēsts, pieņemu, ka šie mīļvārdiņi ir atļauti visiem.

   • ar tiem “mīļvārdiņiem” vien jau mēs no kremļa “troļļiem” un hibrīd-kareivjiem vaļā netiksim; okupācijas ļaundabīgās sekas ir jālikvidē praktiski.
    Kā esot izteicies kāds vēsturisko atbildību izprotošs amerikānis, tad “trešais pasaules karš mums jānovērš par katru cenu!” Un mēs varam nešaubīties, ka arī Ēiropa viņa viedoklim piekritīs.

 2. Pavļika Morozova mazdēlam.
  Nesen krievijas TV skatījos interviju ar bijušo PSRS augsta ranga diplomātu Faļinu,kas 1945.g. apmeklēja drupās guļošo Berlīni. Faļins ievēroja daudzus milzīgus plakātus kuros bija rakstīts ,,Ilja Erenburgs ir vācu tautas labākais draugs,,.Tas toreiz vēl jaunajā diplomātā izsauca sašutumu un viņš ierosināja šos plakātus novākt.
  Lielas atšķirības starp Arāju un kaut vai Maskavas Butovas rajonā atrasto masu kapos iemesto upuru tūkstošu izpildītājiem nav. Vēl nesen krievijas TV rādīja ka Butovā bija čekistu poligons ,šautuve kur no cietumiem uz nošaušanu katru nakti veda cilvēku tūkstošus.
  Tagad par to nerunā,aizliegta tēma.

  • А таких надписей он не видел: “Berlin bleibt deutsch”, “Schlag neun Russen tot”? Что ж вас так на чернуху то тянет? Вам так невмоготу без неё, что жить спокойно не можете.

   • principa pēc strīdies? Atbildēt

    Berlīne arī palika vācu pilsēta, tirliņ. Neviens, ieskaitot pašu Staļinu, negatavojās atdot Berlīni kādai citai valstij. Varbūt nevajag strīdēties, ja nav ko teikt?

    • А чего же вы постеснялись вторую фразу перевести? Про «убей восемь русских!»???

     • principa pēc strīdies?

      Un ko darīja padomju karavīri? Pretiniekam konfektes dāvināja vai arī nogalināja?

      Pat ja esi profesionāls komentāru muļķis, ir absurdi pārmest karavīram nogalināšanu – tas ir karavīra pienākums. Cīnoties gan vēlams nenolaisties līdz aklam naidam, jo visi kari kādreiz beidzas un pēc kara bijušais ienaidnieks būs kaimiņš, varbūt pat sabiedrotais citā karā.

     • tirliņš grafists neprot arī vāciski

      Uzraksts 1945. gada Berlīnē aicina nogalināt nevis astoņus pretiniekus, bet deviņus. Astoņi vācu valodā ir acht, bet deviņi – neun.

     • А я и не говорил, что знаю. Это гуугл переводчик.

     • tirliņš grafists iespītējs, tēlo muļķi

      Jurija Bondareva romānā, no kura ir atsauces uz šīm frāzēm, abas ir pārtulkotas – un pārtulkotas pareizi.

     • grafists spītējas, kļūst smieklīgs

      Ir kaut kāda īpaša defektīva Google Translate versija speciāli Kremļa troļļiem? Parastais tulkotājs zina, ka deviņi arī krievu valodā ir deviņi.

      Vai varbūt tirliņš grafists arī krievu valodu neprot?

     • Ой как смешно. Ржу не могу. Полная абассака.

     • grafists tēlo bēbiti, niķojas

      Par tēmu vairs nav ko teikt, bet aizvērties principi neatļauj?

   • principa pēc strīdies? Atbildēt

    Vācu karavīrs arī bez uzraksta zināja, ka viņa pienākums ir cīnīties ar pretinieku. Visu valstu karavīri visos laikos un visās armijās to zina. Tāds ir karavīra pienākums – karot. Uzrakstā nav nekādas naida runas, nekādas kūdīšanas uz necilvēcību, tikai atgādinājums – tu esi karavīrs un tev jākaro. Ko nu, strīdu zaudējušais spītniek?

 3. Ļoti pareizs izskaidrojums par dažu tautiešu saistībām ar pad. Savienības diktatūru.

