×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
5. decembris, 2012
Drukāt

Belarus Expo nāk ar vērienu


Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Rīt Rīgā Ķīpsalas izstāžu centrā atklāj Baltkrievijas Republikas IX nacionālo izstādi “Belarus Expo 2012”. 
Par baltkrievu puses lielo ieinteresētību un šā pasākuma vērienu liecina tas, ka šogad izstādē un dažādos pasākumos būs pārstāvēts 261 visdažādāko tautsaimniecības nozaru uzņēmums.

 

Pēdējoreiz pirms diviem gadiem rīkotajā izstādē piedalījās 182 uzņēmumi. Baltkrievijas puses oficiālo delegāciju pasākumā pārstāv 35 augstas amatpersonas, tostarp ekonomikas un sakaru ministri. Izstādes stendos būs apskatāmi gan jaunākie Baltkrievijas ražotāju jaunumi, kas pielāgoti Eiropas dalībvalstu tirgus prasībām, gan tie ražojumi, ar kuriem baltkrievi ir labi pazīstami Latvijas tirgū, piemēram, traktori, lauksaimniecības tehnika, ledusskapji, apavi, apģērbi un citas preces. Šos ražojumus demonstrēs tie Baltijas valstu uzņēmumi, kuri tos pašlaik piedāvā tirgū, tāpēc apmeklētājiem būs iespējams noslēgt darījumu līgumus vai iegādāties iepatikušos preci izstādes laikā.

Izstāde ir apliecinājums novembrī Baltkrievijas pilsētā Molodečno notikušajām Latvijas un Baltkrievijas valdību pārstāvju veiksmīgajām sarunām par turpmākās ekonomiskās sadarbības veicināšanu. Baltkrieviem ir vajadzīgs viņu ražojumu noiets Eiropas dalībvalstu tirgū, savukārt Latvijas un citu Eiropas valstu uzņēmējiem – iespējami taisnāks ceļš uz Austrumu tirgu. Šajā sakarā 6. decembrī izstādes ietvaros notiks investīciju forums “Baltijas reģions 2012”, kurā Baltkrievijas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Somijas un Zviedrijas uzņēmēji, valstisko un nevalstisko organizāciju pārstāvji, kopskaitā aptuveni 200 dalībnieki, apspriedīs turpmākās sadarbības iespējas, ievērojot Baltkrievijas, Krievijas un Kazahstānas neseno vienošanos par vienādiem muitas noteikumiem un vienotu ekonomisko telpu.

Tiešu sakaru naskākai nodibināšanai ar Latvijas uzņēmējiem 7. decembrī izstādes ietvaros paredzēts cits pasākums – Latvijas un Baltkrievijas uzņēmēju kontaktu birža, kam no baltkrievu puses pieteikušies 37 dažādu nozaru ražošanas uzņēmumu pārstāvji, tostarp Grodņas un Vitebskas brīvo ekonomisko zonu sūtņi.

Kā zināms, pašlaik Latvijā ar Baltkrievijas kapitāla līdzdalību ir nodibināti 976 uzņēmumi. Savukārt Baltkrievijā Latvijas uzņēmēju kapitālieguldījumi ir aptuveni 400 dažādos baltkrievu uzņēmumos. Pēc mūsu uzņēmēju atzinuma, abu valstu ekonomiskā sadarbība varētu būt vēl plašāka, ja vien tai kāju priekšā neliktu politiķi. Izstādes rīkošanas atbalstītājas – Latvijas un Baltkrievijas ekonomisko sakaru veicināšanas biedrības – valdes priekšsēdētājs Alfrēds Čepānis stāsta, ka šā gada pavasarī Eiropas Komisija nolēma papildināt pirms septiņiem gadiem izveidoto Baltkrievijas uzņēmumu “melno” sarakstu vēl ar 29 uzņēmumiem, ar kuriem nebūtu ieteicams sadarboties. “Starp tiem ir, piemēram, Minskas Futbola klubs un Minskas alus bārs “Brovari”… Rodas iespaids, ka Eiropas Savienības augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas lietās un Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietniece Ketrīna Eštone, kuras tiešā vadībā šis saraksts papildināts, nemaz nezina, kas tie ir par uzņēmumiem un ar ko tie nodarbojas. Protams, tas abu kaimiņvalstu ekonomiskās attiecības neveicina,” piebilst Alfrēds Čepānis.

No Baltkrievijas puses “Belarus Expo 2012” rīko izstāžu rīkotājsabiedrība “Tehnika un komunikācijas”, no mūsu – izstāžu pastāvīgā rīkotāja “BT 1”. Izstādē ieeja ir par brīvu, un tā būs atvērta līdz svētdienai, 9. decembrim.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+