Foto – LETA/AFP

Beļavskis Latvijas hokeja izlases galvenā trenera amatā debitē ar uzvaru pār Dāniju 0

Latvijas vīriešu hokeja izlase, tās galvenā trenera amatā debitējot Aleksandram Beļavskim, ceturtdien Eiropas Izaicinājuma kausa (EIHC) posma pirmajā spēlē ar rezultātu 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) pārspēja Dānijas valstsvienību.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Norvēģijā notiekošajā spēlē Latvijai divus vārtus guva Edijs Brahmanis, kuram abas reizes piespēlēja Aleksejs Širokovs un Toms Andersons. Tāpat reizi precīzs bija arī pats Aleksejs Širokovs, bet vēl vienu reizi izcēlās Lauris Bajaruns.

Spēles rezultātu Latvijas izlase atklāja 15.minūtē, kad pēc veiksmīgas Alekseja Širokova individuālās darbības nūju pielika Brahmanis, ieraidot ripu vārtos. Tomēr trešdaļas beigās Latvijas izlase palika lielajā mazākumā, ko ar atkārtotu metienu realizēja Dānijas uzbrucējs Jespers Jensens, panākot izlīdzinājumu 1:1. Pēc oficiālās statistikas, metienu statistika pirmajā trešdaļā bija 18:5 dāņu labā.

Arī otrajā trešdaļā praktiski visu laiku diezgan nospiedošs pārsvars bija Dānijas izlasei, bet vārtus pamanījās gūt tieši Latvijas izlase – mazākumā, aizturētā soda laikā, kad Latvijas rindās laukumā bija devies piektais hokejists, pēc sekmīgas Maksima Širokova piespēles Bajaruns izgāja viens pret vārtiem un nekļūdījās. Pirmajās divās trešdaļās kopā Latvijas izlase bija saņēmusi sešus noraidījumus, metienu attiecībā zaudēja ar 15:31, bet rezultāta ziņā bija vadībā ar 2:1.

Noslēdzošā trešdaļa Latvijai sākās ļoti sekmīgi un jau pēc 33 spēlētām sekundēm vēlreiz A.Širokovs atdeva lielisku piespēli Brahmanim, kurš vārtu priekšā bija precīzs, panākot jau 3:1. Kopumā trešajā trešdaļā Latvijas izlases hokejisti cīnījās daudz pārliecinošāk, bet svarīgs brīdis bija četras minūtes pirms pamatlaika beigām, kad noraidīts tika Mārtiņš Gipters. Tomēr Latvija šīs divas minūtes izturēja un arī pārējā laikā sekmīgi tika galā ar dāņu spiedienu, bet pēdējā minūtē jau ripu tukšos vārtos ieraidīja A.Širokovs, garantējot komandai uzvaru ar 4:1.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts vārtsargs Ervīns Muštukovs.

Šajā mačā izlasē debijas piedzīvoja Rūdolfs Maslovskis, Rodrigo Ābols, Toms Andersons, Kristers Freibergs un Kristaps Bazevičs.

Turnīra turpinājumā Latvijas izlase piektdien tiksies ar mājiniekiem norvēģiem, bet sestdien spēkosies ar Francijas valstsvienību, kas būs viena no latviešu pretiniecēm arī nākamā gada pasaules čempionātā Čehijā.
Pirms turnīra Latvijas izlase pirmdien un otrdienas trenējās Rīgā. No kandidātu pulka līdzi uz Norvēģiju netika paņemts vārtsargs Edgars Lūsiņš, aizsargs Mārtiņš Mežulis un uzbrucējs Andris Siksnis, kuri visi trīs šosezon sacenšas Latvijas virslīgā.

Tā kā šajā laikā Kontinentālajā hokeja līgā (KHL) nav pārtraukuma, tās spēlētāji sastāvā nav iekļauti. Tāpat sastāvā nav arī U-20 vecuma grupas spēlētāji, jo Ģirta Ankipāna vadītā U-20 izlase paralēli aizvadīs pārbaudes turnīru Dānijā.

Savainojumu dēļ Latvijas izlasei nepalīdzēs Ivars Punnenovs, Roberts Jekimovs un Juris Štāls.

Beļavskim darbā ar izlasi palīdz treneris Kārlis Zirnis, kurš ieradies no Ziemeļamerikas. Tikmēr otrs galvenā trenera palīgs līdz šim vēl nav atrasts.

Turpinājumā aprīlī risināsies Eiropas Hokeja izaicinājuma (EHC) turnīra cīņas, kurās Latvija laikā starp 1. un 5.aprīli divreiz izbraukumā spēkosies ar Baltkrieviju, posmā starp 8. un 12.aprīli divreiz uzņems Francijas izlasi, bet starp 15. un 19.aprīli vēlreiz viesosies Norvēģijā, kur divreiz sacentīsies ar vietējo izlasi.
Nākamā gada pasaules čempionāts no 1. līdz 17.maijam risināsies Čehijas pilsētās Prāgā un Ostravā. Latvija A apakšgrupā tiksies ar Zviedriju, Kanādu, Čehiju, Šveici, Franciju, Vāciju un Austriju.

Latvijas hokeja izlases spēlētāju saraksts pārbaudes turnīrā Norvēģijā:
vārtsargi – Elvis Merzļikins (“Lugano”, Šveice), Ervīns Muštukovs (“Aalborg”, Dānija);
aizsargi – Māris Jass (“Nitra”, Slovākija), Guntis Galviņš (Bolcāno “Foxes”, Itālija), Jānis Andersons (Trenčīnas “Dukla”, Slovākija), Jēkabs Rēdlihs (Karlovi Vari “Energie”, Čehija), Maksims Širokovs (Martiņī “Red Ice”, Šveice), Kristaps Bazevičs (Pori “Assat”, Somija), Kristers Freibergs (Hamburgas SV, Vācija), Mārtiņš Gipters (“Liepāja”);
uzbrucēji – Koba Jass (Liberecas “Bili Tygri”, Čehija), Armands Bērziņš (Bruniko “Val Pusteria”, Itālija), Lauris Bajaruns (Hersholmas “Rungsted”, Dānija), Toms Andersons (“Thurgau”, Šveice), Artūrs Mickevičs (Ņeftekamskas “Toros”, Krievija), Artūrs Ozoliņš (Kokšetau “Arlan”, Kazahstāna), Aleksejs Širokovs (Grodņas “Ņeman”, Baltkrievija), Edijs Brahmanis (“Gomeļ”, Baltkrievija), Jānis Ozoliņš (“Rīga”/”Prizma”), Rodrigo Ābols, Rūdolfs Maslovskis (abi – “Rīga”), Miks Lipsbergs (bez kluba).