 4. Cilvēku dzīve nav jāvērtē laicīgās (politiskās konjunktūras) kategorijās, bet gan jāskata nemainīgās dabas likumsakarībās. Un reliģiskiem fanātiķiem jāsamierinās ar domu, ka Dabas likumi ir arī Dieva likumi.
  Bet dabas likumi saka, ka mēs – etniski integrējušās tautas , esam arī Homo sapiens sugas populācijas, kas savas garīgās attīstības uzkrājumus (valodu un kultūru, kā arī „pelēko šūniņu” kapacitāti) esam ieguvušas konkrētos ekoloģijas procesos; kas nozīmē, ka arī mūsu (garīgo būtņu) garīgā „produkta” ekoloģiskā tīrība (pēc kuras mēs tā brēcam saistībā ar augu un dzīvnieku produktiem) ir saistoša mums pašiem – mūsu garīgajai attīstībai. Dabas bioģenētiskais likums nosaka, ka mūsu „individuālā attīstība atkārto sugas vēsturiskās attīstības posmus”; tātad – mēs savā attīstībā atkārtojam etniskās integrācijas posmus kā ekoloģiskus procesus, kuru pārtraukšana vai maiņa atstāj arī pārtrauktam procesam atbilstošas sekas, kas izsakās attiecīgā „produkta tīrībā” vai kvalitātē un ko laboratoriski dēvē par nepilnvērtīgu vai par surogātu; tautas valodā runājot, – par brāķi.
  Ekoloģiskie procesi savus „produktus” veido vēsturiski ilgstoši un mērķtiecīgi, un tos voluntāri (revolucionāri, vardarbīgi) pārtraukt vai mainīt nedrīkst. Kari un svešu zemju okupācijas ir radījušas un turpina radīt neskaitāmus brāķus…!
  P.S. Bet ja kāds politiskais vai reliģiskais tam nepiekrīt, tad lai pieiet pie spoguļa un par dažām šaubu grimasēm savā feisā pārliecinās pats…he he!

 5. Pavļika Morozova mazdēlam,zināšanai.
  Iļja Erenburgs frontes avīzēs zaldātiem rakstīja,ja neesi nošāvis vācieti un neesi izvarojis viņa sievu ,tad esi velti nodzīvojis šo dienu.Zaldāti šī vēlējuma pildīšanai pielika visa pūles.
  Nenoliedzu ka vērmahta armijā nebūtu kara noziedznieku ‘tā pat kā tie bija arī sarkanā armijā,bet kā ,,zināms,, uzvarētājus netiesā.
  Lai arī cik naidīgas attiecības starp abiem blokiem bija aukstā kara laikā,tomēr toreiz pastāvēja tiešo sakaru līnija starp kremli un balto namu un padomju laiku propoganda nelielījās ,ka ASV pārvērtīsim par radioaktīvo tuksnesi.

  • Специально для внука Арайса. Нельзя переносить военные методы пропаганды из того времени в сегодняшнее время, тем более, ими пользоваться. И перевирать его слова тоже не надо. Про « …убей немца… » он действительно писал во фронтовой газете, и это было написано в самый трудный, самый критический период той войны, когда речь шла о самом существовании страны и всего народа. И слова эти были полностью оправданы тем, какими жуткими методами немцы вели ту войну. Но про «изнасилования» он ничего не писал, не врите.

   • Speciāli nacionālā naida kurinātājiem no kremļa bandas. Ja pats kurini nacionālo naidu, tad nemāci pārējos, kā izteikties, bet to, ka Erenburgs aicināja uz kara noziegumiem, vairs nenoliedz pat Krievijā. Kurš te tagad melo, bet kurš vēl ari izliekas par nejēgu?

  • melim grafistam – vispār jau izvarošana, tāpat kā marodierisms okupētās teritorijās, ir noziegums, par ko kara laika var būt ļoti bargs sods līdz pat augstākajam. Tāpēc normālās armijās noziedznieku ir maz. Ja noziedzība notika masveidā, tātad bija atļauta, kas arī bija jāpierāda.

   1942. gadā padomju karavīri nevarēja izvarot vācu sievietes pavisam cita iemesla dēļ – vispirms vajadzēja tikt līdz Vācijai. Toties 1944. un 1945. gadā izvaroja masveidīgi. To nevarēja noliegt pat oficiālā PSRS propaganda. Piemēram, Jurijs Bondarevs romānā ”Krasts”. Es ceru, ka Jurijs Bondarevs nav štrumbantfīrers un fošizds?

