×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
16. decembris, 2014
Drukāt

Bejonsa, “Jay-Z” un “Timbaland” iesūdzēti tiesā par autortiesību pārkāpšanu

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Kāda ungāru dziedātāja iesūdzējusi tiesā slaveno amerikāņu dziedātāju Bejonsu, viņas vīru “Jay-Z” un producentu “Timbaland’, apgalvojot, ka hita “Drunk in Love” veidošanā bez atļaujas izmantota viena no viņas dziesmām, ziņo mediji.

Ungāru dziedātāja Monika Micura jeb Mitsou uzskata, ka Bejonsas singla pirmās 13 sekundes ir ņemtas no viņas 1995. gadā sarakstītās dziesmas “Bajba, Bajba Pelem”. Dziedātāja vēlas iegūt kompensāciju un panākt, lai tiesnesis aizliegtu dziesmas “Drunk in Love” atskaņošanu līdz brīdim, kad viņas balss ir izņemta no dziesmas ieraksta. Micura apgalvo, ka viņas balss ar “Auto-Tune” palīdzību ir digitāli izmainīta priekš Bejonsas dziesmas versijas.

Dziesma “Drunk in Love” ir viens no diviem singliem, ko 2013. gadā klajā laida ierakstu kompānija “Columbia Records”. Dziesmā dzirdama gan Bejonsa, gan viņas vīrs “Jay-Z”, turklāt tieši šo dziesmu pāris izpildīja 56. ikgadējā “Grammy” balvu ceremonijā janvārī.

Pagājušajā nedēļā Ņujorkā tika izbeigts cits tiesas process pret “Jay-Z” par autortiesību pārkāpšanu saistībā ar viņa un Rianas 2009. gada hītu “Run This Town”. Ierakstu kompānija “TufAmerica” apgalvoja, ka mūziķis un viņa ierakstu kompānija izmantojusi zilbi “oh” no vecāka Edija Bo ieraksta “Hook&Sling Part 1”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+