Sports
Hokejs

Beļavskis atskaita Poreju, Gipteru un Zabi 0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas hokeja izlase ceturtdien uz Norvēģiju, lai aizvadītu divas Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra spēles pret vietējo valstsvienību, dosies 26 spēlētāju sastāvā, informē Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Mači pret Norvēģiju piektdien un sestdien norisināsies Bergenas pilsētā, bet ceļā Latvijas komanda dosies ceturtdienas rītā.

Savukārt trešdien pēc treniņa ar Latvijas izlasi vairs darbu neturpinās aizsargi Mārtiņš Gipters un Mārtiņš Porejs, kā arī uzbrucējs Bruno Zabis.

Uz Norvēģiju dosies trīs vārtsargi, astoņi aizsargi un piecpadsmit uzbrucēji. Izlases sastāvā gaidāmajām spēlēm ir iekļauts arī 20 gadus vecais uzbrucējs Ņikita Jevpalovs, kuram tā būs debija valstsvienības rindās.

Latvijā tikmēr paliks vārtsargs Jānis Kalniņš, aizsargi Aleksandrs Jerofejevs, Renārs Demiters un uzbrucēji Roberts Jekimovs, Edijs Brahmanis, Edgars Kulda un Kaspars Saulietis. Visi mājās palikušie ceturtdien, piektdien un sestdien Jura Klodāna vadībā turpinās trenēties “Volvo” ledus hallē.

Abas Latvijas hokeja izlases spēles no Norvēģijas tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas (LTV) 7.kanāls.

Savukārt savās pirmajās divās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta, kas tika aizvadītas Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīrā, Latvijas izlase aprīļa sākumā ar 1:2 piekāpās un ar 1:0 pārspēja Baltkrieviju. Pagājušajā nedēļā Latvija savā laukumā divreiz spēlēja arī ar Franciju, ciešot zaudējumus ar 1:2 un 0:1.

EHC turnīra turpinājumā Latvija piektdien un sestdien izbraukumā aizvadīs cīņas ar Norvēģiju. Savukārt 24. un 25.aprīlī “Arēnā Rīga” gaidāmas pārbaudes spēles ar Slovākijas izlasi.

Pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.

Latvijas hokeja izlases sastāvs spēlēm ar Norvēģiju:

vārtsargi – Ervīns Muštukovs (Olborgas “Pirates”, Dānija), Elvis Merzļikins (“Lugano”, Šveice), Edgars Masaļskis (“Ambri-Piotta”, Šveice);

aizsargi – Kristaps Sotnieks, Oskars Cibuļskis, Krišjānis Rēdlihs (visi – Rīgas “Dinamo”), Māris Jass (Znojmo “Orli”, Čehija), Maksims Širokovs (Martiņī “Red Ice”, Šveice), Jānis Andersons (Trenčīnas “Dukla”, Slovākija), Guntis Galviņš (Bolcāno “Foxes”, Itālija), Ēriks Ševčenko (Karagandas “Sariarka”, Kazahstāna);

uzbrucēji – Rodrigo Ābols (“Rīga”), Andris Džeriņš, Mārtiņš Cipulis, Gints Meija, Gunārs Skvorcovs, Roberts Bukarts, Lauris Dārziņš, Miķelis Rēdlihs (visi – Rīgas “Dinamo”), Koba Jass (Liberecas “Bili Tygri”, Čehija), Lauris Bajaruns (Hersholmas “Rungsted”, Dānija), Jānis Sprukts (“Fribourg-Gotteron”, Šveice), Armands Bērziņš (Bruniko “Val Pusteria”, Itālija), Kaspars Daugaviņš (Maskavas “Dinamo”, Krievija), Roberts Lipsbergs (Sietlas “Thunderbirds”, ASV), Ņikita Jevpalovs (Blēnvilas-Buābriānas “Armada”, Kanāda).

LA.lv