   • Ой, вы таки решили оправдать свой ник. Какой же вы настырный. Напоминаю вам, война закончилась 70 лет назад, а вы всё её довоёвываете. Но результат то вам всё-равно не изменить, вы её проиграли и не забывайте об этом.
    К своему стыду, именно этот роман не читал, увы. Но прочту обязательно, ибо уверен, описание автора и ваши сверх эмоциональные высказывания, существенно различаются. Я не хочу более мусолить эту тему, тем более, что уже не раз высказывался по этой теме здесь. Такими поступками грешили солдаты всех армий победительниц, и американцы, и французы, и англичане. Но вы, с каким то упоением, говорите только о советской армии, называя её при этом, русской. Напрочь забывая, что именно у солдат этой армии были самые большие, самые жгучие причины для мести. Для оправданной мести, замечу.

    • Es nekaroju, strīdu zaudējušais muļķi. Es skaidroju tev, strīdu zaudējušam muļķim, faktus. Un skaidrošu tik ilgi, kamēr tu, muļķi, nesāksi pats zināt. Skaidrs, muļķi?

     Starp citu, muļķi, ja karš ir beidzies, tad ko tu, muļķi, bļausties par fīreriem? Pat ja esi profesionāls naida kurinātājs ar uzdevumu komentāros tēlot muļķi, būtu vēlams vismaz nepīties pretrunās. Vai nu karš ir beidzies, bet tad nav nekādu fīreru, vai arī, ja tu, muļķi, saukā rakstu autorus par fīreriem, tad ne jau es pārkaroju karu, bet tu pats, muļķi.

     Ko u, strīdā sakautais muļķi?

     • Tagad par atriebības pamatojumiem kā noziegumu attaisnojumu, muļķi. Tādu attaisnojumu nav – nevienam un nekad. Arī vācieši par kaut ko atriebās, piemēram, frančiem un britiem par par Versaļas līgumu vai Brestas līguma laušanu vai vēl ko citu. Tātad, muļķi, pēc tavas muļķa loģikas iznāk, ka visi nacistu noziegumi būtu jāattaisno? Ja nē, kāpēc?

     • Я просто тащусь от вас и от вашей логики. Ваши попытки оскорбить так забавны. А ваше злобное пыхтение так и вовсе смешно.

     • Strīdā zaudējušu un iespītējušos muļķi, kurš pārgājis u bērnišķīgu kaitināšanos, vairs nekā apvainot nav iespējams. viņš jau pats sevi apvaino, pie tam vairākas reizes, gan ar muļķību, gan spītēšanos, gan bērnišķīgu kaitināšanos.

      Ko nu, sakautais muļķi, spītniek un bēbīti?

 6. Raksts labs, bet nav pateikts pats galvenais – Krievija ir korupcijas un zagšanas atbalstītāja, izplatītāja, noziedznieku aizstāvētāja. Ukrainā tā sargāja Janukoviču, pie mums – gribētu pasargāt šejienes blēžus. Krievijai vajadzīgs tāds zagļu režīms, kāds valda pašu mājās.

  • Tieši par to es arī gribēju teikt ka Ukrainā konflikts radās no tā ka tauta padzina savus blēžus bet Putina bandas tos aizstāvēja ar ieročiem .Mūsu pabailīgie žurnālisti neuzdrošinās par to rakstīt !

  • Статья то как раз глупая и очень политизированная. У автора очень слабые представления об экономике. Сомневаюсь, что он хотя бы держал в руках что то тяжелее пишушей ручки. От работы транзитной отрасли зависит благосостояние примерно 100 тысяч жителей Латвии. Самых разных, латышей, русских, белоруссов, евреев, граждан и неграждан. Но автору всё равно, эти люди ему безразличны и их благосостояние его не волнует. Какова будет дальнейшая судьба этих людей? Вот если все эти 100 тысяч человек придут и станут под окнами редакции, может быть тогда автора проймёт?

   • Ej tu vienreiz elles ratā kremļa kvekšķi ! Jūs kremļa troļļus te par pilnu neviens neņem ! Dzīvo pie sava putina pakaļas un nebāzies svešās darīšanās !

   • Tieši tāpēc, ka no uzņēmumu normālas funkcionēšanas ir atkarīga cilvēku labklājība, ir jātirgojas ar normālam valstīm, nevis putinnacistu režīmu. Attiecībām ar šovinistisko Krieviju ir jābūt minimālām, lai uz jebkuru Kremļa nacistu mēģinājumu lietot ekonomisko šantāžu būtu iespējams atbildēt ar savu šantāžu – neko citu Kremlī nesaprot. Ideālā gadījumā – vispār nekādu ekonomisko sakaru un lai tad Putins šantažē krievus Krievijā, kamēr krievi to pacieš.

