×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. aprīlis, 2015
Drukāt

Beļavskis: Pret Kanādu nepieciešams strādāt visas 60 minūtes, neskatoties uz tablo

Foto - Valts Kleins, Juris Kalniņš un no Aleksanda Beļavska albumaFoto - Valts Kleins, Juris Kalniņš un no Aleksanda Beļavska albuma

Aleksandrs Beļavskis ar savu palīgu Kārli Zirni. 

Latvijas izlases hokejistiem pasaules čempionāta pirmajā mačā, kurā tā piektdien spēkosies ar Kanādu, būs jāatdod visi spēki, neskatoties uz rezultātu, pēc treniņa žurnālistiem pauda valstsvienības galvenais treneris Aleksandrs Beļavskis.

Kā zināms, izlases treniņā ceturtdien piedalījās 25 spēlētāji, bet ceturtdien pirmajā pieteikumā tiks iekļauts 21
hokejists.

“Komandas noskaņojums ir ļoti labs,” pēc otrā treniņa Prāgā pauda Beļavskis. “Saprotam, ka mūs sagaida smags mačs, tam gatavojamies arī psiholoģiski. Man kā trenerim būs ļoti svarīga puišu attieksme. Nepieciešams strādāt visas 60 minūtes, neskatoties uz tablo. Pirmajos treniņos man attieksme patīk.”

Runājot par traumu guvušo Renāru Demiteru, Beļavskis to nosauca par “nelaimes gadījumu”, bet pats viņš traumas gūšanas brīdi nav redzējis. Zīmīgi, ka treneris jau pirms došanās uz čempionātu bija teicis Jānim Andersonam, lai viņš turpina trenēties.

“Biju runājis ar Andersonu un teicu, lai viņš gatavojas, jo visādi var gadīties. Tieši tā arī sanāca,” atzina speciālists.

Beļavskis stāstīja, ka treneru kolektīvs trešdien skatījies Kanādas izlases pārbaudes spēli, kurā ar 4:2 tika apspēlēta Austrija. Kaut tajā nepiedalījās viens no pasaules labākajiem hokejistiem Sidnijs Krosbijs, Latvijas izlases galvenais treneris uzsvēra, ka pirmajiem pretiniekiem tāpat ir ļoti sabalansēts sastāvs.

“No Kanādas sagaidu ātru spēli ar intensīvu forčekingu. Viņi var mūs nedaudz nenovērtēt, tomēr nedrīkstam aizmirst, ka spēles laikā viņi var pārslēgties un ieslēgt citu ātrumu,” stāstīja Belavskis. “Esam izgriezuši momentus no Kanādas spēles un parādīsim hokejistiem. Pat bez Krosbija tā būtu viena no galvenajām pretendentēm uz zeltu. Mums neklāsies viegli. Pagaidām vēl neesam izlēmuši, vai kāds spēlētājs īpaši pieskatīs Krosbiju, tomēr pretiniekiem viss sastāvs ir sabalansēts.”

Beļavskim šis ir otrais pasaules čempionāts kā trenerim, turklāt arī pirmais 2004.gadā zviedra Kurta Lindstrēma palīga amatā bija tieši Prāgā un tai pašā arēnā, kas toreiz tika atklāta neilgi pirms sacensībām.

“11 gados pasaules čempionātos nekas nav mainījies. Arēna joprojām stāv, ripa arī joprojām ir apaļa,” pauda Beļavskis. “Tomēr hokejs gan ir pavisam citāds – daudz intensīvāks.”

Latvijas hokeja izlase spēli ar Kanādu piektdien sāks plkst.17.15 pēc Latvijas laika.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+