×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
14. janvāris, 2014
Drukāt

Bejonsa: Dzimumu līdztiesība ir mīts

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

epa03917693 YEARENDER 2013 FEBRUARY Beyonce performs during the half time show of Super Bowl XLVII between the Baltimore Ravens and the San Francisco 49ers in New Orleans, Louisiana, USA, 03 February 2013. EPA/LARRY W. SMITH

Amerikāņu popdīva Bejonsa esejā aicina lasītājus neizlikties, ka mūsdienās būtu panākta īsta dzimumu līdztiesība.

Aktiera Arnolda Švarcenegera bijušās sievas Marijas Šraiveres dibinātās vietnes “The Shriver Report” pētījumā atklājies, ka 42 miljoni sieviešu ASV dzīvo nabadzībā vai ir uz nabadzības sliekšņa.

Rakstot par pētījuma rezultātiem, Bejonsa aicinājusi vīriešus un sievietes apvienot spēkus, lai panāktu pilnīgu dzimumu līdztiesību.

“Mums jāpārstāj ticēt mītam par dzimumu līdztiesību,” viņa norāda. “Tā vēl nav realitāte. Mūsdienās sievietes veido pusi no ASV darbaspēka, taču saņem vidēji tikai 77% no vidējās vīrieša algas.”

“Kamēr gan sievietes, gan arī vīrieši nesacelsies pret šo netaisnību, nekas nemainīsies. Vīriešiem jāpieprasa, lai viņu sievas, meitas, mātes un māsas saņemtu vairāk atbilstoši kvalifikācijai, nevis dzimumam. Līdztiesība būs panākta tad, kad sievietes pelnīs tikpat lielu algu un tiks cienītas vienlīdz lielā mērā,” turpina popzvaigzne.

“Mums vēl ir daudz darāmā,” uzsver Bejonsa. “Taču mēs varam to sasniegt, ja vien darbojamies vienoti. Sievietes – tie ir vairāk nekā 50% no iedzīvotājiem un vairāk nekā 50% balsstiesīgo. Mums jāpieprasa 100% iespēju.”

Kā jau ziņots, aizvadītā gada nogalē Bejonsa pārsteidza fanus, bez iepriekšēja brīdinājuma izlaižot jauno albumu “Beyonce”. Par spīti iznākšanai divas nedēļas pirms jaunā gada sākuma tas iekļuvis ASV 2013. gada pārdotāko albumu saraksta 8. vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+