    • У вас по географии двойка была наверняка, а по экономике и того меньше. Полёт мыслей просто поразительный. Явственно проступают признаки мании величия.

     • Divnieki visos priekšmetos ir bijuši strīdu zaudējušajam, bet aizvērties nespējīgajam muļķim grafistam. Ja vairs nav ko teikt par tēmu, aizveries un klusi pazūdi, muļķi

      Nekādas lielummānijas, tikai runāju ar muļki grafistu vienīgajā valodā, kuru viņš saprot. Rezultāts – mulķis grafists atteicās no mēģinājumiem dzīt demagoģiju par ekonomiku un pārgāja uz bērnudārznieka cienīgu kaitināšanos, ar ko viņu arī apsveicu. Nākamajā reize pat nesāc, muļķi.

     • riebeklis 16. augusts, 2015 22:38
      Ну ей богу, вы глупеете прямо на глазах. Чтобы вы ни делали, как бы вы ни противились, но Россия всегда будет вашим соседом с общей границей. Латвия не остров, не отдельная планета. Ни улететь, ни уплыть не может. И экономически отгородиться от соседа, с которым вы связаны бесчисленными экономическими связями самоубийственно. Но именно вы, можете в порыве патриотизма, сделать себе харакири. Но зачем же из-за вас другим то людям страдать.

     • Un kas par to, ka būs kaimiņš, sakautais muļķi? Ir tādas robežas starp nekarojošām valstīm, kuras miera laika nepāriesi. Piemēram, starp abām Korejām. Kara laikā arī tik viegli nepāriesi, nomocīsies mīnas noņemt. Tas ir atkarīgs no pašas Teroraškas, vai attiecības ar kaimiņiem būs abpusēji labas vai abpusēji sliktas. Trešā varianta nav, naida kurinātāj. Es ceru, ka saprati, muļķi un spītniek.

     • Перестаньте брызгать слюной, в самом деле. Ну укусите себя за что-нибудь, может вам полегчает. Вы хотите из Латвии сделать северную Корею?!!! Вы просто офигительный «патриот»!

     • bēbītis grafists kārtējo reizi sakauts, bet nespēj aizvērties un tēlo idiotu? Latvijā Ziemeļkoreju mēģināja veidot padomju okupanti. Mūsdienu Latvija drīzāk līdzins Dienvidkorejai.

      Uz argumentu, ka divām nekarojošām valstīm var nebūt ekonomisko sakaru, tirliņam grafistam nebija ko atbildēt, ar ko viņu arī apsveicu.

     • Ой, я вас тоже поздравляю с высшей степенью наивности. Вы сравнили Латвию с Южной Кореей?! Ну это полная абассака! Шнурки развязываются от смеха! И про советское время, лучше не начинайте. По второму аргументу. Я думал, вы догадаетесь. Для того, чтобы между соседними странами не было совсем никаких экономических отношений, одна из этих стран должна просто изчезнуть. Вы хотите чтобы Латвии не было? Экономические отношения не прекращались даже в ульмановские времена, и поезда ходили.

     • Bet tu bēbīti pajautā kā bija 1980. gadu beigās ar kartīšu sistēmu un tukšajiem veikaliem. Vai atceris pats, ja idiotu un bēbīti tikai tēlo.

      Lai nebūtu nekādu attiecību, pilnīgi pietiek tās pārtraukt. Es ceru, ka pat idiotam grafistam ir saprotams?

     • sakautais bēbītis grafists turpina tēlot .. Bez sakariem ar Terorašku Latvija pazudīšot. Šo dziesmiņu varēja dzirdēt no interfrontes šovinistiem jau tad, kad Latvija vēl nebija atjaunota un nebija pat skaidrs, kad šī atjaunošana notiks. Paši interfrontisti labi saprata, ka tēlo idiotus, jo vienlaicīgi bļāva, ka viņiem pienākoties pilsonība tajā Latvijā, kura izzudīšot.

     • Не, вы точно .. Чего вы сравниваете, экономические связи между странами, или карточную систему распределения дефицита? Я всё это помню и видел, и от голода в то время никто не умер. И промышленность работала, и численность населения росла, и рождаемость была положительной.

     • Visās tēmās sakautais .. grafists, viņš arī ”abassaka” – .. – viņš arī …

      Ja ražošana auga, kā miera laikā varēja parādīties kartīšu sistēma, idiot? Tikai vienā gadījumā, .. – ja izaugsmes reāli nebija.

     • Es pieņemu, ka idiots grafists tomēr nav pilnīgs analfabēts un var izlasīt un saprast, ko es salīdzinu un kāpēc.

      Es arī pieņemu, ka idiots grafists ir zaudējis strīdu par to, vai Latvija var vai nevar pastāvēt bez sakariem ar Krieviju, un pāriet uz Kremļa troļu aprindās iecienīto tukšo strīdēšanos par neko.

      Es neko divreiz neatkārtoju pat mudakiem un analfabētiem.

     • Вас, как и горбатого, исправит только могила. Даже лечебное голодание не поможет уже, увы. Хотитете быть мазохистом – будьте, это ваше право. Вы уверены, что вся страна состоит из таких людей, как вы и подобные вам, которые хотят отгородиться от всего мира стеной и жить в своём этнографическом раю. Разочарую вас, таких людей меньшинство. Большая часть людей хочет жить нормальной жизнью, без политических закидонов и стрессов, и тем более, без войны. А для этого нужны нормальные отношения с соседями, всего лишь, в том числе, экономические. Нормальные экономические отношения с Россией для Латвии – это необходимое условие поступательного развития её экономики. И без этих отношений наша экономика обречена на прозябание, а люди – на вынужденную эмиграцию. Это горькая правда, которую вы не хотите признать.

 7. Ko laipojat ! Runājat tieši un atklāti par to ka visi tā saucamie biznesmeņi ir saistīti ar krievijas politiskajām un ekonomiskajām mafijām ! Vai tad tā nav ?

  • Вот как значит. А вы сами то пробовали хоть что то заработать, как бизнесмен, а? Легко бросаться обвинениями в других и при этом жить на их налоги.

   • Vai esi mēģinājis nepāriet uz bezjēdzīgu strīdu, ja nav ko teikt? buzinesmans, pelnītājs, saproties. Kemļa troļļu ferma nav nekāds uzņēmums un grafists ar savu viszemākās kvalitātes troļlošanu nav paraugs, kā visiem jādzīvo!

    • По моему, это вам нечего сказать, особенно по существу, вот вы и злитесь. И разве я учил вас жизни? Да ни разу. И я не работаю на фабрике троллей, я доброволец волонтёр.

     • Nav ko teikt trollim grafistam, no 2 komentāriem par tēmu neviena! Ja nav ko teikt, vēlams pārtraukt bezjēdzīgu strīdu, kamēr vēl var to izdarīt bez liela negoda. Nav nekā nožēlojāmaka par iespītējušos grafistu, kam sen vairs nav ko teikt, bet aizvērties principi neļauj.

     • >riebeklis 16. augusts, 2015 22:18
      А вы значит, статью автора обсуждаете? И комментируете только по существу, вежливо и изысканно, как и должно истинному джентельмену? Я в акуе от вас.

     • Joprojām neizdodas apklust zaudētā situācijā, sakautais muļķi un bēbīti?

 8. grafists – “beigtā zivs” no ruSSijas…

 9. Amerikāņu pasākums”Krievijas stratēģiskā ierobežošana”jau ir izraisījis Krievijas ekonomikas recesiju.Tātad samazināsies,gan tranzīts visos virzienos,gan spēja iegūt naftu,gāzi,gan spēja normāli saremontēt dzelzceļu.Ir taču nolemts,ka Krievijai jākļust par izstumto valsti,ja tā nemainīs politisko režīmu uz Rietumiem labvēlīgāku.

  • Блажен, кто верует. Нет конечно, мечтать и надеятся на это вы можете. Но только ваши мечты никогда не станут реальностью. Пока «душите» Россию санкциями, сами подохнете от своих иллюзий и голода.

 10. Очень я сомневаюь, что режим в Латвии будет интересоваться проблемами бизнеса. Персоналиям приплачивают напрямую (их Вашингтона или Брюсселя) и их личный социальный статус станет только выше – если все остальные станут немного… беднее.

  • Это точно. Он их интересует только тогда, когда надо прибыль отобрать или своего человечка на тёплое место пристроить.

  • Вы записываете фразу, а Путин сам скажет ее. Также он напомнит Вам все свои самые лучшие изречения. Также над президентом можно посмеяться, например, пощекотать его, или потискать. Эта игра полна юмора, и она подарит Вам множество улыбок.

 11. Nesen Žirinovskis pilnā nopietnībā paziņoja ,ka viņa senčos bijis Napoleons,Einšteins un pat pats Hitlers.
  Iespējams ka grafists varētu būt Pavļika Morozova mazdēls,kas agrāk cītīgi uzsūcis sevī Ļeņina, Staļina idejas,bet tagad viņam dieva vietā ir Putins. grafistam ir Višinska loģika un dūša,kā arī Iļjas Ērenburga kanibāliskais naids pret visiem,kas viņam nav pa prātam.

  • Ух ты, какие оценки и сравнения. Так и загордиться можно. Вот только намёки ваши на Павлика Морозова не годяться, не стукач знаете ли. Дедушка Ленин вам независимость подарил, меджду прочим, а вы его не любите. А Эренбург то чем вам не угодил, а?

   • Nekādu neatkarību nekāds Leņins nedāvināja, Kremļa mulķi. Boševiki tika padzīti no Latvijas ar bruņotu spēku un tikai tad tavs Ļeņins atzina Latvijas neatkarību. Netēlo mulķi, pat ja tiešām tāds esi, trolli grafist, agrākās aģentūras palamas rižaņin, čelovek utt.

    • Ну, ну, ну остыньте дружочек. Вы конечно герой, всех прогнали, всех победили… Вы главное, не волнуйтесь, это лечится, и вас вылечат. Есть такой метод, лечебное голодание называется.

     • tu bērneli labāk iemācies aizvērties pats ar minimālu kaunu, ja vairs nav ko teikt, citādi tiksi aizvērts ar lielu kaunu. skaidrs, strīdu zaudējušais tukšvārdi?

  • Piemēram ar to, ka Erenburgs bija nacionālā naida kurinātājs. Tā kā grafists pats ir cilvēknīdējs un naida kurinātājs, tad viņam Erenburgs ir savējais.

   • Вы мне нравитесь всё больше и больше. Такая душка, право слово…

    • naida kurinātājam grafistam nav ko teikt par tēmu, bet aizvērties principi neļauj?

     nu ko, varēji būt strīdu zaudējis pieaugušais, tagad esi strīdu zaudējis bēbītis. tā labāk, bēbīti?

 12. Loti labs notikušā vērtējums! Asi! Precīzi! Diemžēl patiesība.

 13. О, штандартерфюррер проклюнулся. А вы значит обидились? Ну разве это нормально, вы вякали и задирались на здорового соседа, старались вывести его из себя. И когда он стал шевелиться и слегка задел вас по носу, вы сразу закричали, что вас обижают и побежали жаловаться всем кому не лень. А это всего лишь бизнес и ничего личного. Вьюноша, оглянитесь вокруг, какими методами капиталисты решают свои проблемы. Капитал почитайте, что ли.

  • Ak tā, naida kurinātāj, uz tevi ”vjakajut”. Pats gan to nedari, vai ne? Savus tekstus par fīreriem tu likam uzskti par komplimentu?

   iegaumē, šovinist – kā jūs pret citiem izturēsieties, tā ctii jums atbildēs.

   • А ты взгляни на фото отстранённо и чуть-чуть включи воображение. И может быть для автора это комплимент, если брать в расчёт его взгляды и пристрастия.
    И свои нравоучения высказывайте комментаторам из своего рода-племени. Они то вот совсем не стесняются в выражениях.

    • Rakstā neatradu neko tādu, kas ļautu autoram adresēt tādus naida rējienus kā tavējie, strīdu zaudējušais muļķi, spītniek un naid kurinātāj. Varēji būt vienkarši cilvēks, kas paklusēja, jo nav ko atbildēt, bet tagad esi strīdu zaudējis iespītējies muļķis. Tā labāk?

     Teorētiski moderatoram tevi, Kremļa nacist dižrīkli, vajadzētu vismaz padzēst. Citādi var gadīties tā, ka tu, kremļa nacist, pats sāc saņemt tos komplimentus, ko citiem adresē. Ja nav aizliegts, tad nav aizliegts nevienam, Kremļa nacist, arī citiem komentētājiem.
     Un pat nemēģini smilkstēt, ka te tevi bez vainas apvainojuši. Kādu sarunu iesāki, tādu atbildi saņēmi!

     • runcis Leopolds

      Tātad katrs lielkrievu šovinists, kurš te sāks bļaustīties par nacistiem, pats tiks vairākas reizes nosaukts par nacistu, ja jau te tā drīkst. Cita veida, kā izmācīt sajēgu zaudējušus nekauņas, nav.

     • Чего вы так разволновались то, зря вы это. Вы только эту статью автора прочли, а другие не читали? А других авторов, Озолиньша например, а интервью Стрике, даже здешних комментаторов не прочли. Вы считаете, что я проиграл, но я вот так совсем не считаю. И ваша, всё возрастающая злость , тому доказательство. «Юпитер, ты злишься – значит ты не прав». А модератору на ваши визги плевать, значит я черту не перешёл.
      «В чём сила брат? Сила в правде.» (с)

    • Ja strīdu zaudējušajam naida kurinātājam grafistam vairs nav ko teikt, tad vēlams klusi pazust no zaudēta strīda, nesākot kaitināties un tēlot bēbīti. Pārejot uz spītēšanos, kaitināsanos un bēbīša tēlošanu, melis un naida kurinātājs grafists tikai apstiprina, ka viņam nav taisnība un viņš pats to labi zina. Ar to viņu, strīdu zaudējušo muļķi, arī apsveicu.

     • Ну так и изчезни, чего ты там мяукаешь из-под дивана. Брысь!

     • runcis Leopolds

      Pēc tevis, naida kurinātāj un bēbiti. tu aizveries un pazūdi, tālāk redzēsim.

     • Сам затнись, мудак.

     • runcis Leopolds

      naida kurinātajam grafistam nokrita pseidointeliģentiņa maska, bet zem tās tikai lamāties spējīga mudaka purns. Tieši to es no tevis, mudaka, gaidīju!

     • А как будто вы из себя изображали супер-пупер такого интеллигента? Вы же хотели этого и провоцировали. И вам это доставляло удовольствие. Я ещё и не так могу. Так что идите ка вы на йух!

     • runcis Leopolds

      Ja tevi, mudaku, provocētu lēkt no tilta vai augstceltnes jumta, tu lēktu?

      Par savām darbībām un izvēli pāriet uz lamāšanos būs vien jāatbild pašam. Pat tajā gadījumā, ja esi mudaks.

     • Да ты из себя невинную девочку то не строй, всё-равно не поверю. Ах, ругательства нам режет слух, а мы такие нежные и интеллигентные. Ах, ах, ах. Да в гробу я видал таких интеллигентов!

  • Iemācies, vispirms, rakstīt normālā valodā!!!

   • Так я и пишу, нормальным русским языком. И он ничуть не хуже вашего. Вы думаете, я не умею писать по латышски? Ошибаетесь, я не делаю этого принципиально, ибо выражать свои мысли на родном языке мне удобнее

    • Kremļa murgojumus arī vieglāk atgremot to pasniegšanas valodā.

     • Ёдрён – батон! Какая глубокая мысль, абалдеть!

    • Nē, grafists neprot latviski, jo nav spējīgs iemācīties. Tas ir vieglākais variants grafistam. Otrs variants – grafists ir īpaši nekaunīgs lielkrievu šovinists un naida kurinātājs, Latvijā jūtas kā okupants iekarotā teritorijā un demonstrē savu naidu pret Latviju, nerakstot latviski, bet par muļķīti viņš tikai izliekas.

     • Я прямо тащусь от вашей злобы, вон как вас разобрало то. Ржу не могу. И действительно, а чего стеснятся то, я же окупант по вашему. О чём мне неустанно напоминают. так что, не толпимся, все проходим к стеночке, сейчас будем делать пиф – паф!

     • Jā, naida kurinātājs grafists ir okupants, bet par sienam un neviens izņemot pašu naida kurinātāju grafistu neviens neko nav teicis. Tāpēc strīdu zaudējušais muļķis grafists nekādi nevar prasīt no citiem atbildību par to, ko viņi nav teikuši.

      Pamācies diskutēt, muļķi, citādi katru reizi bezcerīgi zaudēsi.

   • Valodas netiek iedalītas normālajās un nenormālajās.

  • Jēziņ ! Grafists atkal atvēra savu smirdīgo žaunu ! Vēl neesi aizrijies ar savu žulti ,krievnacist ???

   • А вот и яркий пример, специально для кота Леопольда! Вот сделайте своему сородичу нравоучение, мол, не хорошо это, писать оскорбления в интернете, ай-я-яй! Модераторам напомните про их обязанности. Только вряд ли они вас послушают. Как брызгал ядовитой слюной этот АльПинист, так и будет брызгать впредь, ну никакого воспитания.

 14. Jebkādi līgumi un vienošanās Krievijā ir otršķirīgi,galvenais ir personīgie sakari,bet sakarus veido daudzu savstarpēji saistītu indivīdu ķēdes.Izkrītot kādam posmam, sākās kas līdzīgs drudzim citos posmos,kas var noslēgties pat ar pasūtījuma slepkavībām.Tādi ir tie lielās naudas pelnīšanas instinkti un Krievijā tie visos laikos ir bijuši dzīvi.Pastāv pat īpašs termins-izsisties ļaudīs.Pareizi un ievērojami ir tikai bagāti ļaudis.Vai nu dzīvo ,vai “sēdi”.

 15. 1990.g. Latvijas attīstības vīzijas pamata virzieni bija : banku paradīzes iedibināšna,tilta funkcijas uzņemšanās starp austrumiem un rietumiem un nekādas rūpniecības uz vietas.Laika gaitā bankas sabruka viena pēc otras,tilts sagāzās.Tagad liela tautas daļa ir emigrējusi lai svešumā integrētos citās zemēs un strādātu citu zemju rūpnīcās un celtu citu valstu ekonomiku.

  • Tikai to vīziju autors tika pie lielas naudas… Trīsreiz minēt ļauts…

  • teleskopa operators Atbildēt

   Konkurētnespējīgās padomju rūpniecības dabiskais noslēgums ir vērtējams pozitīvi, jo es nedomāju, ka vērotājs, grafists vai vēl kāds PSRS apraudātājs būtu gatavs strādāt padomju rūpnīcā padomju apstākļos un par padomju algu. Otrkārt, padomju rūpniecība nozīmētu ekonomisko atkarību no Krievijas ar visām tās krīzēm un hitlerismam līdzīgo ārpolitiku.

   • Да что вы говорите. Я вот работал, представляете, и младшим научным сотрудником в лаборатории, и простым инженером на производстве.

    • teleskopa operators Atbildēt

     Drīzāk grafists izklausās pēc partijas skolu beiguša tirliņa, kuram darbs ir nacionālā naida kurināsana.

     • Ну, до ваших «героев интернета» мне ещё далеко….

     • teleskopa operators

      Nemaz nav tālu – spītība un nespēja aizvērties jau ir, bet tas Kremļa pakalpiņiem ir pats galvenais. Vienīgā problēma, ilgstoši tēlojot muļķīti, tev nāksies tiešām par tādu kļūt, bet tur neko nevar darīt ;D

     • Далеко, далеко. Особенно до этой парочки, которая здесь резвится. Вот вам до них рукой подать. Вы такой же перпендикулярный как и эти двое придурков.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gaļa paliek gaļa!

Saeimas deputāts Jānis Dombrava savā rakstā “Ārvalstu studenti – kebabu cepēji” portālā “Delfi.lv” vērš uzmanību uz ārvalstu studentu īpatsvaru Latvijā – kopš 2012. gada trešo valstu valstspiederīgo studentu un apmaiņas studentu skaits esot pieaudzis piecas reizes  – no 696 līdz 3397. Politiķis apšauba, ka visi ārvalstu studenti patiešām ierodas Latvijā studēt. Viņaprāt, daudzi studijas izmanto vien kā aizsegu, lai varētu mierīgi dzīvot un strādāt Eiropas Savienībā. J. Dombrava raksta: “”YouTube” ir atrodami daudzi video, kur indiešiem un pakistāniešiem tiek piedāvāta iespēja viegli un lēti ieceļot Eiropā, kļūstot par “studentu” Latvijā. Šajos reklāmas video tiek pausts, ka Latvija apstiprina 99,3% no visiem pieteikumiem. Vienkāršiem vārdiem sakot, ja esi pakistānietis un gribi braukt uz Eiropu pelnīt ar kebabu cepšanu, tad ir jābrauc uz Latviju, jo te visus ņem pretim bez liekām pārbaudēm.”

Izvēloties atpūtai peldvietu, galvenokārt domāju
Draugiem Facebook Twitter Google+